>Een hele zomer lang in je VBL liggen is echt niet lekker,
>vergelijk het maar met een stukje kaas wat 4 weken in een
>plastic zakje buiten de koelkast wordt bewaard... x(
>Lakenzak kan dus, zeker in de zomer, heel goed.
Zeker ligt een VBL 's zomers niet lekker, daar drijf je gewoonweg uit. Maar de OP vroeg naar een slaapzak voor gebruik 's zomers in het hoge noorden dat is m.i. vergelijkbaar met ons late najaar en vroege voorjaar. Dus dat is niet echt zomers zoals wij dat in het normale leven bedoelen.
Overigens is een VBL niet echt comfortabel omdat al je lichaamsvocht dat je uitzweet erin ophoopt en dat kan klam aanvoelen. Er is tegenwoordig een technische verbetering in de VBL verkrijgbaar. Namelijk een andere materiaalkeuze: cellulose, dit voelt zeer comfortabel aan en als het wat vochtig wordt voelt het niet aan als een natte vuilniszak.
Een bivakzak als omzak is ook een goede opwaardeeroptie maar heeft als nadeel dat het zwaarder is dan een VBL en het verhindert niet dat er transpiratievocht in de isolatie komt.
Nu weer on-topic:
Ik zelf ben wel gecharmeerd van de Highlite donszakken bij Bever, ze zijn niet zo ontzettend duur, zijn gevuld met redelijk goede kwaliteitsdons en hebben waterafstotende buitentijk. Ik gebruik mijn highlite autumn eigenlijk hoofdzakelijk het hele jaar door. 's Zomers als het wat frisser is als deken (anders lig ik gewoon in een zijden lakenzak). Vroege voorjaar of late voorjaar gebruik ik 'm met VBL en als het echt koud wordt dan gebruik ik een echte winterzak (Een aangepaste Bever McKinley, zwaarder gevuld en wat dikkere tochtslurfen)