Home » Boekrecensies » Route-boeken » Wandelen met kinderen in de Ardennen
Wandelen met kinderen in de Ardennen
Julien van Remoortere
Speciaal voor de kinderen verzamelde Julien van Remoortere 15 wandelingen in de Ardennen. Het boekje richt zich vooral op de jonge kinderen tot 12 jaar en probeert middels spelletjes en kleine kadertekstjes de kinderen van alles bij te brengen over de natuur waar ze doorheen wandelen. Deze kadertekstjes bevatten vaak weetjes over de flora en fauna en zijn verdeeld in twee groepen: tekstjes voor kinderen van 4-7 en tekstjes voor kinderen van 8-12.
De routes zijn uiteraard niet te lang en hebben eigenlijk altijd wel een spannend of juist erg ontspannend stukje voor de kinderen. Soms lopen ze bijvoorbeeld over een hoge spoorbrug, de andere keer is er precies halverwege een speeltuin opgenomen in de route. Ook kunnen de kinderen opdrachten uitvoeren of moeten ze puzzels oplossen om ze sommige zaken beter te begrijpen.
Elke route is dus ruim voorzien van extra informatie en mogelijkheden voor de kinderen. Ook zijn er duidelijke kaartjes opgenomen bij elke route en is het boekje zeer ruim voorzien van kleurenfoto's en praktische informatie per route. Het boekje is leerzaam voor de kinderen en kan ook makkelijk dienen als uitgangspunt voor een spannende tocht tijdens verjaardagsfeestje of weekendtrip met meerdere kinderen.
Over de auteur
Julien van Remoortere heeft zichzelf inmiddels al onsterfelijk gemaakt als het gaat om wandelgidsen voor de Belgische Ardennen. Hij heeft dan ook al duizenden kilometers gelopen en heeft vele, zeer vele gidsen op zijn naam staan. Naast het bovenstaande boek is zeker ook zijn serie met wandelnetwerk-gidsen de moeite waard.
Praktische informatie
Titel: Wandelen met kinderen in de Ardennen
Auteur(s): Julien van Remoortere
Aantal pagina's: 192
ISBN: 9020950444
Uitgeverij: Uitgeverij Lannoo
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Treks in the Dolomites (Martin Collins en Gillian Price)
- Trekking in the Atlas Mountains (Karl Smith)
- The Thule incident (Frank van Zwol)
- Wandelgids Twente, Salland, Achterhoek (Quinten Lange (Coörd.))
- Een vreemde eend in Afrika (Gert Duson)
- Wandelen door de mooiste dorpen van Wallonië (Jacques Maget)
- Acht kilometer boven NAP (Menno Boermans en Mijntje Klipp)
- Italië (Wat&Hoe reisgids) (Sally Roy ea.)
- Finland (ANWB Actief) (Henk Filippo)
- Lois onderweg (Lois Pryce)
- Kaleidoscope Sky (Tim Herd)
- Wandelen door de mooiste landschappen van België (Gunter Hauspie en Daniël Leroy)
- 100 spirituele reizen (Michael Ondaatje, e.a.)
- Geen plek om een koe kwijt te raken (Tim Brookes)
- Alles over GPS (Jaap van Raffe en Tineke de Boer)
- Bergtochten in Schotland, Wales en Engeland (Jolanda Linschooten)
- Wandelen in Värmland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Hoge toppen vangen veel wind (Ronald Naar)
- Handboek knopen (Des Pawson)
- Wandelingen door park, stad en land (Manuel Dekkers en Marian Kingma)
- Wandelboek Ardense bossen (Julien van Remoortere)
- Wandelgids La Palma (Klaus en Annette Wolfsperger)
- Puur presteren (Hans van der Meulen en Wilco van Rooijen)
- Touwtechnieken voor de bergsport op rugzakformaat (Robert Steenmeijer)
- Een vrijgevochten doorzetter (Ab ter Haar)