Abel Tasman track NZ

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60

Hallo allen,
In december reis ga ik in 4 dagen het Abel Tasman track in New Zeeland lopen. Ik ben absoluut een groentje wat hiken betreft dus tips van harte welkom. Ik heb qua materialen dankzij deze site al een aardig idee van wat ik mee wil nemen. Het lopen met bepakking ga ik nog wel eerst in Nederland uitproberen.
Tijdens de track verblijf ik in hutten. Wat ik vooral graag zou willen weten hoe ik er voor moet zorgen dat ik overdag voldoende water heb. Ik neem in ieder geval een camel bag, een brandertje en kookgerei mee. Moet ik water koken of is er bij de hutten drinkbaar water te krijgen?
Oh en ik pak in die weken ook de Tongariro crossing mee (helaas maar 1 dag). Ik hoop dat er mensen zijn die ervaringen kunnen en willen delen.
Qua research en voorbereidingen heeft deze site me al goed geholpen!
 
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

Hey Saskia,

In de hutten is er onder normale omstandigheden (geen extreme droogte ofzo) voldoende drinkwater voorzien. Het water is meestal opgevangen regenwater en nagenoeg iedereen drinkt het rechtstreeks van de ton. Ik was wat voorzichtiger en liet het voor de zekerheid nog eens door een filter lopen maar dat is dus niet noodzakelijk.

De Tongariro Crossing is een heel goed idee! Dat was voor mij een van de indrukwekkendste stukjes Nieuw-Zeeland!

Groetjes,
Mathias
 
Hoi Saskia,

De Tongariro crossing is super, wel rekening houden met het feit dat je daar geen water onderweg kan aanvullen. Alles wat je tegenkomt (beekjes) is niet drinkbaar ivm het vulkanische gebied.
Ook het weer is iets waar je zeker rekening mee moet houden op deze crossing. Het kan er uit het niets zeer goed spoken in een zeer korte tijd.
Leesvoer uiteraard op: www.doc.gov.nz/tongariroalpinecrossing (voor het geval je die nog niet had gezien ;) )

Groeten,
Rincke
 
Dank voor jullie reacties, daar heb ik veel aan. Ik ga in ieder geval een filter meenemen. Liever iets voorzichtiger dan in de problemen komen. Voor de Tangariro crossing was ik al van plan om mijn eigen water mee te nemen. Spoken in de zin van beschermen tegen wind en regen Rincke? Ik kreeg de tip van een kiwi om vooral met laagjes te werken. (gevoels)temperaturen kunnen schijnbaar flink wisselen gedurende de dag.
Een lijstje maken op lighterpack ga ik ook eens proberen!
Succes met de voorbereidingen van jullie prachtige reis Jasper, leuke website hebben jullie!
 
Voor de Tangariro crossing was ik al van plan om mijn eigen water mee te nemen. .. Ik kreeg de tip van een kiwi om vooral met laagjes te werken. (gevoels)temperaturen kunnen schijnbaar flink wisselen gedurende de dag.

Tongariro is inderdaad zeer de moeite. Alle water die je daar nodig hebt, kan je meenemen.

Laagjes is inderdaad 'the way to go'. Zoals kiwi' wel eens zeggen, 'je kan alle 4 de seizoenen in een dag meemaken' :)

Succes met de voorbereidingen van jullie prachtige reis Jasper, leuke website hebben jullie!
Dank je!
 
De locals. zo is mijn algemene ervaring daar, nemen zelf water mee of koken het. Aangzien in NZ zo'n beetje al het stilstaand en traagstromend water besmet is met giardia drinkt bijna niemand water zo uit de natuur.

Groetzels,
Dennis
 
Komt omdat virussen niet mee verdampen. Als dat gebeurde hebben we pas echt een wereldprobleem ;-)

Getypt met veegtelefoon
 
Dat snap ik uiteraard wel. Maar ik bedoel dat regenwater ook ergens opgeslagen wordt. Sterker nog, in "stilstaand water". Zolang het niet in contact staat met besmet water zal het wel goed gaan.
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan