Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Nordic Walking (Praktische gids bij de nieuwste fitnesstrend)
Nordic Walking (Praktische gids bij de nieuwste fitnesstrend)
Urs Gerig
De ondertitel van dit boekje zegt het eigenlijk helemaal: 'praktische gids bij de nieuwste fitnesstrend'. Praktisch is het boekje zeker, want het is handzaam, boordevol foto's en bovendien redelijk volledig ondanks het kleine formaat (het boekje telt slechts 38 pagina's).
Het boekje is grofweg opgedeeld in drie rubrieken: de techniek, de uitrusting en de training. Daarbij zijn naar mijn idee vooral het eerste en het laatste deel interessant voor mensen die op zoek zijn naar een praktische gids met veel foto's. Zo staan er niet alleen foto's van de juiste looptechnieken in het boek, maar bijvoorbeeld ook een goed overzicht van veelgemaakte fouten en wat daaraan gedaan kan worden. Met dit boekje in de hand kunnen nordic walkers elkaar dus controleren en zo nodig corrigeren zonder directe tussenkomst van een instructeur.
Het stukje over de uitrusting is erg minimaal en gaat niet echt diep op de stof in. Voor meer uitleg over stokken, schoenen en kleding zal de aankomend nordic walker dus naar de winkel moeten om advies in te winnen bij een verkoper.
Het boek sluit af met een hoofdstuk over training en maakt daarbij weer uitgebreid gebruik van foto's. Eerst wordt gekeken naar de intensiteit van training en hoe je een en ander kunt opmaken aan de hand van je hartslag. Ietwat vreemd is dat hier pas wordt gesproken over het gebruik van hartslagmeters bij Nordic Walking, terwijl deze in het hoofdstuk over uitrusting juist niet aan de orde komen.
Over de auteur
Urs Gerig is sportcoach en multi-sport-expert met ervaring in de topsport als actieve hardloper, mountainbiker en beoefenaar van de triatlon. In Zwitserland is hij pionierop het gebied van Fitness- en Nordic Walking. Hij spant zich in voor de verbreiding van de nieuwe, lichte sporten die het uithoudingsvermogen trainen: sporten die ideaal zijn voor de gezondheid en de conditie. De auteur organiseert cursussen en actieve vakanties, en werkt als privé-coach.
Praktische informatie
Titel: Nordic Walking (Praktische gids bij de nieuwste fitnesstrend)
Auteur(s): Urs Gerig
Aantal pagina's: 38
ISBN: 9043908401
Uitgeverij: Uitgeverij Tirion
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Berg- en Poolgebied (SAS Survivalgids) (Barry Davies BEM)
- Tenerife & La Gomera (Petra Possel)
- Poollicht (Jolanda Linschoten)
- De 10 geboden van de wereldreiziger (Tyron van Hee)
- Maas-Niederrhein pad (Keesjan van den Herik en Silke Weich (teksten))
- Sibirien (Peter Eichenberger)
- Time-out (Fer en Loes Daniëls)
- Wandelen in Värmland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Estland, Letland, Litouwen (Pythia Dekker)
- The GR10 Trail (Paul Lucia)
- Vogels in hun landschap (Monica Wesseling ea)
- Rustiek kamperen Spanje en Portugal (Bert Loorbach)
- Klem (Frank van Zwol)
- Handboek Survivaltechnieken (Alexander Stilwell)
- Buitensporig koken (Bernard Bakker, Karin van der Horst en Dionni de Vré)
- Wandelgids Nederland (Pieter-Paul van Laake)
- Wandelgids GR-10 (Ton Joosten)
- 123 Natuurgids Paddenstoelen (Ewald Gerhardt)
- ANWB Wandelgids Waddenkust (Sietske de Vet)
- Het Worst-case scenario Survival handboek Extreme Edition (Joshua Piven en David Borgenicht)
- Heb jíj die gemaakt? (Digitale fotografie op reis) (ANWB)
- Handboek Kaart Kompas GPS (Frans Welkamp)
- Wandelboek Ardense bossen (Julien van Remoortere)
- Survival Gids (ANWB)
- Digitaal fotograferen onderweg (Peter de Ruiter)