[laatste wijziging op 22-11-01 om 15:20][laatste wijziging op 22-11-01 om 15:19 ]Heb toevallig zo'n brandertje van iemand kunnen lenen (had toen nog geen eigen brander) en heb deze dus vorig jaar in januari tijdens een hike in de Ardennen gebruikt.
Vond het brandertje makkelijk in het gebruik, handig op te bergen en heb er met plezier op gekookt. De vlam is ook goed regelbaar als stond die meestal (bijna) voluit te blazen.
Lege blikken gooi je gewoon weg dus je zal op den duur ruimte in je rugzak overhouden en dus ook gewicht.
Een ander voordeel is ook dat je de brander los kan koppelen om bijv. een gaslamp erop aan te sluiten.
Verder is het gewoon een goedkope oplossing en ik denk dat je er vooral 'szomers best wel wat aan hebt zeker als je hem wil gebruiken voor een bakkie en een simpele maaltijd.
Mijn ervaring is wel dat het vrij lang duurt voordat het water kookt dus ik raad je zeker aan een windscherm erbij te nemen. Ik had persoonlijk net niet genoeg aan 1 tankje voor een weekeind. Hij maakt overigens wel vrij veel lawaai al heb ik dat niet (kunnen) vergelijken met andere gasbranders.
Heb nu inmiddels zelf een benzine brander met een pompje van kunststof (SIGG Fire Jet) weegt bijna niets, is erg klein op te vouwen en voor weekeind trips neem je gewoon een klein flesje mee, bijv. 0,3 of 0,6L ofzo.
Een ander alternatief is dat je kookt op een houtvuurtje, dan hoef je alleen maar een aansteker mee te nemen. Tip: wordt niet op iedere camping gewaardeert
