Henry Stedman: Kilimanjaro
ISBN: 1873756658
240 pagina's
Uitgeverij: Trailblazer Publication
Importeur: Nilsson & Lamm



Affiliate-links:


Kilimanjaro
Henry Stedman

Door velen wordt de Kilimanjaro (onjuist) een wandelberg genoemd. Je kunt er immers 'makkelijk' naar boven wandelen en dus is het een wandelberg. Niets is echter minder waar, want zeker de Kilimanjaro vraagt om een goede conditie, goede planning en voldoende acclimatisering voor de grote hoogte. Deze gids helpt je bij de planning, voor de conditie en het acclimatiseren moet je zelf zorgen.

Dat dit boek je met de planning helpt is geen loze kreet. Werkelijk alle facetten van de berg en zijn omgeving komen aan bod. De auteur geeft informatie over hoe je een reis naar de Kili kunt boeken, hoe je er komt, wat je er kunt verwachten en hoe je vervolgens de top kunt bereiken. Maar hij is ook erg duidelijk voor wat betreft het bereiken van die top: doe dat alleen onder begeleiding van een erkende gids en doe het op je gemak. Kilimanjaro is immers niet voor niets de hoogste berg van Afrika en daarmee één van de beruchte 'seven summits'.

De gids geeft erg veel praktische achtergrond-informatie. Over de steden, waar je kunt overnachten, over de natuur (flora en fanua) van de regio en de berg zelf en waar je rekening mee moet houden bij het beklimmen van de berg. Een belangrijke plaats neemt dan ook het fenomeen hoogteziekte in, een vaak onderschat risico bji het vertoeven op dergelijke hoogtes.

Het beklimmen van Kilimanjaro mag alleen onder begeleiding van een erkende gids en na het betalen van de benodigde vergunningen. Toch geeft de auteur je de routebeschrijvingen, inclusief met de hand getekende kaartjes. Deze kaartjes zijn vooral makkelijk voor tijdens de tocht zelf (scheur ze desnoods uit de gids of kopieer ze) omdat ze zeer nauwkeurig aangeven wat je kunt verwachten tijdens de trip.

En mocht je besluiten om naar aanleiding van dit boekje de Kilimanjaro te gaan beklimmen, vergeet dan niet om je summit-vlag mee te nemen :)

Over de auteur
Henry Stedman is geboren in Chatham (UK) en studeerde daar aan universiteit van Bristol tot hij de kriebels kreeg om reis-auteur te worden. Inmiddels heeft hij meerdere gidsen op zijn naam staan. Vaak gaat het hier om gebieden die niet alledaags zijn, zoals 'The Bradt Guide to Palestine' of de 'Rough Guide to Indonesia' en de 'Rough Guide to Southeast Asia'. Wanneer hij niet zelf op pad is woont hij in Engeland en redigeert dan andermans gidsen.

Over Trailblazer Publications
Er zijn inmiddels al vele gidsen van deze uitgeverij verschenen en stuk voor stuk geven ze informatie over die plekken op de wereld die een grote aantrekkingskracht uitoefenen op avontuurlijk ingestelde vakantie-gangers. Vaak zijn het dan ook de Trailblazer gidsen die als enige daadwerkelijk een goede bron van informatie zijn voor een bepaald gebied, simpelweg omdat andere uitgeverijen betreffende gebieden niet als 'winstgevend' zien. De gidsen zijn recht door zee en vrij compleet. Boven besproken gids is daar een goed voorbeeld van.

Over Nilsson & Lamm
Veel mensen zullen de naam Nilsson & Lamm waarschijnlijk niet eens kennen. Vraag nu diezelfde mensen echter eens of ze uitgaven kennen als Lonely Planet, Rough Guide, Footprint, Michelin of Ordnance Survey. En dat is nog maar een piepklein deel van het ruime assortiment van boeken, gidsen en kaarten die Nilsson & Lamm importeert en distribueert in Nederland.

De meningen van anderen over dit boek

Anderen gaven dit boek gemiddeld een score van 9.00.
Er zijn 1 inzendingen, bekijk ze hier of geef direct jouw mening over 'Kilimanjaro' van Henry Stedman.

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
South Eastern Europe Rock Climbing Atlas (Wynand Groenewegen & Marloes van den Berg)
Noord-Italiaans merengebied (Elmar Compact gidsen) (Elio Pelzers)
Het Worst-case scenario Survival handboek Extreme Edition (Joshua Piven en David Borgenicht)
Phaic Tan (Santo Cilauro, Tom Gleisner en Rob Sitch)
Onvergetelijke wandelingen die je gemaakt moet hebben! (Steve Watkins en Clare Jones)
ANWB Wandelroutebox Nederland (ANWB)
Handboek reizen met kinderen (Yvonne Verboeket)
Wandelen door de mooiste landschappen van België (Gunter Hauspie en Daniël Leroy)
Terug naar Togo (Martien den Haan)
No shitting in the toilet (Peter Moore)
Oost-Provence, Alpes - Côte d'Azur (John en Pat Underwood)
Tenzing en de Sherpa's van Everest (Judy en Tashi Tenzing)
Cotswold Way (Tricia en Bob Hayne)
Actief genieten in de Ardennen (Julien van Remoortere)
Tenerife & La Gomera (Petra Possel)
Gare du Nord (Philip Freriks)
Handboek knopen (Des Pawson)
Wandelgids Architectuur (Sietske de Vet (red.))
Topografische Atlas België (Nationaal Geografisch Instituut)
Niemandsland (Frank van Zwol)
De Complete Fotogids (Bob Martin ea.)
Voettochten door Nepal (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
Historische route De slag om Arnhem (Aad Spanjaard)
Acht kilometer boven NAP (Menno Boermans en Mijntje Klipp)
Campinggids Europa 2006 (Alan Rogers)


Hiking-site.nl op Twitter




Share/Bookmark
homezoeken op deze sitetop van de pagina
Vertel vrienden over deze pagina

Laatste wijziging: 13-04-2025

Hiking-site.nl is een site voor actieve buitensporters, wandelaars en hikers die op zoek zijn naar informatie over materiaal, routes, navigatie, EHBO, tips en tricks, avontuur, wandelen, outdoor en buitensporten. Nieuw op deze site?
Lees dan eerst eens rustig deze pagina met informatie over Hiking-site.nl!
[home] [linken naar Hiking-site.nl] [adverteren op Hiking-site.nl]
"; } if(lC>2400) { rightAd3.innerHTML = "
"; }