Home » Materialen » Materiaal-besprekingen
Condor Summit Jacket
Ingezonden door: Bas Evers
Gepubliceerd op: 20-11-2014, 02:02

Al weer een aantal jaren loop ik rond met een windstopper van RAB, dit is een erg licht jack en ik merkte dat ik meer en meer op zoek was naar wat anders erbij. Ik zocht een jack dat 100% winddicht is en ietsje verder gaat qua comforttemperatuur.
Comfortabel, winddicht en duurzaam
Waarom ik uiteindelijk op dit jack terecht ben gekomen is een lang verhaal, Condor maakt materiaal voor defensie. Op zoek naar een vervangend/aanvullend jack echter kon ik bij de bekende buitensportwinkels niets vinden... helaas zijn er bijna alleen maar hippe kleuren, hippe nieuwe dingen te vinden bij de bekende ketens. Als ik vraag naar een windstopper word je een beetje glazig aangekeken...
Na wat heen en weer gezoek ben ik uiteindelijk terecht gekomen bij jacks die primair bedoeld zijn voor militair gebruik. Ik had verschillende keuzes, uiteindelijk ben ik voor de Condor Summit Jacket gegaan.
Comfort
Dit jack is primair bedoeld voor defensie, dat merk je aan alles, het jack is zeer degelijk uitgevoerd en er zitten op een aantal plaatsen klittenband waar je je badges op kwijt kunt. Ook de plaatsing van een aantal zakken komt hier uit voort.
Material
- Het jack is opgetrokken uit een stretch materiaal wat zeer behoorlijk waterafstotend is en is aan de binnenzijde voorzien van een fleece lining:
- Outer Layer: 100% polyester, 4-way elastic, high density fabric with DuPont Teflon® Coating.
- Mid Layer: breathable film membrane.
- Inner Layer: 150 g/m² 100% fleece.
Deze drielaags constructie zorgt voor een zeer comfortabel klimaat. Ik kan rustig met alleen een tshirt eronder aan tussen de 3 tot 10 graden Celsius op de fiets zitten zonder dat het te warm of te fris is. Doordat het jack bestaat uit een drielaags systeem is het volledig wind dicht en ademt het ietsje minder dan mijn RAB jack, maar die is echt een stuk frisser, want deze is echt een stuk minder winddicht.
Features
- Hoge verstevigde kraag met oprolbare capuchon
- Waterafstotend
- Twee verticale borstzakken
- Twee binnenzakken
- Een grote zak op de rug
- Twee zakken op bovenarm en één op de voorarm
- Klittenband patch van 10x10cm op beide bovenarmen
- Verstevigingen op schouder en onderarm
- Ritssluiting onder de arm/oksel voor extra ventilatie
- Verstelbare polsen
- Dubbele ritssluiting
- Verkrijgbaar in de kleuren olive, black, tan en foliage green
Deze feature set geeft het jack zeker een voorsprong op mijn andere jack, die heeft alleen twee erg diepe steekzakken met mesh. Wat mij vooral aantrok waren de hoog geplaatste steekzakken en de pitzips. Doordat de steekzakken erg hoog zitten kun je deze zeer gemakkelijk gebruiken met een rugzak op, immers zit je heupband in de weg bij laag geplaatste zakken. In de steekzakken zitten een aantal kleinere opbergvakjes genaaid waarin je bv een pen, een mp3 speler/portofoon oid in kwijt kunt, ook zit er een doorgang voorzien voor een oortje aan de binnenzijde van het jack. In het 'telefoon' zakje past overigens perfect je krachtige led zaklamp, hoef je niet moeilijk onder je jack te grijpen als je wat licht nodig hebt en zit je lamp veilig opgeborgen.
De weggeborgen capuchon zorgt voor een zeer dikke kraag, moet je wel even aan wennen maar ik vind dit zeker een toevoeging aan het jack, je nek blijft echt goed afgesloten en warm. De capuchon zelf past precies over een klimhelm en heeft trekkoordje bovenop zodat de capuchon niet te ver over je hoofd valt. De trekkoordjes voor de voorkant bedien je vanuit de steekzakken, zit alles lekker weggewerkt.
De overige zakken zijn ook voorzien van kleine opbergvakjes, en het armvakje bij je linker onderarm is erg handig voor bv je entreepas of je ov chipkaart.
De maatvoering is een beetje lastig. Zelf ben ik 1,80 en niet te zwaar uitgevoerd. Bij de meeste Europese merken heb ik maat Medium of Large (zuidelijke merken) maar na grondig meten en berekenen kwam ik op een Small uit bij de Condor maten. Ik moet zeggen dat deze maat zeker niet te klein is. Het jack is lang genoeg en er past zeker nog een trui onder als het zou moeten.
Conclusie
Als je op zoek bent naar een do-it-all niet al te fancy uitziend jack maar die toch heel erg uitgedacht is qua features en ook nog eens heel erg comfortabel zit dan zou dit zeker een jack moeten zijn die je eens gepast moet hebben. De grote plussen voor mij zijn het iets grotere temperatuur bereik, de plaatsing van de zakken en de mogelijkheid om je pitzips open te zetten. Waar ik de RAB jack nog zou willen inzetten als tussenlaag is dit echt een buitenlaag, zeer robuust, alleen voor een buitensport jack wat aan het gewicht. Nog een voordeel, dit soort jacks is een stuk gunstiger geprijsd dan de mode bewuste kleding.
Meer informatie?
Voor meer informatie: https://www.condoroutdoor.com/
Andere recente materiaal-besprekingen van dezelfde productgroep:
- Bespreking van Fjällräven Skogsö Padded Jacket M (26-12-2020, 13:45)
- Bespreking van Fjällräven Vidda Pro Trousers M Long (01-11-2020, 07:24)
- Bespreking van Fjällräven Travellers MT Jacket (07-09-2020, 15:08)
- Bespreking van Fjällräven Abisko Trekking Tights (03-04-2019, 04:47)
- Bespreking van The North Face GORE CloseFit Soft Shell Gloves (05-03-2019, 23:33)
Andere recente materiaal-besprekingen van Bas Evers:
- Bespreking van Rab Downpour Eco Waterproof Jacket (05-06-2023, 06:14)
- Bespreking van Cat Phones S31 (09-03-2022, 14:47)
- Bespreking van Garmin Instinct Solar (17-01-2022, 01:52)
- Bespreking van Armytek Partner C4 White (17-01-2022, 01:51)
- Bespreking van Aqua2go Pro (04-12-2021, 04:21)