Last van zwarte benzinebrander?

  • Onderwerp starter Onderwerp starter Erik
  • Startdatum Startdatum

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60
Status
Niet open voor verdere reacties.
E

Erik

Guest
Hallo Buitensporters,

Velen van jullie kennen dat wel: Je bent de trotse eigenaar van een benzinebrander (bijvoorbeeld een MSR Whisperlite), maar elke keer dat je 'm voorgloeit zit hij vol met roet.
Gebruik voor het aanwakkeren dan eens spiritus of (nog beter!) ethyleen glycol met 10% spiritus (20% in de winter). Dit geeft geen roet, maar een prachtige blauwe vlam waarmee de zaak goed warm wordt. Branderpasta kan natuurlijk ook, maar dat is weer duurder.

Nu we het toch over geld hebben: Neem als brandstof eens terpentine in plaats van Coleman fuel. Is precies hetzelfde , maar dan de helft goedkoper. Benzine gebruik ik nooit, want er hoeft maar iets te lekken en je hele rugzak stinkt ernaar. Is trouwens ook nog giftig, en terpentine niet. En nooit last van verstopte sproeiers.
 
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

zwarte benzinebrander?

De Zwerfkei heeft momenteel een ultrasoon reinigingsapparaat voor branders. Schijnt er goed te werken bij hopeloos vervuilde branders. Krijg je de zwarte koek er echt niet meer af of uit...zie het als een soort van grote beurt.
 
RE: zwarte benzinebrander?

Yo,

Dank voor de tip. Uit eigen ervaring kan ik bevestigen dat een ultrasoon bad inderdaad prima werkt. Alleen vind ik voorkomen nog steeds beter dan zwarte vingers krijgen.
Kleine waarschuwing: Ultrasoon geluid is slecht voor je gehoororgaan (ook al hoor je het niet!), dus pas er mee op. Ook geen vingers in steken, want het schijnt dat vooral de sterkere ultrasoonbaden allerlei verwoestingen aan je weefsel kunnen veroorzaken.
 
Brandstoffen (was: zwarte brander)

>Velen van jullie kennen dat wel: Je bent de trotse eigenaar
>van een benzinebrander (bijvoorbeeld een MSR Whisperlite),
>maar elke keer dat je 'm voorgloeit zit hij vol met roet.
Klopt. Daarom heb ik een poetslapje (dat in betere tijden een stuk ondergoed was) in m'n branderzakje.

>Gebruik voor het aanwakkeren dan eens spiritus of (nog
>beter!) ethyleen glycol met 10% spiritus (20% in de winter).
Dat kan, maar dan moet je weer afzonderlijk spiritus of alcohol meenemen. Een poetslapje weegt minder.

>Nu we het toch over geld hebben: Neem als brandstof eens
>terpentine in plaats van Coleman fuel. Is precies hetzelfde
Het werkt wel, maar het is NIET precies hetzelfde.
Coleman fuel is wasbenzine. Volgens de manual van de Whisperlite heet dat in de VS en Canada 'white gas' (wat weer Engels is voor wasbenzine) maar in Ontario hadden ze daar nog nooit van gehoord, daar heet het spul weer Naphta.
Hoe dan ook, terpentine is een wat lichtere vorm van petroleum (het is feitelijk een petroleum-destilaat). Beschouw het maar als iets dat tussen benzine en petroleum inzit. Dat wil zeggen dat het zeer de vraag is of het in de benzine-versie van de Whisperlite onder alle omstandigheden goed werkt. Het je de Whisperlite Internationale (die ook Petroleum lust) dan zit je sowieso goed.

>, maar dan de helft goedkoper. Benzine gebruik ik nooit,
>want er hoeft maar iets te lekken en je hele rugzak stinkt
>ernaar.
Terpentine stinkt ook, maar heeft het nadeel boven benzine dat de lucht blijft hangen nadat het spul verdampt is. Benzine wasemt voor 100% uit. Autobenzine doet dat overigens niet, omdat het voorzien is van allerlei additieven. Ik gebruik autobenzine alleen als het niet anders kan.
Overigens heb ik nog nooit last van benzinelucht in de rugzak gehad met wasbenzine, naphta of Coleman fuel.

> Is trouwens ook nog giftig, en terpentine niet.
Wasbenzine, naphta, coleman fuel, terpentine en petroleum zijn allemaal in gelijke mate giftig. In het buitenland zijn sommige merken 'camp fuels' waaronder Coleman voorzien van toevoegingen om bv. brandercorrosie tegen te gaan, en die zouden de toxiciteit kunnen verhogen.
Afgezien daarvan moet je natuurlijk nooit enig aardolie-destilaat drinken!

> En nooit last van verstopte sproeiers.
Met wasbenzine en Coleman fuel ook niet. De Camp Lite naphta in Ontario had een of ander anti-corrosie additief dat wat vettig was en soms tot een verstopte sproeier leidde. Maar met de Whisperlite is even schudden met je brander voldoende - die shaker jet is een godsgeschenk.

Frank
 
RE: Brandstoffen

Ik sluit me geheel bij Frank aan met de toevoeging dat ik ALLEEN MAAR auto-benzine gebruik en nooit wasbenzine of Coleman fuel. Het zaakje af en toe effe schoonmaken doet wonderen...
 
RE: Brandstoffen

Yo Allemaal,

Even een paar dingen rechtzetten aangaande mijn eerste berichtje:

- De tip om terpentine te gebruiken is in eerste instantie bedoeld geweest om een goedkoop alternatief voor Coleman Fuel te bieden. Toegegeven, van die paar euro's zal niemand arm worden, maar ons Hollanders bint zuunig, toch?

- Ik heb gedurende een wandelweekend eens een vergelijkende test gehouden met terpentine en wasbenzine. Probleem met wasbenzine is de lagere verbrandingswarmte. Het duurt dus langer voordat het water kookt, en je hebt dus meer brandstof nodig. Terpentine brandt als een tierelier: Minder nodig en dus errrrrrg handig op een hike.
Voor de getallen-freaks onder ons: Met wasbenzine duurde het ruim een kwartier voordat m'n pannetje kookte, met terpentine in pakweg 5 minuten. Met een liter terpentine doe ik meer dan een week, en de wasbenzine was na een weekendje bijna op! Tel uit je winst...

- Het verhaal over de giftigheid en stank: Terpentine is inderdaad net zo giftig als Coleman en wasbenzine. Maar dat bedoelde ik niet. Benzine staat stijf van de aromatische koolwaterstoffen (o.a. 5% benzeen; zou volgens de warenwet waarschijnlijk niet eens verkocht mogen worden, ware het niet dat de hele economie erop draait), DAT is dus giftig (lees:kankerverwekkend). Tijdens een onoplettendheidje heb ik tijdens het tanken ooit een paar druppels benzine op m'n schoen gemorst: 2 Weken later rook ik het nog. Wil ik dus niet in m'n rugzak hebben.



En verder: Eet smakelijk !


Erik
 
RE: Brandstoffen

Even een kleine correctie op bovenstaand bericht. Sinds een aantal jaar is het gehalte van benzeen en andere aromaten in benzine en diesel sterk verlaagd vanwege Europese regelgeving. Maximum toegestane benzeengehalte is op dit moment volgens mij 1%. De komende jaren wordt de regelgeving verder verscherpt door de EU. De European Fuel Quality Directive (EFQD) eist de reductie van milieu en gezondheid bedreigende componenten in diesel olie en benzine.

In bijzonder zwavel en aromatische concentraties moeten worden verminderd. De eerste stap in de reductie van deze stoffen wordt vereist in 2003, gevolgd door een verdere reductie in 2005.

Carl

PS: Een liter benzine voor een weekend, dan moet je volgens mij 7-gangendiners gemaakt hebben! :9
 
RE: Brandstoffen

N.A.V. het zwarte brandertjes verhaal:

De mijne is ook eens (door verkeerd gebruik) flink zwart geworden, gewoon weer aangestoken en en volgaslaten branden, alle zwarte troep(zichtbaar)verdween als sneeuw voor de zon............

Ik tank overigens met mijn Colemann(s) altijd loodvrij EURO 95 en ik heb tot nu toe nog geen enkele verstopping/schoonmaakactie moeten uitvoeren en het geeft nog eens leuke reactie's bij de benzinepomp (alle bedienden komen kijken wat die achterlijke Nederlander nou weer aan het doen is). Overigens heeft Coleman ook een trechter/filter voor als je de benzine niet vertrouwd.

P.S.,
in Frankrijk wel eens "wasbenzine"gekocht in een 1 Liter fles bij de supermarche maar kijk hier mee uit dit is niet dezelfde wasbenzine als in nederland. Resultaat was een "eeuwig durende vlam" van 20 cm. hoog welke zelfs na enkele minuten niet wou overgaan in de normale blauwe vlammetjes rondom de brander.En nog even omtrent verbruik; ca. 1 Liter voor 1 week voor 2 volwassenen en 1 kind op een 2 pitter bij dagelijks gebruik van ca. 3 maal.
}>
 
Eeeeh.

Het klink mischien gek maar eeh, ik maak me er nooit druk om of de brander zwart wordt.
Ik stop hem gewoon terug in zijn hoes en andere items kunnen daardoor niet zwart worden.
Soms krijg ik een zwarte veeg op mijn broek of zo, maar ja, na een weekje wildernis is deze toch al niet echt schoon meer.

C.M.
Peter.

(In een haven zijn schepen veilig, maar daarvoor zijn ze niet gebouwd).
 
In de plaats van terpentine zou je ook kleurloze lampolie kunnen gebruiken, het heeft hetzelfde voordeel n.l. een hogere verbrandingswarmte.
Ik heb ook eens iemand horen vertellen dat een mix van lampolie en benzine bij MSR branders het snelste z'n pan met water aan de kook bracht....
 
Yo Arnoud,

Het klopt dat lampolie een hogere verbrandingswarmte heeft dan terpentine. Er kleeft echter een nadeel aan, dat is nl. het hoge kookpunt van deze vloeistof. Daar zouden sommige branders moeite mee kunnen krijgen (gele vlammen door slechte verdamping). Branders die zonder problemen op diesel of kerosine kunnen "lopen" (bijv. de MSR Dragonfly en de XGK) kunnen dat wel hebben. Maar in m'n Whisperlite gaat dat vast niet goed.

Op dit prikbord staat hierover een heel verhaal bij "Coleman-fuel of wasbenzine ?" van Jurgen van Vliet. Ik kan iedereen aanraden dat eens door te lezen.


Hartelijke groeten,

Erik
 
Hier sluit ik mij bij aan met de volgende text : De optimus 8R :-):-):-) zit al in een soort doosje, dus wat er nog zwart aan is blijft mooi binnen. Overigens stook ik alleen benzine (net als in de lamp) en verwarm ik de brander voor door :
1) tankje iets op druk pompen
2) kraantje iets open draaien zodat er ietsje benzine (loodvrij) uit drupt
3) aansteken en beetje met de kraan 'spelen' om de boel echt op gang te brengen.

Ja, dat roet in het begin wat, maar zodra hij lekker aan het brullen is brand dat weer helemaal schoon.
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Status
Niet open voor verdere reacties.
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan