The Mountain Traveller's Handbook Paul Deegan
De ondertitel van dit boek is 'Your companion from city to summit'. En beter had de auteur het niet kunnen noemen. Dat is namelijk precies wat dit boek doet: je een helpende hand bieden bij het organiseren van een vakantie of expeditie naar en in de bergen. En dan bergen over de gehele wereld.
Het boek bevat dan ook een schat aan informatie. Niet alleen voor aspirant-klimmers, maar ook voor de meer gevorderde klimmers of bergwandelaars die meer willen weten over de planning en organisatie van een tocht in de bergen. Daarbij worden onderwerpen als bestemmings-keuze, kleding en materiaal, eerste hulp (met extra veel aandacht voor hoogteziekte), fotograferen in de bergen en het voorkomen van ongelukken op een bondige maar duidelijke manier besproken.
Al met al is het boek een prima hulp bij de voorbereiding en bieden de appendixen met adressen, bibliografieën en paklijsten een zeer goede informatiebron voor iedereen die geïnteresseerd is in het maken van bergtochten.
Extra leuk en leerzaam zijn de vele opmerkingen in de kantlijn van nagenoeg elke pagina. Telkens is een expert of kenner aan het woord die vaak in één zin een tip geeft die bijzonder handig is. De tips variëren van hoe beter foto's te maken in de bergen tot de vraag of je 'heilige bergen' nou wel of juist niet moet beklimmen.
Over de auteur Paul Deegan is een echte bergfanaat. Al sinds 1988 (toen hij op 18-jarige leeftijd een expeditie naar het Everest basis kamp hielp organiseren). Hij houdt zowel van klimmen als bergwandelen en deed dat over zo'n beetje de gehele wereld (onder andere in de Andes, de Alpen, het Himalaya-gebergte en Oost-Afrika). Zijn artikelen verschenen in een groot aantal tijdschriften en kranten, waaronder de Geographical, Global Adventure, High Mountain Sport en The Sunday Times. Tegenwoordig is hij full-time schrijver.
Over The BMC The BMS (voluit British Mountaineering Council) is een Britse organisatie voor bergbeklimmers en bergwandelaars. Leden krijgen niet alleen korting op publicaties, accomodaties en training, maar kunnen ook gebruik maken van de extra service als verzekering, naslagwerken en informatie-desk. Daarnaast heeft The BMC inmiddels vele publicaties over de bergsport uitgebracht op de internationale markt.
Over Nilsson & Lamm Veel mensen zullen de naam Nilsson & Lamm waarschijnlijk niet eens kennen. Vraag nu diezelfde mensen echter eens of ze uitgaven kennen als Lonely Planet, Rough Guide, Footprint, Michelin of Ordnance Survey. En dat is nog maar een piepklein deel van het ruime assortiment van boeken, gidsen en kaarten die Nilsson & Lamm importeert en distribueert in Nederland.
De meningen van anderen over dit boekEr zijn voor dit boek nog geen andere meningen ingezonden. Geef daarom vandaag nog jouw mening over 'The Mountain Traveller's Handbook' van Paul Deegan.
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
Mijn reisgids Noord-Italië (Herman Cole) Het treintje van de weemoed (Rudolf Bakker) The Coast to Coast Walk (Martin Wainwright) Isle of Skye (Chris Townsend) Historische route De slag om Arnhem (Aad Spanjaard) De 100 mooiste dagwandelingen in de Pyreneeën (deel 2) (Ton Joosten) Wandelgids La Palma (Susanne Lipps) Wandelvakanties dicht bij huis (Paul Maes (red.)) Hoge toppen vangen veel wind (Ronald Naar) Vanishing World (Mireille de la Lex en Fredrik Granath) 3x Everest (Harry Kikstra) Op drift tussen Alaska en Siberië (Dixie Dansercoer) Voettochten door Nepal (Hans de Clercq en Mirjam Letsch) Shorter Walks in the Dolomites (Gillian Price) Fotograferen onderweg (Frank Muller) Tribe (Bruce Parry) Acht kilometer boven NAP (Menno Boermans en Mijntje Klipp) The essential hillwalker's guide (Kevin Walker en Peter Steele) Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte) Barcelona, de grote verleidster (Robert Hughes) Digitaal fotograferen onderweg (Peter de Ruiter) Wandelgids Architectuur (Sietske de Vet (red.)) Mountains of the mind (Robert Macfarlane) Top-Inspiratie (Levenslessen van een bergbeklimmer) (Katja Staartjes) Alles over GPS (Jaap van Raffe en Tineke de Boer)
|