Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Digital photography outdoors
Digital photography outdoors
James Martin
Nu digitale fotografie definitief is doorgebroken zie je hier en daar steeds vaker boeken verschijnen over de manier van fotograferen. Digital Photography Outdoors van natuurfotograaf en reisleider James Martin is zo'n boek, maar dan wel een heel praktisch en leerzaam boek.
Martin begint zijn boek met uit te leggen dat de oude regels ook nog steeds gelden voor het nieuwe, digitale fotograferen. Zaken als compositie, licht en onderwerp worden dan ook eerst besproken. Deze basiskennis vormt samen met het volgende hoofdstuk, dat geheel is gewijd aan de digitale foto-uitrusting , vormt de achtergrond waartegen de rest van het boek verder gaat.
Het grote voordeel van digitale fotografie is natuurlijk dat je zaken later kunt aanpassen aan de foto's zonder dat deze daar onder te lijden hebben. Sterker nog: de auteur leert je meerdere eenvoudige (en soms ook vrij uitgebreide) trucs om de foto's er stukken beter uit te laten zien of zelfs hoe verschillende foto's te combineren tot één veel mooiere foto. Het zal duidelijk zijn dat kennis van computers dan ook onontbeerlijk is voor de lezer van deze gids.
De toepaste technieken om foto's later aan te passen gaan vrij diep en kennis van een programma als Adobe Photoshop is dan ook haast noodzakelijk. Bezit je die kennis, dan laat Martin je zien hoe digitale fotografie verder gaat waar fotografie met gewone film ophoudt. Daarbij maak je onder andere kennis met tools om contrast en kleur aan te passen en hoe je de verschillende foto's kunt combineren.
Zoals je zult verwachten staat dit boek vol met schitterende foto's. Elk daarvan met een duidelijk omschrijving over hoe en wat zodat je alleen al door naar de foto's te kijken veel kunt leren. De tekst zelf is vrij toegankelijk (Martin is vrij 'no-nonsense'), maar zoals gezegd gaat de stof soms wat diep in op het toepassen van digitale manipulatie. erg leuk zijn overigens de aparte tips die Martin geeft. Deze zijn gemakkelijk te herkennen aan het feit dat ze apart staan van de tekst in gekleurde tekstblokken. Uit deze tips is duidelijk op te maken dat je te maken hebt met iemand met een enorme schat aan ervaring en kennis die hij graag deelt met de lezer.
Over de auteur
James Martin is professioneel 'adventure photographer' en tevens reisleider op fotosafari's. Inmiddels heeft hij meer dan 17 boeken op zijn naam staan en leverde hij onder andere bijdragen aan het beroemde blad 'Outdoor Photographer'.
Praktische informatie
Titel: Digital photography outdoors
Auteur(s): James Martin
Aantal pagina's: 157
ISBN: 0898869749
Uitgeverij: The Mountaineers Books
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Sicherheit und Risiko in Fels und Eis (Band III) (Pit Schubert)
- Bed & Breakfast Nederland (ANWB)
- Het vroege vogelpad (Ontdek de nulmeterlijn) (Alphons van Winden en Keesjan van den Herik)
- Hooked on hiking Northern California (Ann Marie Brown)
- Digitaal fotograferen onderweg (Peter de Ruiter)
- West Highland Way (Charlie Loram)
- West-Provence en Languedoc-Roussillion (John en Pat Underwood)
- Tribe (Bruce Parry)
- Trekking in the Atlas Mountains (Karl Smith)
- Bergwandelen in de Italiaanse Alpen (Henk Filipp)
- Wandelatlas Nationale Parken (Michiel Hegener)
- Handboek reizen met de hond (Pythia Dekker en Liesbeth van Weelden)
- De Haute Randonnée Pyrénéenne (Ton Joosten)
- Wandelen met je hond (Nicky Gootjes)
- ANWB Natuurgids (Ursula Stichmann-Marny (red.))
- De meest onvergetelijke reiservaringen (Steve Watkins en Clare Jones)
- Trekking (Wat&Hoe praktisch) (Gunter Schramm)
- Moveable Feasts (Amy-Jane Beer en Roy Halpin)
- Tenerife & La Gomera (Petra Possel)
- 100 spirituele reizen (Michael Ondaatje, e.a.)
- Meer grenzeloos leedvermaak (Dan Hiscocks (red.))
- The Thule incident (Frank van Zwol)
- Succesvol fotograferen (Tom Ang)
- Badmeester, ben ik al bruin? (Arthur Japin, ea.)
- Central and Eastern European Wildlife (Gerard Gorman)