Sjef van de Poel: Op pad met rugzak en tent
ISBN: 9038913397
248 pagina's
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar BV



Affiliate-links:


Op pad met rugzak en tent
Sjef van de Poel

Sjef van de Poel had een leuke verzameling routes op zijn websites staan. Deze verzameling is nu samengebracht in deze wandelgids voor mensen die een lang weekend onder de pannen willen zijn. De gids beschrijft 20 meerdaagse wandelingen binnen de Benelux, Duitsland en Engeland. De routes zijn stuk voor stuk makkelijk bereikbaar en met de informatie die in het boek wordt gegeven ook vrij makkelijk te volgen.

In tegenstelling tot veel andere routeboeken lijkt dit boek meer een soort leesboek om in de stemming te komen. Het begint met algemene inleiding over het wandelen met rugzak en tent en waar je zoal rekening mee moet houden. De informatie zal voor de meeste wandelaars bekend zijn, maar toch zijn de praktische tips goed om even door te lezen (neem altijd sigaren mee, die kun je aanbieden aan de boer/boswachter die je betrapt bij wild-kamperen!).

Het is niet handig om het boekje zelf mee te nemen tijdens het wandelen, maar Sjef geeft zelf al als tip om alleen de benodigde pagina's te kopiëren en mee te nemen. Het boek zelf blijft op die manier wat beter behouden, iets waar je later plezier van zult hebben. En dat plezier kun je er zeker van hebben, mocht je besluiten alle tochten te gaan lopen. Deze voeren je onder andere langs de White Cliffs in Dover en het bekende Petit Suisse in Luxemburg. Ook zijn er tochten in Nederland (Pieterpad, waddeneilanden) en een schitterende rondwandeling in de Duitse Eifel.

Elke route wordt vooraf gegaan door een introductie met wat extra informatie en per route wordt duidelijk aangegeven wat je kunt verwachten tijdens de tocht aan overnachtingsmogelijkheden, winkels voor het inslaan van eten en drinken en openbaar vervoer voor de terugtocht.

Al met al is het boek zeker de moeite waard voor mensen die op zoek zijn naar mogelijkheden voor lange weekenden zoals Pasen en Pinksteren. Het is alleen te hopen dat niet iedereen bij dezelfde boer om een slaapplaats gaat vragen...

Over de auteur
Sjef van de Poel (1952) is werkzaam bij Rotterdamse deelgemeente Charlois. In zijn vrije tijd wandelt hij met rugzak en tent in de ons omringende landen. De ene keer met vrienden, de andere keer met familie. Zijn tochten waren eerder te vinden op zijn website.

Over Uitgeverij Elmar
Uitgeverij Elmar brengt een bijzonder breed assortiment boeken op de Nederlandse markt. Onder wandelaars zijn vooral de Wandelgidsen (van onder andere Ton Joosten, Mirjam Letsch en Hans de Clerq, Gerard Dielessen) erg bekend en geliefd. Reisverhalen van o.a. Frank van Rijn en Henk de Velde en praktische gidsen als het Handboek fietsreparaties en Digitaal fotograferen onderweg. Voor algemene praktische informatie met veel verre bestemmingen is de Wereldwijzerserie in fullcolor, geschreven door Nederlands auteurs een aanrader. Nieuwe series zijn de Stadswandelingen (50 kaarten in box) en de Cultuur bewust! serie, die al 12 bestemmingen telt.

De meningen van anderen over dit boek

Anderen gaven dit boek gemiddeld een score van 7.60.
Er zijn 5 inzendingen, bekijk ze hier of geef direct jouw mening over 'Op pad met rugzak en tent' van Sjef van de Poel.

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
Stappen tellen naar de top (Rozemarijn Janssen)
Wandel weg in Nederland (deel 2) (Haro Hielkema)
Klettersteig - Verticaal avontuur (Noes Lautier en Harald Sven (Redactie))
De 15 mooiste huttentochten in de Pyreneeën (Ton Joosten)
Meer grenzeloos leedvermaak (Dan Hiscocks (red.))
Handboek kaart-kompas-GPS (Wat&Hoe praktisch) (Wolfgang Linke)
Fotogids Actie & Outdoor (Bill Hatcher)
Korte Bergwandelvakanties (Paul Maes (red.))
Nordic Walking, materiaal, techniek en training (Geert Hulshof)
Wild China (Phil Chapman e.a.)
Europe's highest points (Carl McKeating en Rachel Crolla)
Nordic Walking Pocket Guide (Margit Heitlager)
Gare du Nord (Philip Freriks)
Adventure Trekking in Oman (Anne Dale en Jerry Hadwin)
The Mammoth book of Mountain Disasters (Hamish MacInnes (ed))
Routegids Nordic Walking (ANWB)
Knipoog van het Nijlpaard (Frank van Rijn)
Fietsen op het dak van de wereld (Guy Vancraybex)
Survival Gids (ANWB)
Hooked on hiking Northern California (Ann Marie Brown)
Een vreemde eend in Afrika (Gert Duson)
Wandelgids Noorwegen (Gerard Dielessen<)
Hiking (Jacques Marais)
Glockner-Region (Walter Mair)
De 25 mooiste beklimmingen (In het spoor van de profs) (Richard Plugge)


Hiking-site.nl op Twitter




Share/Bookmark
homezoeken op deze sitetop van de pagina
Vertel vrienden over deze pagina

Laatste wijziging: 04-02-2025

Hiking-site.nl is een site voor actieve buitensporters, wandelaars en hikers die op zoek zijn naar informatie over materiaal, routes, navigatie, EHBO, tips en tricks, avontuur, wandelen, outdoor en buitensporten. Nieuw op deze site?
Lees dan eerst eens rustig deze pagina met informatie over Hiking-site.nl!
[home] [linken naar Hiking-site.nl] [adverteren op Hiking-site.nl]
"; } if(lC>2400) { rightAd3.innerHTML = "
"; }