Home » Boekrecensies » Leesboeken » Revanche in de Andes
Revanche in de Andes
Frank van Rijn
Frank van Rijn is dé wereldfietser van Nederland. Hij heeft niet alleen vele reizen op de fiets gemaakt, inmiddels zijn er ook een behoorlijk aantal (vermakelijke) boeken van zijn hand verschenen met beschrijvingen van zijn avonturen op het zadel. Dit boek is een geheel herziene uitgave van zijn eerste boek (Zuid-Amerika op de fiets, later opnieuw uitgebracht als Duizend-en-één redenen om terug te gaan). Het staat vol met leuke passages over Frank's tocht dwars het Zuid-Amerikaanse continent.
Ook voor hikers is het boek leuk om te lezen. De schrijfwijze van Van Rijn is aanstekelijk en vaak ook bijzonder humoristische. Hij heeft een nuchtere kijk op de vreemde culturen waar hij mee in aanraking komt en beschrijft in geuren en kleuren over de leuke en minder leuke dagen van de lange tocht. Juist omdat hij zoveel beschrijft van de gebieden waar hij doorheen fietst zijn de boeken van Van Rijn een must om te lezen voor mensen die dezelfde bestemming op het oog hebben (zowel hikers als bikers).
Het boek is voorzien van vele foto's (zowel in kleur als zwart-wit) en duidelijke overzichtskaarten om te zien waar het verhaal zich afspeelt. Net als de andere boeken van Van Rijn is ook dit opnieuw een aanrader!
Over de auteur
Frank van Rijn is een wereld-fenomeen als het gaat om fietsen in de wereld. Het genieten van het in aanraking komen met vreemde culturen, het afzien tijdens een helse klim op een stoffige weg of de praktische problemen van het vinden van een slaapplaats maakt zijn boeken leuk om te lezen. Zowel als leesboek voor de liefhebbers als soort van gids voor mensen met de dezelfde ambitie/bestemming.
Praktische informatie
Titel: Revanche in de Andes
Auteur(s): Frank van Rijn
Aantal pagina's: 259
ISBN: 9038912544
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Bed and Breakfast (Hanny Arens)
- Bed & Breakfast in Nederland (Hanny Arens)
- Meer grenzeloos leedvermaak (Dan Hiscocks (red.))
- Normandië (Trotter-gids)
- The Coast to Coast Walk (Martin Wainwright)
- De Haute Randonnée Pyrénéenne (Ton Joosten)
- Groene vakantiegids Nederland, België en Luxemburg (ANWB)
- Op drift tussen Alaska en Siberië (Dixie Dansercoer)
- Badmeester, ben ik al bruin? (Arthur Japin, ea.)
- Geen plek om een koe kwijt te raken (Tim Brookes)
- Wandelen door de mooiste dorpen van Wallonië (Jacques Maget)
- De gouden capuchon (Frank van Rijn)
- Allgäuer Wanderberge (Herbert Mayr)
- Don't forget the Duct tape (Kristin Hostetter)
- Wandelingen door park, stad en land (Manuel Dekkers en Marian Kingma)
- De wildernis in (Jon Krakauer)
- ANWB/VVV Wandelgids Veluwe (Michiel Hegener e.a.)
- The GR10 Trail (Paul Lucia)
- Wereldwijzer Noord-Scandinavië (Henk Filippo en Elio Pelzers)
- Tour of the Matterhorn (Hilary Sharp)
- Trekking in the Karakoram & Hindukush (Lonely Planet)
- Wandelgids GR-10 (Ton Joosten)
- Dagstappergids West-Vlaanderen (Luc Defoort, e.a.)
- Het ultieme navigatie handboek (Lyle Brotherton)
- Wereldreisgids Thailand (Renate Loose)