Home » Boekrecensies » Route-boeken » Wandelen met kinderen in de Ardennen

Wandelen met kinderen in de Ardennen

Julien van Remoortere

Wandelen met kinderen in de Ardennen

Speciaal voor de kinderen verzamelde Julien van Remoortere 15 wandelingen in de Ardennen. Het boekje richt zich vooral op de jonge kinderen tot 12 jaar en probeert middels spelletjes en kleine kadertekstjes de kinderen van alles bij te brengen over de natuur waar ze doorheen wandelen. Deze kadertekstjes bevatten vaak weetjes over de flora en fauna en zijn verdeeld in twee groepen: tekstjes voor kinderen van 4-7 en tekstjes voor kinderen van 8-12.

De routes zijn uiteraard niet te lang en hebben eigenlijk altijd wel een spannend of juist erg ontspannend stukje voor de kinderen. Soms lopen ze bijvoorbeeld over een hoge spoorbrug, de andere keer is er precies halverwege een speeltuin opgenomen in de route. Ook kunnen de kinderen opdrachten uitvoeren of moeten ze puzzels oplossen om ze sommige zaken beter te begrijpen.

Elke route is dus ruim voorzien van extra informatie en mogelijkheden voor de kinderen. Ook zijn er duidelijke kaartjes opgenomen bij elke route en is het boekje zeer ruim voorzien van kleurenfoto's en praktische informatie per route. Het boekje is leerzaam voor de kinderen en kan ook makkelijk dienen als uitgangspunt voor een spannende tocht tijdens verjaardagsfeestje of weekendtrip met meerdere kinderen.

Over de auteur

Julien van Remoortere heeft zichzelf inmiddels al onsterfelijk gemaakt als het gaat om wandelgidsen voor de Belgische Ardennen. Hij heeft dan ook al duizenden kilometers gelopen en heeft vele, zeer vele gidsen op zijn naam staan. Naast het bovenstaande boek is zeker ook zijn serie met wandelnetwerk-gidsen de moeite waard.

Praktische informatie

Titel: Wandelen met kinderen in de Ardennen
Auteur(s): Julien van Remoortere
Aantal pagina's: 192
ISBN: 9020950444
Uitgeverij: Uitgeverij Lannoo

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan: