Home » Boekrecensies » Route-boeken » Actief genieten in de Ardennen
Actief genieten in de Ardennen
Julien van Remoortere
Als iemand de Ardennen als zijn broekzak kent, dan is het Julien van Remoortere wel. Hij heeft dan ook vele eerdere publicaties op zijn naam staan, telkens boordevol trips voor korte of langere tijd door valleien, langs kastelen en door dorpjes. Dit keer echter stelde hij een boek samen dat zich speciaal richt op families met (kleine) kinderen: een boek voor actieve weekenden in de Ardennen dus voor het gehele gezin.
In dit boek beschrijft van Remoortere 20 weekendtrips van begin tot eind. Niet alleen een eenvoudige wandeling, maar telkens ook het volledige programma voor dat weekend. Zo valt er te lezen wat de eerste dag gedaan kan worden (zowel voor als gedurende/na de middag) en wat er de volgende dag ondernomen kan worden om het weekend succesvol af te sluiten. Daarbij komen dus steeds verschillende activiteiten aan bod. Niet alleen wandelen, maar ook paardrijden, midget-golfen, vissen, langlaufen en bijvoorbeeld moutainbiken.
Door de weekenden op die manier op te vullen is het van Remoortere gelukt om een handige gids samen te stellen voor gezinnen die hun weekenden af en toe eens een actieve invulling willen geven zonder direct al te veel geld uit te geven of veel tijd in de voorbereiding te hoeven steken. De gids is compleet (er wordt erg veel extra informatie gegeven), ruimschoots geïllustreerd met full-colour foto's en duidelijke kaarten en campact van formaat om mee te nemen op pad.
Over de auteur
Julien van Remoortere heeft zichzelf inmiddels al onsterfelijk gemaakt als het gaat om wandelgidsen voor de Belgische Ardennen. Hij heeft dan ook al duizenden kilometers gelopen en heeft vele, zeer vele gidsen op zijn naam staan. Naast het bovenstaande boek is zeker ook zijn serie met wandelnetwerk-gidsen de moeite waard.
Praktische informatie
Titel: Actief genieten in de Ardennen
Auteur(s): Julien van Remoortere
Aantal pagina's: 180
ISBN: 9020946676
Uitgeverij: Uitgeverij Lannoo
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Tour of the Matterhorn (Hilary Sharp)
- Op pad met rugzak en tent (Sjef van de Poel)
- Daar ging m'n string (Jennifer L. Leo (red.))
- Puur presteren (Hans van der Meulen en Wilco van Rooijen)
- Was ik maar nooit de deur uitgegaan! (Roger Rapoport, e.a.)
- Fietsen op het dak van de wereld (Guy Vancraybex)
- GPS Wijzer (Foeke Jan Reitsma en Joost Verbeek)
- Wandelen in Västernorrland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- West Highland Way (Charlie Loram)
- Medisch handboek voor de Buitensporter (Peter Steele)
- 100 beroemde reizen (Keith Lye)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- Trekking in the Nepal Himalaya (Lonely Planet)
- Rustiek kamperen Spanje en Portugal (Bert Loorbach)
- Revanche in de Andes (Frank van Rijn)
- Bergtochten in Schotland, Wales en Engeland (Jolanda Linschooten)
- Walking (Paulo Coelho, e.a.)
- Die Dolomieten (Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler)
- Tramping in New Zealand (Lonely Planet)
- Op stap langs historische slagvelden (Denise van den Broeck)
- De 75 mooiste fiets- & wandelroutes van België (Julien van Remoortere, e.a.)
- Bed & Breakfast in Nederland (Hanny Arens)
- Aktivreisen mit Kindern (Jürgen Schmied)
- Te voet naar Santiago de Compostella (De kustroute) (Paco Nadal)
- Trekking (Wat&Hoe praktisch) (Gunter Schramm)