Highlands met hemelvaart

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hello,

Rond Hemelvaartsdag zijn wij van plan met z'n vieren een paar dagen te gaan lopen zuidkant van de Schotse hooglanden, zo ongeveer tussen Loch Lomond en Tyndrum.

Om het wat interessanter te maken willen we eigenlijk niet over de West Highland way gaan lopen, maar liever over de bergen, en zo meteen wat Munro's te "baggen".

Mijn vraag is eigenlijk of er iemand ervaring heeft met het weer rond die tijd, en dan met name of er nog veel sneeuw zou liggen?

Wij zijn alle 4 redelijk ervaren hikers, maar we zijn niet zo bekend met het gebruik van crampons en pickels...

Verder heb ik begrepen dat het in grote delen van Schotland toegestaan is je eigen spoor te trekken, en ook om wild te kamperen.
Geld dit ook voor dit gebied?

Greetz,

Dirk Goudkuil
 
Dirk,

Mei is een goede periode voor schotland.
Vandaar dat ik er vorig jaar was en nu op 2 mei terug die kant uit ga.
Een van de drogere maanden en de midges zijn nog niet op hun hoogtepunt qua aantal.
Hier en daar op de hogere delen misschien wat toefjes sneeuw. Crampons en pickels kunnen mi thuis blijven.
Desnoods pas je de route aan.
Het kan natuurlijk altijd tegen zitten met het weer.
Niets is zo veranderlijk als het weer in die hoek.
Het gebied zelf ken ik niet maar schotland is een goede streek om te bivakkeren.
Soms zullen er bordjes staan met het vriendelijke verzoek niet te bivakkeren, ga je gewoon iets verder staan.
In jouw voorbereiding zal je zeer zeker de buitensport-schotland site van Ron zijn tegengekomen.
Voor de volledigheid volgende link
http://www.buitensport-schotland.nl/law/highlandhighway.php

Ivo
 
Hee Ivo,

Dank je wel voor je reactie!

Ik ben zelf al een aantal malen in Schotland geweest, maar tot nu toe alleen 's zomers. Ben dus erg benieuwd hoe het wat vroeger in het jaar is!

We hebben inderdaad een aantal alternatieve plannen, zodat we de tocht aan het weer kunnen aanpassen, bij slecht weer is de west highland way nog prima te doen, maar we hopen op een mooie tocht door en over de bergen!

De buitensport-schotland site had ik inderdaad al gevonden, erg handig!
De Highland high way ziet er ook heel aanlokkelijk uit, die staat wel op het verlanglijstje, maar dat moet nog even wachten tot ik wat meer tijd heb, we gaan nu maar 5 dagen (veel te kort eigenlijk)

Groet, Dirk
 
Hoi Dirk,

De Highland High Way als Hemelvaren lijkt me een prima doel. Gezien je korte vakantie, moet je niet te veel tijd verliezen met reizen. Dus met de trein en beginnen met Ben Lomond (met veerbootje over Loch Lomond) of met Ben Lui en Ben Oss.


Hemelvaart valt laat dit jaar (25/5). Winterse condities in de vorm van sneeuwval kun je aantreffen en sneeuwvelden in de noordflanken. Pickels en stijgijzers kun je thuislaten. In de eerste plaats omdat je ze niet nodig hebt, maar als je er geen ervaring mee hebt zou ik daar ook eerst een training in volgen....

Het best lijkt me inderdaad de HHW. Als je mij een email stuurt zal ik je een scan van de topkaart sturen met de ingetekende route. Mijn email adres is: ron - emailteken - buitensport . schotland . nl

groet Ron
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Status
Niet open voor verdere reacties.
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan