[TE KOOP GEVRAAGD] Help!

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60

Hallo allemaal,

Ik ben Arthur, nieuw hier en nieuw in de wereld van hiking. Al heel lang koester ik de wens om een week naar Schotland te vertrekken in m’n up en te genieten van de wilde, ruige en ongerepte natuur. Ik ben een keer of 7 in Schotland geweest maar nog niet als hiker. Tot m’n vrouw pas ineens aankwam met een vliegticket en een nieuwe backpack. Dus nu mag het dan ook echt gaan gebeuren! (April/mei) Ik ben me nu dus volop aan het inlezen en verdiepen in alles wat ik nodig ga hebben. Ik heb inmiddels al aardig wat lichtgewicht uitrusting zoals backpack (+/- 55l), Campingmoon brander, titanium pot, bekers en spork, een survivalmes, schepje, magnesium stick, slaapzak (comfort op 3gr), EHBO meuk, lampjes, powerbanks, alu ondermatje, 10l waterzak, karabijnhaken etc. Aardig onderweg dus. Maar de ‘grote’ dingen loop ik behoorlijk op ‘vast’: Tent en Mat.

Tent:
Aangezien Schotland nat en mossig is, lijkt een tent met een stevige waterkolom en extra grondzeil me geen overbodige luxe. Daarnaast moet ie natuurlijk lichtgewicht zijn en wil ik hem, naast de trip Schotland, ook kunnen gebruiken met m’n zoontje van 7 tijdens ouder/kind scouting weekendjes. Een 2 persoons met iets wat overdekte leefruimte voor droog koken etc. lijkt me dan een logische keuze. Wat zijn hiervoor geschikte tenten? Hier kom ik niet goed uit.

Mat:
Uiteraard is comfort in de nacht nogal belangrijk en, gezien het Schotse weer rond april/mei, is een stevige R-waarde ook niet overbodig. Maarja het moet ook lichtgewicht zijn en klein als pakmaat. Ik heb slechte ervaringen met te dunne matjes maar wat is dan de juiste dikte, vulling en wat is de goede balans tussen gewicht en comfort? Ik ben vrij lang (1.95), dus een regular size wordt m niet en 7.5cm dikte leek me vrij minimaal. Ook hier kom ik dus nog niet goed uit. Ik ben bij een aantal winkels geweest om proef te liggen maar de ideale mat is ook direct gemaakt van opblaasbaar goud…

Kortom: tips zijn heel erg welkom.
Aangezien budget wel degelijk een rol speelt, hoopte ik 2e hands e.e.a. op de kop te kunnen tikken maar Marktplaats blijkt een lastige plek voor dit soort specifieke zaken. Heeft iemand hier wellicht nog wat ter overname dat past bij mijn situatie?

Groeten,
Arthur
 
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

Dat je 1.95 bent maakt het inderdaad al snel lastig.
Hou in ieder geval het te koop sectie van dit forum in de gaten.
En als je vandaag niks te doen hebt is er de buitensport vrijmarkt bij de zwerfkei in woerden, je weet nooit of er wat tussen zit voor je.
 
Hi,

Big Agnes heeft "long" versies van hun tenten, schiet mij als eerste te binnen.
Een paar jaar geleden kwam ik de Bach PioPio Solo tegen, een vrij lange binnentent, maar ook wat hoger.
Dit stond toen bij Zwerfkei als demo.

Succes met de voorbereidingen!

Gr.
Sander
 
Lieve vrouw!
Een 10L waterzak? Die is voor "op kamp" neem ik aan? Ik neem zoiets niet mee.
Een alu matje ook niet, maar ik heb dan ook een vloeibaar gouden matje. Ik zou nu de Nemo tensor all season kopen (long is 420 gram, nu in de aanbieding bij Bergfreunde voor 223 euro), heb een aantal jaar geleden een thermarest Neo Air xlite gekocht (die zie ik best regelmatig op marktplaats, maar nog steeds "voor duur"), die is wat kouder dan de nemo en die van toen flink zwaarder, het nieuwe model flink lichter. De nieuwe thermarests en de Nemo schijnen minder te kraken.
O, en powerbanks, meervoud? Wat ben je van plan?
Neem iig een tent die buitentent eerst kan opzetten, of buiten en binnen samen, voor als je in de nattigheid opzet.
 
Ik zou voor de tent misschien eerst iets huren voor deze trip. Dan kun je een kleinere tent huren en meenemen, later een iets grotere kopen voor samen onderweg.

Raymond
 
Als je een budget lichtgewicht tent zoekt, ik heb de Naturehike Cloud Up 2 en ben daar heel tevreden over. Twee persoons is goed voor 1p plus bagage of 2p slapen. In theorie zou je met jouw lengte passen maar je kan ook diagonaal liggen voor comfort (zodat je niet tegen de tent aankomt met hoofd/voeten) Koken in het voortenten is denk ik wel een uitdaging. Ik heb er o.a. drie weken mee gelopen/gekampeerd ook met flinke regen en geen problemen gehad. Wel een keer een zwembadje onder mijn tent omdat ik het grondzeil niet goed had neergelegd maar ook toen geen water in de tent. Het grondzeil komt niet tot in de voortent maar een vuilniszak doet wonderen. Als je groter wil is er ook een 3p versie maar die is natuurlijk wel weer wat zwaarder. Wel even oppassen dat je de juiste hebt want hij bestaat met verschillende soorten tentstof!

https://amzn.eu/d/25WTTjR

Qua matje ben ik niet budget gegaan omdat goed slapen voor mij belangrijk is en ik ben een koukleum. Ik heb de Big Agnes Rapide sl en bij +/- 3 graden geen kou gevoeld van de grond. Iets dikker dan de echte lichtgewicht matjes maar slaapt echt heel lekker (vind ik) hij is er ook in extra lang en extra breed. Alleen dus niet echt een budget matje
 
Wat cool! Doe mij zo'n vrouw ;) haha Weet je al waar en/of welke route je gaat lopen? Ik kan de west highland way van harte aanraden. Misschien niet zo heel ongerept, maar de perfecte tocht als "beginner".

Als ik toch dingen aan het aanraden ben, zou ik als het even mooi weer is eind maart/begin april, ook even een paar nachtjes gaan oefenen in Nederland, voor je met al je nieuwe spullen naar Schotland vertrekt.

Dan over de tent en mat...Ik ben niet zo lang als jij, maar ook niet heel veel korter. Volgens mij 1,92 ofzo. En ik slaap prima op een Nemo tensor W. Ik slaap zelf wel altijd op mijn zij met mijn benen opgetrokken dus dat scheelt wel. Al doe je dat niet zou ik voor een lange variant gaan. En qua tent: Het ligt er heel erg aan wat je van plan bent te gaan doen. Wil je vooral kamperen of gaat het echt om het hiken? Indien het eerste: Dan is een wat zwaardere/grotere tent wel lekker. Anders ben ik van mening: lichter = beter ;). Je kan hart zoeken naar een langere tent enzo, maar als je matje en je tas erin past (eventueel in een luifel/voortentje) dan ben je er wel. Dus als je dat voor twee personen wil, zou ik naar lichtgewicht 3-persoons-tenten kijken. Gek genoeg werkt het altijd zo :)

En dan (voorlopig) als laatste: Wat heb je al veel spullen gekocht! Ook hier geldt weer: het ligt eraan wat je van plan bent, maar als het gaat om hiken, zou ik dingen als meerdere powerbanks, 10l waterzak en karabijnhaken allemaal lekker thuis laten.
 
en, gezien het Schotse weer rond april/mei, is een stevige R-waarde ook niet overbodig
Ik snap je redenering. Die had ik ook toen ik als onervaren hiker voor mijn eerste tocht naar schotland ging om de WHW te lopen. Wij waren dus op alles voorbereid: kou, regen en hadden daarvoor jassen en vesten meegenomen, want we gingen in November daar lopen. En toen we daar waren in het altijd regenachtige Schotland..... met zeven dagen non-stop prachtig weer. Blauwe luchten en vell zon inclusief. En de zonnebrand, die hadden we thuisgelaten. Zelfs niet eens over nagedacht dat we die misschien nodig zouden hebben, dus vergeet die niet. Schotland kan echt vier seizoenen in een dag hebben
 
Ik snap je redenering. Die had ik ook toen ik als onervaren hiker voor mijn eerste tocht naar schotland ging om de WHW te lopen. Wij waren dus op alles voorbereid: kou, regen en hadden daarvoor jassen en vesten meegenomen, want we gingen in November daar lopen. En toen we daar waren in het altijd regenachtige Schotland..... met zeven dagen non-stop prachtig weer. Blauwe luchten en vell zon inclusief. En de zonnebrand, die hadden we thuisgelaten. Zelfs niet eens over nagedacht dat we die misschien nodig zouden hebben, dus vergeet die niet. Schotland kan echt vier seizoenen in een dag hebben
Ik heb vorig jaar begin mei overwogen in Tyndrum een korte broek te kopen. Terwijl ik dat stond te bedenken, toonde mijn telefoon een waarschuwing voor ernstig noodweer. Ik wil dit dus graag bevestigen :D
 
Ik snap je redenering. Die had ik ook toen ik als onervaren hiker voor mijn eerste tocht naar schotland ging om de WHW te lopen. Wij waren dus op alles voorbereid: kou, regen en hadden daarvoor jassen en vesten meegenomen, want we gingen in November daar lopen. En toen we daar waren in het altijd regenachtige Schotland..... met zeven dagen non-stop prachtig weer. Blauwe luchten en vell zon inclusief. En de zonnebrand, die hadden we thuisgelaten. Zelfs niet eens over nagedacht dat we die misschien nodig zouden hebben, dus vergeet die niet. Schotland kan echt vier seizoenen in een dag hebben
Haha klopt idd. Het is daar enorm onvoorspelbaar. Zelfs een normale dag is daar bijzonder. Ik heb in 2018 in mei de mensen daar uit stress korte broeken zien maken van lange broeken omdat het ineens een week 28-30 graden was in Noord-West😆 Vandaar dat ik het voor mezelf terug heb geredeneerd naar warmte is makkelijker t compenseren dan kou.
 
Ik heb vorig jaar begin mei overwogen in Tyndrum een korte broek te kopen. Terwijl ik dat stond te bedenken, toonde mijn telefoon een waarschuwing voor ernstig noodweer. Ik wil dit dus graag bevestigen :D
Hahahaha check! Zulke gekkigheid ook genoeg meegemaakt. Ben er een keer of 7 steeds 1-2 weken geweest voor korte daghikes en vooral om veel distilleries te bezoeken. Achter elke bocht hangt weer een ander landschap en klimaat idd🤣
 
Overigens: ik heb inmiddels een Robens Sage 3 pro op de kop getikt. Weliswaar wat zwaarder maar was niet van plan om er honderden kilometers te gaan lopen. Enige dat ik nu nog écht zoek is een lichtgewicht slaapmat met degelijke dikte en een fatsoenlijke R-waarde.
 
Lieve vrouw!
Een 10L waterzak? Die is voor "op kamp" neem ik aan? Ik neem zoiets niet mee.
Een alu matje ook niet, maar ik heb dan ook een vloeibaar gouden matje. Ik zou nu de Nemo tensor all season kopen (long is 420 gram, nu in de aanbieding bij Bergfreunde voor 223 euro), heb een aantal jaar geleden een thermarest Neo Air xlite gekocht (die zie ik best regelmatig op marktplaats, maar nog steeds "voor duur"), die is wat kouder dan de nemo en die van toen flink zwaarder, het nieuwe model flink lichter. De nieuwe thermarests en de Nemo schijnen minder te kraken.
O, en powerbanks, meervoud? Wat ben je van plan?
Thnx voor de tips! Dat ga ik eens naar kijken😁 Qua powerbanks dacht ik aan 2 idd. 20.000 is +/- 4-5x opladen en mijn IPhone heeft elke dag wel een 2e lading nodig als ik er wat meer op doe. Gaat vrij rap als je ook foto’s maakt etc. en ik neem ook een hoofdlampje die oplaadt op usb-c mee dus ik dacht beter mee verlegen dan om verlegen. Waterzak leek me erg praktisch, voorraadje water bij de tent. Hoeft niet vol en wanneer ik ga lopen gooi ik ‘m eerst leeg. Maar overbodig begrijp ik?
 
Laatst bewerkt:
Qua matje ben ik niet budget gegaan omdat goed slapen voor mij belangrijk is en ik ben een koukleum. Ik heb de Big Agnes Rapide sl en bij +/- 3 graden geen kou gevoeld van de grond. Iets dikker dan de echte lichtgewicht matjes maar slaapt echt heel lekker (vind ik) hij is er ook in extra lang en extra breed. Alleen dus niet echt een budget matje
Klinkt goed! Ga ik eens even in verdiepen👍🏼
 
Wat cool! Doe mij zo'n vrouw ;) haha Weet je al waar en/of welke route je gaat lopen? Ik kan de west highland way van harte aanraden. Misschien niet zo heel ongerept, maar de perfecte tocht als "beginner".

Als ik toch dingen aan het aanraden ben, zou ik als het even mooi weer is eind maart/begin april, ook even een paar nachtjes gaan oefenen in Nederland, voor je met al je nieuwe spullen naar Schotland vertrekt.

Dan over de tent en mat...Ik ben niet zo lang als jij, maar ook niet heel veel korter. Volgens mij 1,92 ofzo. En ik slaap prima op een Nemo tensor W. Ik slaap zelf wel altijd op mijn zij met mijn benen opgetrokken dus dat scheelt wel. Al doe je dat niet zou ik voor een lange variant gaan. En qua tent: Het ligt er heel erg aan wat je van plan bent te gaan doen. Wil je vooral kamperen of gaat het echt om het hiken? Indien het eerste: Dan is een wat zwaardere/grotere tent wel lekker. Anders ben ik van mening: lichter = beter ;). Je kan hart zoeken naar een langere tent enzo, maar als je matje en je tas erin past (eventueel in een luifel/voortentje) dan ben je er wel. Dus als je dat voor twee personen wil, zou ik naar lichtgewicht 3-persoons-tenten kijken. Gek genoeg werkt het altijd zo :)

En dan (voorlopig) als laatste: Wat heb je al veel spullen gekocht! Ook hier geldt weer: het ligt eraan wat je van plan bent, maar als het gaat om hiken, zou ik dingen als meerdere powerbanks, 10l waterzak en karabijnhaken allemaal lekker thuis laten.
Qua hiken ben ik in die zin wel wat meer ervaren. Flink wat stevige routes gelopen in o.a. Oostenrijk, Zwitserland, Noorwegen en west Amerika. Alleen het ‘overnachtingsdeel’ is nieuw. Tot nu toe vooral dagtrips gedaan maar dan wel +/- 8u per dag stevig de pas er in en zeker niet alleen de makkelijke paden. Specifiek in Schotland wil ik vooral geen druk van 60km per dag moeten lopen oid. Dus ik wil een route waarbij ik vooral lekker kan genieten van de natuur en niet zo zeer heel veel meters hoef te maken. Een zwaardere tent is dan ook geen ramp. De Robens Sage 3 pro zit op 3kg zonder de zak. Dat leek me een goede concessie gezien ik deze dan ook kan gebruiken als ik met zoon of zoon én vrouw weg ga. Die Sage Pro is wat dat betreft in heel veel opzichten een praktische, veelzijdige tent.

Eerst in NL oefenen gaat zeker gebeuren! De ouder-kind kampen op scouting en sowieso wat losse weekenden. Lekker oefenen en testen of alles klopt☺️

Zo’n waterzak leek me enorm praktisch zodat ik een voorraadje bij m’n kamp heb maar ik lees vaker terug dat het overbodig is. Hoe zorgen jullie dan voor voldoende drink/was water bij de tent?

De karabijnhaken waren vooral met het idee dat ik zaken aan m’n rugzak kon hangen. Maar dat is niet nodig begrijp ik?
 
Overigens: ik heb inmiddels een Robens Sage 3 pro op de kop getikt. Weliswaar wat zwaarder maar was niet van plan om er honderden kilometers te gaan lopen. Enige dat ik nu nog écht zoek is een lichtgewicht slaapmat met degelijke dikte en een fatsoenlijke R-waarde.
Grondzeil van de tent heeft een waterkolom van 5000mm en daaronder leg ik nog een lichtgewicht grondzeil van 5000-10.000mm. Dat zou ruim voldoende moeten zijn.

Hoeveel verschil maakt trouwens zo’n aluminium matje voor onder je slaapmatje nou eigenlijk?
Het weegt niks maar is wel onhandig qua pakmaat.
 
Thnx voor de tips! Dat ga ik eens naar kijken😁 Qua powerbanks dacht ik aan 2 idd. 20.000 is +/- 4-5x opladen en mijn IPhone heeft elke dag wel een 2e lading nodig als ik er wat meer op doe. Gaat vrij rap als je ook foto’s maakt etc. en ik neem ook een hoofdlampje die oplaadt op usb-c mee dus ik dacht beter mee verlegen dan om verlegen. Waterzak leek me erg praktisch, voorraadje water bij de tent. Hoeft niet vol en wanneer ik ga lopen gooi ik ‘m eerst leeg. Maar overbodig begrijp ik?
Telefoon op vliegtuigstand, kaarten offline downloaden, dan kun je heel veel foto's maken zonder dat het veel stroom kost. Anders verdient je iPhone een nieuwe batterij. Lees eerdere topics even na op wat mensen voor stroom oplossingen doen, zoals hier
Stroomvoorziening meerdaagse tocht Ikzelf besteed 400 gram aan zonnepaneel en 1 5000 mA batterij en heb dan niets meer nodig.

Probeer in de buurt van water te kamperen, dan kun je met 2 of 3 liter in je rugzak prima toe, en hoef je geen extra zak mee.
 
Hoe zorgen jullie dan voor voldoende drink/was water bij de tent?
Op mijn bivakplek gebruik ik maximaal een liter water, denk ik. Daarmee kan ik mijn avondeten en ontbijt maken, heb ik wat te drinken en kan in mij middels een ziplock zakje, een beetje water en zeep en een Buff nog wassen ook. Gedurende de hike dag drink in twee liter ofzo, dus in 24 uur gebruik ik zo'n 3 liter water.
En in Shotland moet je echt moeite doen om ergens geen water te vinden. Dat komt daar echt iedere 100 meter gewoon van de berg af stromen.
 
Dat kan ik volledig onderschrijven. Als de temperatuur niet ver boven de 25 graden uit gaat heb ik ook ongeveer 3 liter water nodig. In hetere gebieden zoals Menorca, Sardinie in de zomer heb ik ca. 4 liter nodig.

Voor het koken (ik prepareer zelf vooraf mijn maaltijden) ca. 250 ml. 2 koppen thee of koffie 400 ml. En de rest voor het ontbijt en een kop thee of koffie.

En als er veel water is, dan loop ik even om wat extra te halen om me/kleding te wassen oid. En ik neem natte washandjes die per 2 ingesealed mee zijn voor als er onvoldoende water is om me te wassen.
 
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

Ik ga even onderwerp voor onderwerp af proberen te gaan:

Telefoon
Ja, dat kan hard gaan. Ik zelf heb een 10000 of 20000 mAh powerbank bij me, afhankelijk van wat voor tocht ik van plan ben te maken. Korte tocht, of veel in de buurt van de bewoonde wereld met cafés, restaurants, hutten, campings? 10000. Lange tocht zonder al die luxe? 20000. Die gebruik ik dan voor telfoon en horloge, en eventueel camera. Zoals gezegd je telefoon op vliegtuigmodus, of op zijn minst niet storen en batterijbesparing.

Water
Ik heb met wandelen twee literflessen bij me. Overdag gebruik ik er daar eigenlijk maar 1 van en ik zorg dat ik met twee liter bij mijn slaapplek aan kom. Als je op een camping slaapt is dit weer makkelijker dan als je wildkampeert. Soms heb ik daarom een waterfilter bij me.

Slaapmatje
Ik zou echt niet met een extra ondermatje gaan rondlopen. Natuurlijk zal dat best de isolatie wat verbeteren, maar zoals je zelf zegt: het neemt een hoop ruimte in, in je tas. Ik zou 1 keer even huilend pinnen en een goed opblaasbaar matje kopen zoals een thermarest x-nogwat of nemo tensor of wat voor varianten je ook allemaal hebt. Als je van plan bent vaak met koud weer te gaan hiken, (of als je gewoon een beetje een koukleum bent ;)) koop dan een extra geïsoleerde versie dan zit je altijd goed.

Grondzeil
Je hebt al een stevige tent waar volgens mij niet heel erg bezuinigd is op materiaal, als ik zo naar het gewicht kijk. Ik vraag me af of een grondzeil nog nodig is. In schotland had ik bij mijn lichtgewicht tent met écht dun grondzeil wel een extra zeil bij me, maar die heb ik eigenlijk alleen gebruikt op een kiezelstrand. (toevallig ook die vakantie de enige plek waar ik mijn waterfilter gebruikt heb). Dit is vanaf hier moelijk in te schatten, natuurlijk, maar inclusief grondzeil loop je nu al 3,5 kilo tent mee te slepen. Ik vind het nogal wat ;)

Karabijnhaken/dingen aan je tas hangen
Dingen aan je tas hangen is niet handig. Je kan wel dingen, zoals bijvoorbeeld een tent, goed aan je tas vastbinden zodat ze wel vast zitten, maar met haken gaat het altijd slingeren en dat ben je na 5 kilometer spuugzat. Een betere remedie voor een overvolle tas is echt: minder meenemen :)
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan