Noodzaak

  • Onderwerp starter Onderwerp starter imeeuwse
  • Startdatum Startdatum

Registreer en meld je aan om geen Google-advertenties te zien op het prikbord!
banner 468x60
Status
Niet open voor verdere reacties.
I

imeeuwse

Guest
Mede door een paar heel boeiende lezingen over Nepal op de OpPad beurs, zijn wij geinteresseerd geraakt om een georganiseerde wandelreis in Nepal te gaan doen. We willen een niet al te moeilijke tocht gaan doen [3 sterretjes, lodge-trekking] waarbij je ook niet hoger komt dan 4900 meter. Onze vraag is nu of het noodzakelijk is om voor zo'n tocht schoenen uit de C of D categorie aan te schaffen. We hebben namelijk zelf een paar goede 'B' schoenen en het zou fijn zijn als het hier ook mee kan.
Wie heeft ervaringen met zo'n tocht? Overige tips ter voorbereiding op zo'n tocht zijn overigens ook welkom
Alvast bedankt,
Ingrid:+
 
Hallo

Wij zijn in oktober 2001 ook naar Nepal geweest. En hebben daar
een vergelijkbare trektocht gemaakt. Zelf heb ik de tocht met
B/C schoenen gelopen en mijn vriendin heeft de tocht op B schoenen gelopen. We hebben allebei geen problemen gehad tijdens de tocht.

De meeste lodge-trekkings gaan over bestaande paden. Vaak zijn
er een soort traptreden uitgehakt, deze zijn over het algemeen
goed te lopen. Natuurlijk is het een en ander ook afhankelijk van
de tijd van het jaar.
 
Bedankt voor je reactie. Wij dachten zelf ook wel dat het zou moeten kunnen, maar de voorwaarden in de reisgidsen maakten ons een beetje aan het twijfelen. Vaak wordt gesproken over bergwandelschoenen en dat zijn 'B-tjes" natuurlijk niet helemaal.
Ingrid
 
Hai Ingrid.

Het is denk ik ook belangrijk dat je je niet alleen concentreerd op die ene tocht maar ook kijkt naar wat je in de toekomst van plan bent.
Mocht het er naar uit zien dat je toch nog wat zwaardere dingen van plan bent, is het mischien slimmer naar een B/C of een C schoen te kijken.
Als je te lichte schoenen hebt zijn ze na 3 a 4 jaar op en dat is zonde.
Een schoen moet gemakkelijk 9 a 10 jaar mee kunnen.

C.M.
Peter.

(Eén ster geeft al genoeg licht voor de toekomst).
 
banner 468x60
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Status
Niet open voor verdere reacties.
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

banner 468x60
Terug
Bovenaan