MSR Whisperlite Allesbrander ?

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo Allemaal,

Ik heb vorige week een 2e hand allesbrander gekocht van MSR.
Het gaat om alleen de brander van het type Whisperlite danwel Whisterlite Internationale 600.

Aangezien ik nog geen ervaring heb met dit soort branders, doe ik een beroep op de outdoor-specialisten onder ons.
Tips, ervaringen en opmerkingen zijn van harte welkom.

Hoe herken ik het verschil tussen deze twee?
Wat voor een brandstofpomp en brandstof-fles en brandstof kan ik het beste gaan gebruiken? Kan ik ook de accessoires van een ander merk hieraan koppelen? Hoe maak ik na gebruik alles goed schoon?

Heeft misschien iemand nog een 2e hand brandstofpomp liggen?

Alvast vriendelijk bedankt!

Groet,

Michel
 
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

Teneerste, is dit wel de juiste map voor dit bericht? Dit is meer voor de ver of aankoop van materiaal. Maar dat terzijde.

>Wat voor een brandstofpomp en brandstof-fles en brandstof kan
>ik het beste gaan gebruiken? Kan ik ook de accessoires van een
>ander merk hieraan koppelen? Hoe maak ik na gebruik alles goed
>schoon?

Zit er geen brandstof pomp bij dan? Anders heb je een whisperlite pomp nodig (te koop bij de buitensportzaak). En je kunt het beste ook een whisperlite fles eraan koppelen.
Ik moet zeggen dat ik geen ervaring heb met andere merken, maar zou daar erg voorzichtig mee zijn. Je moet in ieder geval een whisperlite pomp hebben, anders past het gewoon niet, neem ik aan. Je zou evt. wel een andere fles kunnen proberen, maar als het fout gaat, vliegt alles in de fik, en dat lijkt me lastig.

Als er nog meer vragen zijn, hoor ik het wel.

Veel plezier met je brander, ik vind het een prima ding.
 
Haai,

Dit onderwerp zou inderdaad beter thuishoren op het materiaalervaringenprikbord ... Wat je vraag voor een tweedehands pomp betreft kan ik je in ieder geval niet helpen, maar moet je weer wel op dit prikbord zijn.

In de laatste Outdoor Magazine staat een atalage van 28 branders. Jouw brander brandt op Coleman Fuel, ongelode benzine en petroleum. Kooktijd 3 minuten 30 seconden en hij weegt 460 gram. Meer info bij C.J. Agencies 035-5424200.

Je hebt in ieder geval de Whisperlite pomp nodig. Welke fles moet je zelf weten zolang het maar een brandstoffles is en deze past op de pomp. Let hier goed op! Heb zelf ooit een Coleman Apex II brander gekocht waarbij de pomp alleen op het meegeleverde 0,6 literflesje paste, terwijl ik graag een maatje groter mee neem als ik langer op reis ga.

In ieder geval moet je altijd goed voorverwarmen en een windschermpje en onderschermpje zijn best makkelijk. Verder weet ik niet wat je wilt weten wat betreft gebruikservaringen.

Ben wel benieuwd waarom je zonder ervaring voor deze brander hebt gekozen.

Succes en groetjes,

Rutger

-nu alweer een paar maanden erg blij met mijn primus omnifuel titanium nummer 77-
 
Hoi,

Volgens mij kan je het verschil tussen een Whisperlite en een Whisperlite Internationale alleen zien aan de dikte van het brandstof kanaal. Dat pijpje waar je brandstoffles aan moet hangen en ook langs de branderkop loopt is bij de gewone Whisperlite erg dun, ongeveer even dik als het metaal waar de 3 uitklapbare steuntjes van gemaakt zijn. Bij een Whisperlite Internationale is dat buisje zeker dubbel zo dik. Volgens mij is het brandstofkanaal van een Whisperlite zilverkleurig en van een Internationale koperkleurig, maar dat weet ik niet helemaal zeker.
Overigens, de gewone Whisperlite brand alleen wasbenzine en Coleman Fuel achtige dingen, terwijl de Internationale ook op ongelode benzine en petroleum brandt. Let dus op welke je hebt...
Wat betreft de fles: gewoon een MSR fles met pomp aanhangen. De MSR pomp past ook op een Optimus fles en v.v. maar niemand durft te garanderen of dat ook echt vloeistofdicht is. Trouwens, al die flessen kost praktisch hetzelfde, dus waarom risico nemen...?

Groetz,
Dennis
 
Dennis heeft gelijk, koop altijd een fles van hetzelfde merk.

De flessen kunnen verschillende randen hebben die wel of (net) niet lekvrij aansluiten op de rubber ringen van je pomp, dus gewoon een MSR fles kopen.

Gr,
Jan Anne
 
Dennis.

Is het ook niet zo dat de 600 int. zo'n automatische doorpriknaaldje heeft in de branderkop?
Ik dacht dat dat het verschil was maar ik kan me ook vergissen.

D'Oude Vos.
(Zo, nu een Vosje).
 
Dennis.

Is het ook niet zo dat de 600 int. zo'n automatische doorpriknaaldje heeft in de branderkop?
Ik dacht dat dat het verschil was maar ik kan me ook vergissen.

D'Oude Vos.
(Zo, nu een Vosje).
 
er zit idd zo'n doorpriknaald in :)

En vooral een brandstoffles kopen van hetzelfde merk! Heb het een keer uitgeprobeerd met een andere fles en meteen zat alles onder ;(
(gelukkig stond de brander toen nog in het kratje in de auto en niet in mijn rugzak!!)
 
Zou best kunnen. Ik heb er zelf geen, maar heb al eens een Whispterlite Internationale geleend en mijn broer heeft een gewone Whisperlite en het verschil in brandstofkanaal is duidelijk te zien. Maar mijn broer heeft een erg oude, dus missshien is er ondertussen iets veranderd...

Groetz,
Dennis
 
Als brandstof gebruik ik al jaren wasbenzine wat ik koop bij de supermarkt.
Gewone benzine geeft erg veel roet.
Het eerste jaar gebruikte ik dat. Het gaf veel problemen.
Als de brander het niet of slecht doet is mijn ervaring dat het altijd aan de sproeier ligt die iets of helemaal verstopt zit. Even doorprikken verhelpt het probleem. Ik heb de brander zonder de automatische doorprikker. In de vakantie verkassen wij ongeveer om de drie dagen. Voordat ik de brander dan weer uitzet prik ik de sproeier even door.
Volgens mij is Coolman fuel gewoon wasbenzine. Het ruikt het zelfde en brand net zo.
In Italië verkopen ze geen wasbenzine! Ooit heb ik gedacht dat wat ik kocht wasbenzine was maar het bleek achteraf tri te zijn. De brander gaf een vreemde vlam. De pannen konden er niet tegen. NOOIT DOEN DUS!

Succes met de uitstekende brander!
Groet,
de_muis
 
Ik heb ook ervaring met veel roet in de brander als er op benzine wordt gestookt. Ik kreeg van de zomer van iemand de tip om na het dichtschroeven van de brandstofkraan de brander uit te blazen i.p.v. zelf uit te laten gaan. Dan voorkom je de gele vlam op het laatst die zoveel roet veroorzaakt. Dit lijkt wel wat te helpen.

Groeten,

Linda
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Status
Niet open voor verdere reacties.
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan