Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Die Dolomieten
Die Dolomieten
Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler
Voor veel wandelaars, klimmers en andere buitensporter zijn de Dolomieten een waar paradijs. Honderden kilometers wandelroutes, klettersteig mogelijkheden en uitdagende pieken om te beklimmen. Een gebied als de Dolomieten spreekt dan ook erg tot de verbeelding van velen. Zo ook van bergfotograaf Bernd Ritschel en schrijver Eugen E. Hüsler. Samen maakten zij dit schitterende boek om door te bladeren, af en toe een stukje te lezen en voornamelijk bij weg te dromen.
Middels vele prachtige foto's wordt een beeld geschept van wat de Dolomieten allemaal te bieden hebben. Uiteraard krijgen bekende pieken als de Drei Zinnen daarbij behoorlijk veel aandacht, maar ook details in de vorm van stromende beekjes, Edelweiss en woongebieden komen aan bod. De getoonde foto's geven dan ook een behoorlijk compleet beeld van het gebied, waarbij het leuke is dat dezelfde uitzichten soms ook in verschillende jaargetijden worden getoond.
De tekst geeft uitleg over alle facetten van de Dolomieten. Zo komt niet alleen de ontstaansgeschiedenis van dit gebergte aan bod, maar wordt de lezer ook een blik gegund in het dagelijks leven van de bewoners van de Dolomieten. Daarbij wordt er door Hüsler overigens niet geschroomd om ook een kritische kanttekening te plaatsen bij de alsmaar groeiende commercie rond buitensport in de bergen en welke schade deze groeiende populariteit toebrengt aan de 'Zuberberge des Südens'.
Al met al is het boek een absolute aanrader voor liefhebbers van de Dolomieten. Zij zullen met veel plezier het booek doolezen en de foto's bekijken en veel plekken herkennen van hun eigen trips. Voor mensen die nog nooit in de Dolomieten zijn geweest is het een mooie kennismaking en zeker een motivator om de schitterende uitzichten van foto's een keer in het echt te gaan bekijken.
Over de auteurs
Bernd Ritschel (1963) begon als bergbeklimmer, maar is inmiddels uitgegroeid tot een van de meest succesvolle bergsport-fotografen van Duitsland. Zijn foto's zijn dan ook in nagenoeg alle bekende Europese Ski- en bergsportmagazines gebruikt. Eugen E. Hüsler (1944) heeft inmiddels al meer dan 50 publicaties op zijn naam staan. Niet alleen algemene reisgidsen, maar ook wandelgidsen en speciale gidsen voor Klettersteig (Via Ferrata). Zo schreef hij eerder onder andere 'Hüslers Klettersteigatlas Alpen'.
Praktische informatie
Titel: Die Dolomieten
Auteur(s): Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler
Aantal pagina's: 175
ISBN: 3765438367
Uitgeverij: Bruckmann-Verlag
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Het weer (Snel-zoek Natuurgids) (Eleanor Lawrance)
- Marokko (Elmar Actief) (Daniela Schetar en Friedrich Köthe)
- Tenerife & La Gomera (Petra Possel)
- Van hier naar nergens met Lonely Planet (Don George (red.))
- Badmeester, ben ik al bruin? (Arthur Japin, ea.)
- Buitensporig koken (Bernard Bakker, Karin van der Horst en Dionni de Vré)
- Kilimanjaro (Henry Stedman)
- Een vreemde eend in Afrika (Gert Duson)
- Medisch handboek voor de Buitensporter (Peter Steele)
- The GR10 Trail (Paul Lucia)
- Het grote ANWB Reisboek Europa (Els Andriesse(Coörd.))
- Zomer Zin. Verhalen voor in de strandstoel (Désanne van Brederode e.a.)
- South Eastern Europe Rock Climbing Atlas (Wynand Groenewegen & Marloes van den Berg)
- Wandelgids Noorwegen (Gerard Dielessen<)
- Jura (ANWB Actief) (Bert Hiddema)
- Lois onderweg (Lois Pryce)
- Survival: het S.A.S. handboek (John wiseman)
- Scotland (Chris Townsend)
- Topografische Atlas België (Nationaal Geografisch Instituut)
- California Hiking (Tom Stienstra en Ann Marie Brown)
- Tramping in New Zealand (Lonely Planet)
- Het WORST-CASE SCENARIO Survival Handboek OP REIS (Joshua Piven en David Borgenicht)
- Trekking in the Atlas Mountains (Karl Smith)
- Noord-Engeland (De 99 favoriete plekken van Dirk Musschoot) (Dirk Musschoot)
- Costa Brava, Catalunya East - Pyrenees to Barcelona (Roger Büdeler)