Home » Boekrecensies » Leesboeken » A Walk in the Woods
A Walk in the Woods
Bill Bryson
Boekrecensie door: Rob Plas
Omdat hij graag in de bossen rond zijn woonplaats wandelt besluit Bill Bryson om met een vroegere makker de Appalachian Trail te gaan hiken.
Bedoeling is om deze ruim 2000 mile lange tocht in een lange ruk te volbrengen, wat inhoud dat zij in winterse omstandigheden moeten starten aan de zuidpunt van de trail, om zo gaandeweg steeds noorderlijker te belanden, meelopend met het goede weer.
Onervaren als zij zijn levert dat de nodige hilarische, maar eerlijk gezegd o zo herkenbare momenten op.
Vooral het eerste 2/3 deel van het boek leest vlot weg vooral omdat hier de nadruk ligt op de belevenissen op de trail zelf.
De laatste paar hoofdstukken zijn wat somberder van toon omdat hij vervalt in zijn aloude stokpaardje: wat is er allemaal mis in de hedendaagse Amerikaanse maatschappij. Verder wordt er veel aandacht geschonken aan de drankproblemen van zijn reisgenoot en zijn eigen twijfels over de tocht.
Het boek levert overigens veel achterliggende informatie over het ontstaan en de geschiedenis van de trail, maar is verder echt bedoeld als leesboek, en niet als wandelgids. Er staan dus geen kaarten of foto's in.
Toch wil ik dit boekje aanbevelen bij een ieder die plannen heeft om de trail te gaan lopen, het geeft een aardig beeld van wat je te wachten staat.
Bill Bryson is een amerikaanse schrijver die na 20 jaar in de UK gewoond te hebben weer terug emigreert naar de USA. Zijn boeken zijn een leuke mix van oprechte verbazing over de amerikaanse samenleving anno nu, beschreven met een flinke dosis engelse humor.
Persoonlijk vond ik zijn boek: "Notes from a Big Country", een verzameling colums over zijn leven in de USA leuker, mede omdat ik zowel de UK als de USA een beetje ken.
Als er een categorie is waar ik zijn humor in zou moeten delen dan komt zijn werk nog het dichtst bij dat van Redmond o'Hanlon, omdat ze bijde de zelfde kenmerkende zelfspot gebruiken.
Praktische informatie
Titel: A Walk in the Woods
Auteur(s): Bill Bryson
Aantal pagina's: 349
ISBN: 0552997021
Uitgeverij: Black Swan
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Vogels in hun landschap (Monica Wesseling ea)
- Limburg (Reisgids) (ANWB)
- Was ik in vredesnaam maar thuisgebleven (Roger Rapoport, e.a.)
- Handboek Dieren en Planten (Wilhelm Eisenreich, e.a.)
- 123 Natuurgids Paddenstoelen (Ewald Gerhardt)
- Navigator Normandië (ANWB)
- Bergwanderungen in den Bayerischen Alpen (Siegfried Garnweidner)
- Wandelgids La Palma (Susanne Lipps)
- Die Dolomieten (Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler)
- Adventure Britain (Demi Taylor)
- Walking Italy (Gillian en John Souter)
- Groot wandelboek Ardennen (Julien van Remoortere)
- Groot wandelboek Ardennen (Julien van Remoortere)
- Wandelen in Värmland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Casanova's reizen (Giacomo Casanova)
- Korte Bergwandelvakanties (Paul Maes (red.))
- ANWB Wandelroutebox Nederland (ANWB)
- Wandelboek Hoge Venen (Julien van Remoortere)
- Aktivreisen mit Kindern (Jürgen Schmied)
- Wandelgids Architectuur (Sietske de Vet (red.))
- Vanishing World (Mireille de la Lex en Fredrik Granath)
- Outdoor Survival (Garth Hattingh)
- Survival medicine (Christo Motz)
- Wandelen met kinderen in de Ardennen (Julien van Remoortere)
- Hart van Portugal (Roel Klein en Bert Stok)