Home » Boekrecensies » Algemene boeken » National Survival Survivalgids
National Geographic Survivalgids
Michael S. Sweeney e.a.
Deze survivalgids van National Geographic is niet zomaar weer een andere survivalgids zoals er al zo velen zijn, maar een compleet handboek met veel tips en ervaringen/verhalen uit de eerste hand van mensen die zich in de meest uiteenlopende netelige situaties hebben bevonden.
Goed gestructureerd
Deze survivalgids is geen ellenlange opsomming van tips waar je zelf je weg in moet zoeken. Het boek is juist erg goed gestructureerd in hoofdstukken die elk duidelijk een vastomlijnd thema bespreken. ZO begint het boek met de basis van survival en gaat het vervolgens in op survivalsituaties in verschillende soorten gebieden (hooggebergte, woestijnen,etc.). Het boek eindigt met hoofdstukken over survival in je eigen huis en hoe te overleven bij een ramp in je directe omgeving.
Vaste onderwerpen per hoofdstuk
In veel hoofdstukken vind je steeds dezelfde onderwerpen terug, welke worden gekenmerkt met iconen. Zaken als voorbereiding, EHBO, gevaren, voedsel, navigatie en seinen komen op die manier in veel hoofdstukken aan de orde, maar steeds heel specifiek gericht op de betreffende situatie van het boek. Voorbereidingen voor een reis in het hooggebergte zijn immers totaal verschillend van de voorbereidingen voor een woestijnreis. Door echter vaak dezelfde opbouw per hoofdstuk aan te houden kun je zaken ook gemakkelijk met elkaar vergelijken en zo de verschillen zien tussen hoe je water kunt vinden in bijvoorbeeld een gematigd bos of in een tropisch regenwoud.
Blokteksten
Het boek staat vol met nuttige blokteksten waarin steeds wordt uitgelegd hoe je een bepaalde taak moet uitvoeren of welke dingen je moet weten voor als je je in een bepaalde situatie bevind. Denk daarbij bijvoorbeeld aan een stapsgewijze uitleg over hoe je het beste een schuilplaats onder je auto kunt graven om te schuilen tegen de zon of wat je moet doen en laten als je überhaupt in de woestijn moet schuilen. Deze blokken zijn to-the-point en vaak als lijsten beschreven, zodat je ze snel kunt doorlezen en gemakkelijker kunt onthouden.
Rijkelijk geïllustreerd
Het boek is rijkelijk geïllustreerd middels tekeningen om handelingen uit te leggen of foto's om te laten zien hoe het er bijvoorbeeld in de sneeuw of een tropisch regenwoud aan toe kan gaan. Sfeerfoto's zijn duidelijk heel bewust gekozen zodat ze een duidelijk relatie hebben met hetgeen besproken wordt op dezelfde pagina. Ook zijn er veel foto's van materiaal of bijvoorbeeld voedsel dat in de natuur gevonden kan worden. Daardoor is het een leerzaam geheel voor survivalaars en andere mensen die graag goed voorbereid op pad willen.
Praktische informatie
Titel: National Geographic Survivalgids
Auteur(s): Michael S. Sweeney e.a.
Aantal pagina's: 368
ISBN: 9789089240184
Uitgeverij: Uitgeverij Maarten Muntinga bv
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Wandelnetwerk Hoge Venen oostkantons (Julien van Remoortere)
- Actief genieten in de Ardennen (Julien van Remoortere)
- Handboek knopen (Des Pawson)
- Poollicht (Jolanda Linschoten)
- Wandelen langs Ardense rivieren (Julien van Remoortere)
- Maas-Niederrhein pad (Keesjan van den Herik en Silke Weich (teksten))
- Diersporen (Klaus Richarz en Alfred Limbrunner)
- Noord Brabant (Wat&Hoe reisgids) (Ingeborg Schuitemaker)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- Hiking in Japan (Lonely Planet)
- Wandelgids GR-10 (Ton Joosten)
- Geen plek om een koe kwijt te raken (Tim Brookes)
- Noord-Engeland (De 99 favoriete plekken van Dirk Musschoot) (Dirk Musschoot)
- Wandelgids La Palma (Klaus en Annette Wolfsperger)
- Travel Photography (Steve Davey)
- Trekking in Slovenia (The Slovene High Level Route) (Justi Carey en Roy Clark)
- Trekking in the Nepal Himalaya (Lonely Planet)
- 20x logeren en wandelen in de Ardennen (Erwin de Decker en Julien van Remoortere)
- 100 spirituele reizen (Michael Ondaatje, e.a.)
- Groot wandelboek Ardennen (Julien van Remoortere)
- South Eastern Europe Rock Climbing Atlas (Wynand Groenewegen & Marloes van den Berg)
- Adventure motorcycling handbook (Chris Scott)
- Mexico (Cultuur bewust!) (Guy Mavor)
- Wandelgids Noorwegen (Gerard Dielessen<)
- Hoge bergen, diepe dalen (Hans Kammerlander)