Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Bomen
Bomen
Bruno P. Kremer
Net als de andere Tirion Natuurwijzers is het boekje over bomen klein, compact en bijzonder leezaam. Zeker voor de mensen die zich tijdens het wandelen vaak afvragen wat voor bomen ze nou langs het pad passeren is deze kleine gids een prima zakboekje.
Het boekje bespreekt de verschillende loof- en naaldbomen en geeft naast uitleg over de boom zelf (kenmerken, habitus, verspreiding en bijzonderheden) ook informatie over bijvoorbeeld de bladvorm en de vruchten die de bomen dragen. Op die manier wordt het herkennen van bomen tijdens een wandeling kinderspel.
Het boekje is voorzien van zeer veel full-color foto's en duidelijke tekeningen om de bladvorm snel een eenvoudig te kunnen herkennen. Door gebruik te maken van een kleurcodering kan er snel een bepaalde boom worden opgezocht.
Ook leuk zijn de algemene 'boom-feitjes' die voorin het boekje zijn opgenomen. Wist je bijvoorbeeld dat op een zonnige dag een 30 meter hoge beuk zo'n 200 liter water verdampt? Of dat diezelfde beuk over ongeveer 200.000 bladeren beschikt met een totale oppervlakte van zo'n 1250 vierkante meter?
Over de auteur
Dr. Bruno P. Kremer is een echte kenner van bomen en planten. Hij heeft inmiddels meerdere titels op zijn naam staan. Niet alleen over bomen, maar ook over giftige planten, heilzame planten en bijvoorbeeld ook over andere zaken als duinen en de Waddenzee. In het dagelijks leven is hij verbonden aan het Institut für Biologie und ihre Didaktik (Universiteit van Keulen).
Praktische informatie
Titel: Bomen
Auteur(s): Bruno P. Kremer
Aantal pagina's: 99
ISBN: 9052105545
Uitgeverij: Uitgeverij Tirion
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Walking in Scotland (Lonely Planet)
- Sicilië (Elmar Reishandboek) (Dr. Arnold Schaper)
- Stads- en dorpswandelingen Toscane (Martha Fay)
- Noorwegen (Elmar Actief) (Thomas A. Merk)
- Te voet naar Santiago de Compostella (De kustroute) (Paco Nadal)
- Wereldwijzer China (Eugene Law)
- De meest onvergetelijke reiservaringen (Steve Watkins en Clare Jones)
- Tenzing en de Sherpa's van Everest (Judy en Tashi Tenzing)
- Groene vakantiegids Nederland, België en Luxemburg (ANWB)
- The essential hillwalker's guide (Kevin Walker en Peter Steele)
- De 10 geboden van de wereldreiziger (Tyron van Hee)
- De naakte berg (Reinhold Messner)
- Hiking (Jacques Marais)
- Op zoek naar evenwicht (Ronald Naar)
- Mountain Skills (SAS Active Library) (Barry Davies BEM)
- California Hiking (Tom Stienstra en Ann Marie Brown)
- Swahili voor beginners (Peter Moore)
- Noord-Italiaans merengebied (Elmar Compact gidsen) (Elio Pelzers)
- Wereldreisgids Thailand (Renate Loose)
- Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)
- Hart van Portugal (Roel Klein en Bert Stok)
- Hoge bergen, diepe dalen (Hans Kammerlander)
- Rondje wereld (Backpacker in het jaar van de hoelahoep) (Niels Mulder)
- Hiking trails of South Africa (Willie en Sandra Olivier)
- Langs... Winters Nederland (Tineke Zwijgers)