Home » Boekrecensies » Leesboeken » De Groote Zijderoute

De Groote Zijderoute

Marc Helsen

De Groote Zijderoute

De mensen die het boek 'De Groote Trek' van Marc Helsen al hebben gelezen weten wat ze kunnen verwachten: een schitterend verslag van een tocht langs vele culturen en volkeren.

Ook neemt Helsen je mee op een reis die tot de verbeelding spreekt: hij volgt namelijk de klassieke zijderoute, startend met de Orient Express in het westen (Londen en Venetië), dwars door landen als Israël, Syrië, Oezbekistan en Kirgizstan tot aan de onbekende wereld in China. Zit die tocht er eenmaal op, dan heeft Helsen een leuk plan gevat voor de terugreis: 'Ik koop een motor en rijd zelf terug naar België'.

De reis zit vol bekende voorvallen, die reizigers in deze landen kunnen meemaken. Van zelf-aangestelde gidsen die van geen wijken weten, tot aan corruptie bij grensovergangen aan toe. Uiteraard niet zonder af en toe de nodige humor slaat Helsen zich door alle ongemakken heen en maakt de klassieke reis zoals zijn naamgenoot dat vele eeuwen geleden ook deed.

Het verslag is ruimschoots voorzien van foto's en de beschrijvingen geven de lezen een goed idee van wat de auteur op zijn reis doormaakte. Het is dan ook wederom een absolute aanrader voor mensen die van reizen en lezen houden: dit boek mag dan zeker niet in je boekenkast ontbreken!

Over de auteur

Als journalist verbonden aan Het Nieuwsblad maakte Marc Helsen verschillende reizen. Tijdens zijn reizen laat hij de lezer kennis maken met de plaatselijke cultuur en gewoonten, echter niet zonder hier en daar zijn eigen commentaar en mening daarbij prijs te geven. Wellicht dat juist daardoor het lezen van zijn boeken zo interessant is.

Praktische informatie

Titel: De Groote Zijderoute
Auteur(s): Marc Helsen
Aantal pagina's: 430
ISBN: 9020951025
Uitgeverij: Uitgeverij Lannoo

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan: