Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Handboek alpiene gevaren
Handboek alpiene gevaren
Robert Steenmeijer
Eens in de zoveel tijd wordt er een Nederlandstalig boek gepubliceerd dat bij geen enkele bergsportliefhebber in de boekenkast mag ontbreken. Het handboek alpiene gevaren van Robert Steenmeijer is zo'n boek. Niet alleen interessant voor bergbeklimmers, maar vooral ook voor bergwandelaars en toerskiërs.
Het boek geeft een overzicht van de gevaren die buitensporters in de bergen tegen kunnen komen en hoe met de gevaren om te gaan (of gewoon te voorkomen). Het boek is zeer rijk aan illustraties en is dan ook goed te volgen voor iedere liefhebber van bergsport. Steenmeijer bespreekt de gevaren op basis van de verschillende sporttakken die er in de bergen bedreven worden. Ook maakt hij een onderscheid tussen subjectieve gevaren en objectieve gevaren.
Doordat de auteur zelf een enorme berg ervaring heeft kan hij bij veel zaken terugvallen op die ervaring en anekdotes vertellen die de gevaren nog beter illustreren. Daardoor is het niet alleen een erg leerzaam, maar ook prettig leesbaar boek geworden.
Een ander groot voordeel van de ervaring van Steenmeijer voor de lezer is zijn kritische blik op gangbare theoriën. Hij neemt deze niet klakkeloos over uit de 'boeken', maar kijkt steeds of de theorie ook daadwerkelijk in de praktijk toegepast zou kunnen worden. Hiermee geeft hij zijn geheel eigen visie weer op onder andere voorbereiding, bergredding en lawinekunde.
Over de auteur
Robert Steenmeijer is als enige Nederlander gediplomeerd Oostenrijks berg- en skigids. Over de gehele wereld leidde hij expedities en op zijn naam staan vele zware beklimmingen en eerstbeklimmingen. Hij examineert cursusleiders voor de Nederlandse Klim- en Bergsportvereniging en leidt berggidsen op.
Praktische informatie
Titel: Handboek alpiene gevaren
Auteur(s): Robert Steenmeijer
Aantal pagina's: 345
ISBN: 9043905445
Uitgeverij: Uitgeverij Tirion
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Anekdoten vom Berg (Pit Schubert)
- 123 Natuurgids Paddenstoelen (Ewald Gerhardt)
- Wereldwijzer Noord-Scandinavië (Henk Filippo en Elio Pelzers)
- Overijssel (Reisgids) (ANWB)
- National Geographic Survivalgids (Michael S. Sweeney e.a.)
- Sicilië (Elmar Reishandboek) (Dr. Arnold Schaper)
- Garmin GPS Gids (Peter Gielen)
- Daar brak m'n hak (Jennifer L. Leo (red.))
- Alles over GPS (Jaap van Raffe en Tineke de Boer)
- Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)
- Het SAS handboek (John Lofty Wiseman)
- Trekking in the Vosges and Jura (Les en Elizabeth Smith)
- Klettersteig - Verticaal avontuur (Noes Lautier en Harald Sven (Redactie))
- San Sombrèro (Santo Cilauro, Tom Gleisner en Rob Sitch)
- New Zealand (Lonely Planet)
- Antarctica, het blauwe continent (David McGonigal en Dr. Lyn Woodworth)
- Wandelgids Picos de Europa (Hendrike Geessink en Ton Valk)
- ANWB Wandelgids Waddenkust (Sietske de Vet)
- Walking in Scotland (Lonely Planet)
- De langste boswandeling van Nederland (Menno Faber en Ad Snelderwaard)
- 501 natuurwonderen (Miranda Barran ea)
- No shitting in the toilet (Peter Moore)
- Het vroege vogelpad (Ontdek de nulmeterlijn) (Alphons van Winden en Keesjan van den Herik)
- Dagstappergids West-Vlaanderen (Luc Defoort, e.a.)
- Hart van Portugal (Roel Klein en Bert Stok)