Home » Materialen » Materiaal-besprekingen
Fjällräven Abisko Grid Fleece Hoodie
Ingezonden door: Raymond Koome
Gepubliceerd op: 23-01-2025, 15:21

De Abisko Grid Fleece Hoodie van Fjällräven is een zeer comfortabele fleece om te gebruiken als midlayer tijdens het hiken. Normaal gesproken ben ik niet zo van de fleece-hoodies (ik heb het snel te warm), maar voor de Abisko Grid maak ik graag een uitzondering. Dankzij de grid-structuur heb ik namelijk wél de warmte van een fleece, maar niet het klamme gevoel dat ik vaak bij andere fleecetruien krijg na een tijdje.
Lekker stretchy
Fjällräven heeft de Abisko Grid Fleece Hoodie ook lekker stretchy gemaakt. Met andere woorden: perfecte bewegingsvrijheid. Nu heb ik niet het meest atletische lichaam, dus het feit dat hij nauw aansluit zonder direct te strak te zitten, is een extra bonus voor iemand van mijn postuur. De manchetten sluiten prima aan op de polsen en kruipen niet snel omhoog, hoewel ze van mij best voorzien hadden mogen zijn van duimlussen of -openingen om de hoodie ook ideaal te maken voor bijvoorbeeld op de fiets.
Lekkere capuchon
Ik heb een hekel aan het rondlopen met een capuchon op. Het belemmert immers niet alleen mijn zicht, maar vaak dempt het ook je gehoor voor een groot deel, en dat vind ik in de vrije natuur niet handig. In dit geval zit de capuchon echter lekker losjes, en trek ik hem zo af en toe even over mijn hoofd om me af te sluiten van de buitenwereld als ik bijvoorbeeld een boek aan het lezen ben.
Meshzakken
De twee steekzakken van de Fjällräven Abisko Grid Fleece Hoodie zijn van binnen uitgevoerd met mesh. Dat wil zeggen dat je ze ook open kunt laten voor extra ventilatie als dat nodig mocht zijn. De zakken zijn bovendien goed af te sluiten met ritssluitingen met lange trekkers die ook prima met handschoenen aan zijn te bedienen. Hetzelfde geldt voor de frontrits, die - net als de andere ritssluitingen van de hoodie - van het superieure YKK-merk is gemaakt.
De frontrits kun je overigens verrassend hoog sluiten, tot ruim over de kin, waardoor er minder snel warmte ontsnapt. Aan de bovenzijde is de rits voorzien van een 'ritsparking', zodat je geen last hebt van een irritante rits die langs je kin schaaft.
Verder is de hoodie nog voorzien van een borstzak. Deze is van binnen ook uitgevoerd met mesh en wordt afgesloten met een YKK-ritssluiting. In dit geval is de rits goed verborgen, waardoor je minder bang hoeft te zijn dat de wind kan passeren. Bij de frontrits wordt dit voorkomen door een flap achter de rits over de volle lengte van de hoodie.
Milieuvriendelijk geproduceerd
Fjällräven maakt voor de Abisko Grid Fleece Hoodie gebruik van gerecycled polyesterfleece. Tijdens het verbeterde productieproces worden bovendien geen schadelijke PFAS (poly- en perfluoralkylstoffen) gebruikt. Dit maakt de hoodie een milieuvriendelijke keuze.
Conclusie
Ik vind de Fjällräven Abisko Grid Fleece Hoodie een heerlijke fleece die ik zowel als midlayer als zonder extra jas gebruik. De hoodie is relaxed van pasvorm, biedt warmte en bewegingsvrijheid en heeft bijna alle features die ik zou willen. Zoals gezegd missen de duimlussen, maar verder is dit een uitstekende keuze voor iedereen die een veelzijdige en duurzame fleece zoekt.
Pluspunten
- Veel bewegingsvrijheid
- Comfortabel om te dragen
- Duurzaam materiaal
Minpunten
- Geen duimlussen
Meer foto's bij deze materiaalbespreking
Klik op de onderstaande foto's om ze groter te zien...
Meer informatie?
Voor meer informatie: https://www.fjallraven.nl/
Meepraten op het prikbord?
Wil je meepraten over deze materiaal-bespreking op het prikbord?
Doe dan dat dan hier: Bespreking/review Fjällräven Abisko Grid Fleece Hoodie
Andere recente materiaal-besprekingen met betrekking tot dit merk:
- Bespreking van Fjällräven High Coast Rolltop 26 dagrugzak (16-02-2025, 09:03)
- Bespreking van Fjällräven Färden Duffel (80 liter) (21-12-2024, 07:01)
- Bespreking van Fjällräven Keb Agile Winter Trousers (20-10-2024, 10:20)
- Bespreking van Fjällräven High Coast Lite Shirt SS Women (06-06-2024, 13:49)
- Bespreking van Fjällräven High Coast Hydratic Trail Jacket (16-05-2023, 13:29)
Andere recente materiaal-besprekingen van dezelfde productgroep:
- Bespreking van Helly Hansen Women's Aurora Parka (11-01-2025, 06:49)
- Bespreking van Mountain Equipment Superflux jas (14-12-2024, 04:06)
- Bespreking van VAUDE Batura lichtgewicht thermojack (12-11-2024, 10:50)
- Bespreking van Fjällräven Keb Agile Winter Trousers (20-10-2024, 10:20)
- Bespreking van Helly Hansen Men's Verglas Infinity Shell Jacket (16-08-2024, 14:53)
Andere recente materiaal-besprekingen van Raymond Koome:
- Bespreking van Fjällräven Färden Duffel (80 liter) (21-12-2024, 07:01)
- Bespreking van ENO TravelNest Hammock en Straps Combo (21-10-2024, 13:47)
- Bespreking van Fjällräven Keb Agile Winter Trousers (20-10-2024, 10:20)
- Bespreking van BACH Shield 26L dagrugzak (30-09-2024, 14:46)
- Bespreking van Helly Hansen Men's Kabru wandelschoenen (29-08-2024, 13:22)