Home » Boekrecensies » Leesboeken » Naar nieuwe hoogte
Naar nieuwe hoogte
Wilco van Rooijen
Wilco van Rooijen is de eerste Nederlander die op eigen kracht zowel de noordpool, de zuidpool als de top van de Mount Everest wist te bereiken. In dit boek beschrijft hij zelf, aangevuld met dagboekfragmenten van enkele klim- en reisgenoten, deze en andere avonturen.
Van Rooijen heeft een vlotte schrijfstijl. De verhalen lezen erg lekker weg en in de meeste gevallen voel je je al na enkele regels lezen teamgenoot en zit je er middenin. Zijn directe en open manier van schrijven versterken dit gevoel, omdat je het idee hebt dat hij de verhalen letterlijk aan je vertelt. Juist hierdoor wordt je al snel gegrepen door de avonturen die hij inmiddels heeft meegemaakt. Geen wonder dat hij zichzelf 'beroepsavonturier' noemt.
Het boek zelf is mooi opgebouwd, met zowel stukken van Wilco zelf als ook dagboekfragmenten en verslagen van reisgenoten en vriend Cas van de Gevel. Hierdoor ontstaat een leuke afwisseling tussen de beleving van Wilco en die van zijn tochtgenoot. Ook de stukken dagboekfragment van Wilco zelf zorgen voor wat afwisseling. Bovendien zit het boek boordevol schitterende foto's gemaakt tijdens de tochten, dus ook als doorblader- of kijkboek is het de moeite waard.
Een mooie bonus vormt de meegeleverde bonus-DVD. Deze zorgt ervoor dat je nog meer betrokken raakt bij hetgeen Van Rooijen heeft gepresteerd. Bovendien kun je op die manier nog beter een beeld vormen van wat er allemaal bij een expeditie komt kijken.
Over de auteur
Wilco van Rooijen is beroepsavonturier. Sinds 1985 heeft hij er een kunst van gemaakt om zo veel en vaak mogelijk het avontuur op te zoeken en met succes. Het meest bekend is hij om het feit dat als eerste Nederlander zelfstandig alle 'polen' wist te bereiken: de noordpool (1997), de zuidpool (2000) en de top van Mount Everest (2004).
Praktische informatie
Titel: Naar nieuwe hoogte
Auteur(s): Wilco van Rooijen
Aantal pagina's: 143
ISBN: 9059561090
Uitgeverij: Fontaine Uitgevers
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- De twee scherven (Frank van Rijn)
- Een vrijgevochten doorzetter (Ab ter Haar)
- Heb jíj die gemaakt? (Digitale fotografie op reis) (ANWB)
- Rondje wereld (Backpacker in het jaar van de hoelahoep) (Niels Mulder)
- Handboek Survivaltechnieken (Alexander Stilwell)
- Wandelgids Nederland (Pieter-Paul van Laake)
- Handboek knopen (Des Pawson)
- Walking (Paulo Coelho, e.a.)
- Bergwandelen in de Italiaanse Alpen (Henk Filipp)
- De meest onvergetelijke reiservaringen (Steve Watkins en Clare Jones)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- Oost-Provence, Alpes - Côte d'Azur (John en Pat Underwood)
- Wandelgids Noorwegen (Sabine Gorsemann en Christian Kaiser)
- Succesvol fotograferen (Tom Ang)
- Wandelen met kinderen in de Ardennen (Julien van Remoortere)
- Lekker wandelen (editie 2009) (Renate Loose)
- 3x Everest (Harry Kikstra)
- Stads- en dorpswandelingen Toscane (Martha Fay)
- Long Way Down (Ewan McGregor en Charley Boorman)
- ANWB Wandelgids Stadswandelingen (ANWB)
- Het mysterie Jeanne Immink (Harry Muré)
- Noord Brabant (Wat&Hoe reisgids) (Ingeborg Schuitemaker)
- Walking in Scotland (Lonely Planet)
- De grote bocht (Peter Delpeut)
- ANWB/VVV Wandelgids Veluwe (Michiel Hegener e.a.)