Home » Boekrecensies » Route-boeken » Trekking in the Vosges and Jura
Trekking in the Vosges and Jura
Les en Elizabeth Smith
Les en Elizabeth Smith beschrijven in deze compacte Cicerone gids onder andere de bekende GR5 en iets minder bekende GR53 in de Vogezen en de Jura, in het oosten van Frankrijk. Daarnaast enkele kortere wandelingen in dezelfde omgeving.
De GR53 komt bij Wissenbourg Frankrijk binnen. Aan de hand van afstandslijsten, hoogteprofielen en vooral veel praktische informatie worden de dag-etappes besproken die de wandelaar kan aanhouden. Daarbij worden er gelukkig ook veel foto's gebruikt om te laten zien wat je onderweg zoal kunt tegenkomen. Het enthousiasme voor de regio springt uit de woorden die de twee auteurs gebruiken om de route te beschrijven.
De GR5neemt het in Schirmeck over van de GR53 en daar gaan de beschrijvingen op dezelfde manier verder. De route wordt beschreven op een continue manier, wat dus wel als nadeel heeft dat je tijdens het lopen de beschrijving zult moeten blijven volgen. De globale kaartjes per etappe zijn daarbij wel een hulpmiddel maar (ook volgens de auteurs) zeker niet voldoende.
De manier van beschrijven in deze gids heeft als voordeel dat je al lezend letterlijk de hele route kunt volgen en dus een vrij goed beeld kunt krijgen van wat er je te wachten staat. Een nadeel is dat je tijdens de wandeling zelf daardoor dus af en toe de draad kwijt kunt zijn. Om dit te voorkomen worden sommige woorden af en toe vet afgedrukt, zodat je dus nog wel prima kunt volgen bij welke plaats je bent.
Voor mensen die zich willen voorbereiden op wandelen in deze omgeving is de gids een prima aanvulling op eventuele andere gidsen. Ook de beschrijvingen van enkele andere (kortere) tochten in de regio draagt daar aan bij, samen met de praktische contactinformatie achterin de gids.
Praktische informatie
Titel: Trekking in the Vosges and Jura
Auteur(s): Les en Elizabeth Smith
Aantal pagina's: 269
ISBN: 1852844345
Uitgeverij: Cicerone Press
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- België voor beginnelingen (Bert Kruismans en Peter Perceval)
- Wandelen op Mallorca (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Normandië (Trotter-gids)
- Treks in the Dolomites (Martin Collins en Gillian Price)
- ANWB Wandelroutebox Nederland (ANWB)
- How to shit in the woods (Kathleen Meyer)
- Een vrijgevochten doorzetter (Ab ter Haar)
- Was ik maar nooit de deur uitgegaan! (Roger Rapoport, e.a.)
- Wandelnetwerk Hoge Venen oostkantons (Julien van Remoortere)
- The John Muir Trail (Alan Castle)
- The Andes, a trekking guide (John en Cathy Biggar)
- Wandelboek Belgische Kastelen (deel 1 Vlaanderen) (Julien van Remoortere)
- Trekking in the Karakoram & Hindukush (Lonely Planet)
- Nordic Walking in de praktijk (Marco Maas)
- Langs... Winters Nederland (Tineke Zwijgers)
- De Groote Zijderoute (Marc Helsen)
- De meest onvergetelijke reiservaringen (Steve Watkins en Clare Jones)
- Rondje wereld (Backpacker in het jaar van de hoelahoep) (Niels Mulder)
- Costa Brava, Catalunya East - Pyrenees to Barcelona (Roger Büdeler)
- Historische route De slag om Arnhem (Aad Spanjaard)
- ANWB Wandelgids Stadswandelingen (ANWB)
- Campinggids Europa 2006 (Alan Rogers)
- Leven en dood op de Mount Everest (Ronald Naar)
- Nordic Walking (Praktische gids bij de nieuwste fitnesstrend) (Urs Gerig)
- Badmeester, ben ik al bruin? (Arthur Japin, ea.)