Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Het WORST-CASE SCENARIO Survival Handboek OP REIS
Het WORST-CASE SCENARIO Survival Handboek OP REIS
Joshua Piven en David Borgenicht
"WAARSCHUWING: dit boek kan níet als vlot gebruikt worden!", dat staat er te lezen op de achterkant van dit kleine pocketboekje. Het zegt direct iets over de manier waarop het boekje is geschreven: humoristisch, met hier en daar zeker zeer nuttige tips, waarvan de meeste echter met een korreltje zou genomen moeten worden.
Het boek is zondermeer een leuke cadeautje om te krijgen of om te geven. Het staat boordevol zinnige en onzinnige tips om te overleven tijdens reizen. Niet alleen tijdens tochten naar ver afgelegen gebieden ('Hoe ga ik om met een vogelspin' of 'Hoe steek ik een rivier vol met piranha's over') maar ook 'alledaagse' zaken die je kunnen overkomen als je naar je werk gaat ('Hoe breng ik een op hol geslagen trein tot stilstand' of 'Hoe overleef ik een beroving').
Net als de voorganger van dit boek wordt telkens stapsgewijs uitgelegd hoe je je uit een bepaalde situatie moet redden, inclusief hier en daar tekeningen ter verduidelijking. Achterin zijn bovendien handige tips opgenomen om bijvoorbeeld je verblijf in een hotel of op het vliegveld te veraangenamen. Hierbij staan zeker enkele handige tips voor reizigers die niet al te vaak naar het buitenland gaat.
Voor buitensporters zal de informatie over hoe je kunt navigeren zonder kompas of water kunt zuiveren leuk zijn om nog eens na te lezen. Veel van de andere tips zijn vooral 'nice-to-know'. Grote vraag is natuurlijk of je nog weet wat je moet doen als je daadwerkelijk wordt ontvoerd door een UFO (hoofdstuk 2: 'Een ontvoering door een UFO voorkomen').
Kortom: je moet de humor ervan inzien en dan is dit boekje zeker leuk om eens door te lezen.
Over de auteurs
Beide auteurs van het boek zijn verre van survivalexperts. Joshua Piven is computerjournalist en freelance auteur, terwijl David Borgenicht auteur en redacteur (oa. The little book of Stupid Questions en The Jewish Mother Goose) is.
Praktische informatie
Titel: Het WORST-CASE SCENARIO Survival Handboek OP REIS
Auteur(s): Joshua Piven en David Borgenicht
Aantal pagina's: 207
ISBN: 9038912374
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Don't forget the Duct tape (Kristin Hostetter)
- Treks in the Dolomites (Martin Collins en Gillian Price)
- Digitaal fotograferen onderweg (Peter de Ruiter)
- Brandend ijs (Ton Biesemaat)
- Wandelgids Aostadal (Frank Rainer Scheck)
- How to shit in the woods (Kathleen Meyer)
- Chamonix - Mont-Blanc Walking Guide (Martin Collins)
- Wandelen op Rhodos (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Goedkoop overnachten Nederland (ANWB)
- ANWB Wandelgids Stadswandelingen (ANWB)
- De 25 mooiste beklimmingen (In het spoor van de profs) (Richard Plugge)
- Antarctica, het blauwe continent (David McGonigal en Dr. Lyn Woodworth)
- De Complete Fotogids (Bob Martin ea.)
- Walking Italy (Gillian en John Souter)
- Vanishing World (Mireille de la Lex en Fredrik Granath)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- Wandelgids Nederland (Pieter-Paul van Laake)
- Walking Artist (Hamish Fulton)
- Wandern mit Kindern Mallorca (Wolfgang Heitzman)
- Going to extremes (Nick Middleton)
- Historische route De slag om Arnhem (Aad Spanjaard)
- Cycling Australia (Lonely Planet)
- Daar brak m'n hak (Jennifer L. Leo (red.))
- Eiger-Nordwand (Thomas Ulrich)
- Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)