Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Het worst-case scenario Survival handboek (Extreme Edition)

Het Worst-case scenario Survival handboek Extreme Edition

Joshua Piven en David Borgenicht

Het Worst-case scenario Survival handboek Extreme Edition

Piven en Borgenicht deden heel wat stof opwaaien toen zij enkele jaren geleden hun eerste versie van 'Het worst-case scenario' uitbrachten. Inmiddels zijn er veel verschillende versies van op de markt verschenen, onder andere ook op het gebied van seks en dating, werk en zelfs het overleven van de kerstdagen. Maar met deze 'Extreme Edition' gaan beide auteurs nog een stap verder. Zij beschrijven in deze gids immers de meest extreme situaties waar je je maar in kunt bevinden. En gelukkig laten ze je ook telkens weer zien hoe je er heelhuids uit kunt komen.

Stel je namelijk maar eens voor wat je zou doen als je een kudde op hol geslagen olifanten op je af ziet komen? Of hoe je aan een wilde taxirit kunt ontsnappen als de chauffeur doorgedraaid blijkt te zijn? Handig is ook de uitleg van het landen met een deltavlieger in een windschering of het oversteken naar een ander gebouw via een kabel.

Het zal duidelijk zijn dat het boek met een vette knipoog is geschreven en dat lang niet alle adviezen even bruikbaar zijn. Een goed voorbeeld daarvan is de reeks adviezen die je krijgt om een aanval van een vampier te vermijden. Echt zinvol is dat misschien niet, maar je weet nooit.

In ieder geval is het de auteurs wederom gelukt om een heerlijk leesbaar boekwerk samen te stellen dat je ideaal cadeau kunt doen aan mensen waarvan je denkt dat ze misschien nog wel eens willen weten hoe ze een bungeejump-ongeval kunnen overleven of die het handig vinden om te weten hoe ze een helikopter veilig aan de grond kunnen zetten.

Voor de buitensporter zijn er overigens ook redelijk wat extreme situaties beschreven die toch wel handig kunnen zijn om in ieder geval doorgelezen te hebben. Zo leer je bijvoorbeeld hoe je sporen kunt achterlaten als je in de wildernis bent verdwaald of wordt beschreven hoe je je overlevingskansen sterk kunt vergroten mocht je eens op een rotsrichel vast komen te zitten in winters weer.

Persoonlijk vind ik het wel een geruststellende gedachte om te weten dat een reuzenoctopus hun slachtoffer nooit door zullen wurgen. Minder geruststellend is de opmerking daarna die doodleuk vertelt dat ze hun slachtoffer namelijk verscheuren met hun scherpe snavels. Duikse!

Over de auteurs

Beide auteurs van het boek zijn verre van survivalexperts. Joshua Piven is computerjournalist en freelance auteur, terwijl David Borgenicht auteur en redacteur (oa. The little book of Stupid Questions en The Jewish Mother Goose) is.

Praktische informatie

Titel: Het Worst-case scenario Survival handboek Extreme Edition
Auteur(s): Joshua Piven en David Borgenicht
Aantal pagina's: 175
ISBN: 9038917546
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan: