Home » Boekrecensies » Route-boeken » ANWB/VVV Wandelgids Veluwe
ANWB/VVV Wandelgids Veluwe
Michiel Hegener e.a.
Met beschrijvingen van 40 wandelingen en een behoorlijke hoeveelheid achtergrondinformatie over de natuur van de Veluwe geeft dit dunne boekje een behoorlijk compleet beeld van wat de Veluwe de wandelaar allemaal te bieden heeft.
In de introductie wordt stilgestaan bij het bijzondere van de Veluwe. Het is immers het grootste laaglandnatuurgebied van Noordwest-Europa. De flora en fauna zijn hier dan ook schitterend, iets dat je pas echt gaat waarderen als je vroeg op de ochtend of laat op de middag/vroeg op de avond een groot edelhert hoort burlen of samen met enkele andere herten het pad ziet kruisen.
De wandelingen zijn verspreid over het gehele gebied: van de eerste route bij Hattem in het noorden tot de meest zuidelijke route in de omgeving van Renkum in het zuiden. En elke route wordt goed en volledig beschreven. Niet alleen met tekstuele uitleg, maar telkens ook met minimal één kleurenfoto en een duidelijke kaart. Handig ook is de extra informatie die steeds wordt gegeven in een apart kader met groene tekst. Verdwalen is bijna niet mogelijk, simpelweg omdat de meeste routes ook zijn gemarkeerd met paaltjes of borden.
Zoals gezegd is het boekje dus behoorlijk compleet en is de samenwerking tussen ANWB en VVV dan ook zeker een succes te noemen. Zeker voor liefhebbers van korte wandelingen of eenvoudige dagtochten in eigen land is deze gids een echte aanrader.
Praktische informatie
Titel: ANWB/VVV Wandelgids Veluwe
Auteur(s): Michiel Hegener e.a.
Aantal pagina's: 95
ISBN: 9018019062
Uitgeverij: ANWB Media/Boeken
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Brandend ijs (Ton Biesemaat)
- Top-Inspiratie (Levenslessen van een bergbeklimmer) (Katja Staartjes)
- De gouden capuchon (Frank van Rijn)
- Noord-Portugal (Roel Klein en Bert Stok)
- Groene vakantiegids Nederland, België en Luxemburg (ANWB)
- Walking in Italy (Lonely Planet)
- Die Dolomieten (Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler)
- Wandelboek Ardense bossen (Julien van Remoortere)
- Noorwegen (Elmar Actief) (Thomas A. Merk)
- Wandelgids Architectuur (Sietske de Vet (red.))
- Swahili voor beginners (Peter Moore)
- Digitaal fotograferen onderweg (Peter de Ruiter)
- 3x Everest (Harry Kikstra)
- In het spoor van Hemingway (Michael Palin)
- De Complete Fotogids (Bob Martin ea.)
- Bergwanderungen in den Bayerischen Alpen (Siegfried Garnweidner)
- Aan de voet van de Tour de Madeloc (Frank van Rijn)
- Pappenheimers en Pandoeren (Evelien Kousemaker)
- De laatste meters (Reintje Gianotten)
- Wandelen op Rhodos (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Met uitzicht op de Écrins (Noes Lautier en Robert Eckhardt)
- Tour du Mont Blanc (Noes Lautier)
- Walking in Scotland (Lonely Planet)
- Rustiek kamperen Spanje en Portugal (Bert Loorbach)
- Jura (ANWB Actief) (Bert Hiddema)