Home » Boekrecensies » Algemene boeken » National Survival Survivalgids
National Geographic Survivalgids
Michael S. Sweeney e.a.
Deze survivalgids van National Geographic is niet zomaar weer een andere survivalgids zoals er al zo velen zijn, maar een compleet handboek met veel tips en ervaringen/verhalen uit de eerste hand van mensen die zich in de meest uiteenlopende netelige situaties hebben bevonden.
Goed gestructureerd
Deze survivalgids is geen ellenlange opsomming van tips waar je zelf je weg in moet zoeken. Het boek is juist erg goed gestructureerd in hoofdstukken die elk duidelijk een vastomlijnd thema bespreken. ZO begint het boek met de basis van survival en gaat het vervolgens in op survivalsituaties in verschillende soorten gebieden (hooggebergte, woestijnen,etc.). Het boek eindigt met hoofdstukken over survival in je eigen huis en hoe te overleven bij een ramp in je directe omgeving.
Vaste onderwerpen per hoofdstuk
In veel hoofdstukken vind je steeds dezelfde onderwerpen terug, welke worden gekenmerkt met iconen. Zaken als voorbereiding, EHBO, gevaren, voedsel, navigatie en seinen komen op die manier in veel hoofdstukken aan de orde, maar steeds heel specifiek gericht op de betreffende situatie van het boek. Voorbereidingen voor een reis in het hooggebergte zijn immers totaal verschillend van de voorbereidingen voor een woestijnreis. Door echter vaak dezelfde opbouw per hoofdstuk aan te houden kun je zaken ook gemakkelijk met elkaar vergelijken en zo de verschillen zien tussen hoe je water kunt vinden in bijvoorbeeld een gematigd bos of in een tropisch regenwoud.
Blokteksten
Het boek staat vol met nuttige blokteksten waarin steeds wordt uitgelegd hoe je een bepaalde taak moet uitvoeren of welke dingen je moet weten voor als je je in een bepaalde situatie bevind. Denk daarbij bijvoorbeeld aan een stapsgewijze uitleg over hoe je het beste een schuilplaats onder je auto kunt graven om te schuilen tegen de zon of wat je moet doen en laten als je überhaupt in de woestijn moet schuilen. Deze blokken zijn to-the-point en vaak als lijsten beschreven, zodat je ze snel kunt doorlezen en gemakkelijker kunt onthouden.
Rijkelijk geïllustreerd
Het boek is rijkelijk geïllustreerd middels tekeningen om handelingen uit te leggen of foto's om te laten zien hoe het er bijvoorbeeld in de sneeuw of een tropisch regenwoud aan toe kan gaan. Sfeerfoto's zijn duidelijk heel bewust gekozen zodat ze een duidelijk relatie hebben met hetgeen besproken wordt op dezelfde pagina. Ook zijn er veel foto's van materiaal of bijvoorbeeld voedsel dat in de natuur gevonden kan worden. Daardoor is het een leerzaam geheel voor survivalaars en andere mensen die graag goed voorbereid op pad willen.
Praktische informatie
Titel: National Geographic Survivalgids
Auteur(s): Michael S. Sweeney e.a.
Aantal pagina's: 368
ISBN: 9789089240184
Uitgeverij: Uitgeverij Maarten Muntinga bv
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Noord-Engeland (De 99 favoriete plekken van Dirk Musschoot) (Dirk Musschoot)
- De 15 mooiste huttentochten in de Pyreneeën (Ton Joosten)
- Wandelen in Värmland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Bergwandelen in de Italiaanse Alpen (Henk Filipp)
- Walking (Paulo Coelho, e.a.)
- Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)
- Zuid-Limburg (Wat&Hoe wandelgids) (Claudia Dekkers, e.a.)
- Voettochten door Nepal (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- Complete Lakeland Fells (Bill Birkett)
- Wandelatlas Nationale Parken (Michiel Hegener)
- Stappen tellen naar de top (Rozemarijn Janssen)
- Routegids Nordic Walking (ANWB)
- Wereldwijzer Roemenië (Joost Kingma)
- Outdoor Survival (Garth Hattingh)
- 100 beroemde reizen (Keith Lye)
- Time-out (Fer en Loes Daniëls)
- The Mammoth book of Mountain Disasters (Hamish MacInnes (ed))
- Alles over GPS (Jaap van Raffe en Tineke de Boer)
- Wandelgids GR-10 (Ton Joosten)
- Phaic Tan (Santo Cilauro, Tom Gleisner en Rob Sitch)
- Wandelgids Noorwegen (Gerard Dielessen<)
- d3Zusjes (Ina Enssr)
- Tibet - Escape from the roof of the world (Dieter Glogowski en Franz Binder)
- Navigator Normandië (ANWB)
- Wandelen Wallis (Saastal, Zermatt en Aletschgebied) (Martin Beumer)