Home » Boekrecensies » Route-boeken » Jura (ANWB Actief)
Jura (ANWB Actief)
Bert Hiddema
De ANWB Actief gidsen zijn vernieuwd. En daarbij is duidelijk gekeken naar zowel de inhoud als ook de vormgeving van de gidsen zelf. Want de compacte gidsen staan boordevol praktische informatie, zijn zeer handig in het gebruik en passen met gemak in je jaszak om mee te nemen. De gids over de Franse en Zwitserse Jura vormt daarop geen uitzondering: verdeeld over 3 rubriek krijg je als lezer een goed beeld van de mogelijkheden en kun je eigenlijk direct op pad om één van de 30 besproken dagtochten te gaan volgen.
Dit soort gidsjes zijn ideaal voor de actieve en nieuwsgierige reiziger, want je krijgt heel snel een indruk van het gebied dat wordt besproken. Duidelijke beschrijvingen. overzichtelijke kaartjes en een redelijke hoeveelheid aan kleurenfoto's zorgen voor een totaalbeeld waar je als actieveling wat mee kunt. Met één blik op de ihoudsopgave weet je namelijk direwct hoe zwaar en hoe lang de routes zijn en de highlights van het gebied worden weergegeven op één pagina om snel even door te scannen met de ogen.
Het boekje is verdeeld in drie rubriek: plaatsen, dagtochten en ABC/Register. Het eerste deel is een alfabetisch overzicht van de diverse plaatsen van de Jura, met daarbij steeds een korte omschrijving van wat er te doen of te zien is en wat je zeker niet mag missen. Ideaal dus voor als je toevallig door een plaatsje komt waarvan je snel wilt weten wat er te doen is. Het tweede en grootste deel van het boekje beslaat de dagtochten, verdeeld over fietstochten, wandeltochten en autotochten. Elke routebeschrijving begint met een blokje 'De route in het kort' waar de nodige praktische info bij elkaar staat als karakter van de rute, soort markeringen, benodigde kaarten en eventuele horeca-stops. Ook is elke beschrijving voorzien van een eenvoudig overzichtskaartje, zodat je je gemakkelijk kunt oriënteren. De beschrijvingen zelf zijn gemakkelijk te volgen en hebben als voordeel dat markante punten (bezienswaardigheden) vet gedrukt zijn en dus direct opvallen. De derde en laatste rubriek van het boek btreft een ABC, een alfabetische lijst met praktische tips en een register.
De ANWB Actief gidsen vormen een prima leiddraad voor de actieve wandelaar of fietser die graag een overzicht van de mogelijkheden van een gebied bij de hand wil hebben. Het formaat van het gidsje zorgt ervoor dat je 'm gemakkelijk bij je steekt en dus ter plaatse altijd nog kunt kiezen voor een andere route. Ook kunnen de gidsen prima gebuikt worden om een indruk te krijgen van wat de mogelijke vakantiebestemming te bieden heeft aan routes en bezienswaardigheden.
Praktische informatie
Titel: Jura (ANWB Actief)
Auteur(s): Bert Hiddema
Aantal pagina's: 140
ISBN: 9018022004
Uitgeverij: ANWB Media/Boeken
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Spaanse St. Jacobsroute (Dietrich Höllhuber)
- Survival Gids (ANWB)
- Tribe (Bruce Parry)
- Het wilde Oosten (Jill Lawless)
- Sibirien (Peter Eichenberger)
- De 15 mooiste huttentochten in de Pyreneeën (Ton Joosten)
- Wandelen in Västernorrland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Klem (Aron Ralston)
- Wandelen op Rhodos (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- De backpack-trail (Jonathan Evans)
- d3Zusjes (Ina Enssr)
- Wandelvakanties in Noord-Frankrijk en Henegouwen (Luc Vanneste)
- Antarctica, het blauwe continent (David McGonigal en Dr. Lyn Woodworth)
- Historische route De Ardennen (Lans de sporen van het Ardennenoffensief) (Aad Spanjaard)
- Pappenheimers en Pandoeren (Evelien Kousemaker)
- Mijn reisgids Noord-Italië (Herman Cole)
- Het grote ANWB Reisboek Europa (Els Andriesse(Coörd.))
- GPS Wijzer (Foeke Jan Reitsma en Joost Verbeek)
- Bed and Breakfast (Hanny Arens)
- Adventure Trekking in Oman (Anne Dale en Jerry Hadwin)
- Shorter Walks in the Dolomites (Gillian Price)
- Wandelboek Ardense bossen (Julien van Remoortere)
- Wandelen op Mallorca (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Anekdoten vom Berg (Pit Schubert)
- The Mammoth book of Mountain Disasters (Hamish MacInnes (ed))