Nederlandse alpinisten vertrekken morgen naar Himalaya

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60

Status
Niet open voor verdere reacties.

Rkoome

Administrator
Forumleiding
Zojuist ontvangen bericht:
Hun avontuur is bijna begonnen. De bergbeklimmers Rozemarijn Janssen, Frits Vrijlandt, Bob de Kort (alledrie Amsterdammers) en Menno Boermans (Breukelen) vertrekken morgen vanaf Schiphol naar Pakistan voor de Nederlandse Broad Peak Expeditie 2004. De komende twee en een halve maand gaan zij proberen de top van deze 8047 meter hoge berg te bereiken. Nog niet eerder is dat een Nederlander gelukt.

De Broad Peak ligt aan de 62 kilometer lange Baltorogletsjer in het noorden van Pakistan. In dezelfde regio liggen nog drie andere achtduizenders, waaronder de K2. Pas in 1957 slaagde een Oostenrijks team er in om de top te bereiken. Nederlanders waren ook een paar keer actief op de berg. Zij kwamen tot de voortop maar slaagden er niet in het hoogste punt te bereiken.

Het beklimmen van een achtduizender is zwaar.
Als gevolg van de ijle lucht kampen de alpinisten met een verhoogde hartslag en kortademigheid. ‘Alsof je hard gaat rennen terwijl je door een rietje ademt’, aldus de vier. Zelfs in rust raakt op grote hoogte het lichaam langzaam uitgeput.
Ze hebben de afgelopen maanden dan ook keihard getraind. Zes uur per dag lopen door de duinen - met 25 kilo op hun rug -, om het lichaam te laten wennen aan vetzuurverbranding in het lichaam, en interval- en krachttraining, bedoeld om de zuurstofopname door de longen te verbeteren en om gewend te raken aan een hogere hartslag. Expeditie klimmen is letterlijk en figuurlijk topsport.

De Nederlandse Broad Peak Expeditie 2004 zal de berg via de westgraat proberen te beklimmen. De route loopt hoofdzakelijk over sneeuw en ijs, maar eindigt in een smalle rotsgraat. Eerst gaat het team drie tussenkampen inrichten. In een keer naar 8000 meter klimmen is namelijk levensgevaarlijk. Alleen door stapsgewijs het lichaam te laten wennen aan de hoogte, kan ernstige hoogteziekte worden vermeden. De toppoging staat gepland voor eind juli.

Op de website www.broadpeak2004.nl is de voortgang van het team te volgen.


Raymond
 
Ik wens ze veel su6.
Zou mooi zijn als ze het halen.

Peter.
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Status
Niet open voor verdere reacties.
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan