Home » Boekrecensies » Route-boeken » Groot wandelboek Ardennen
Groot wandelboek Ardennen
Julien van Remoortere
Het standaardwerk met 100 lus-vormige wandelingen, zo luidt de ondertitel van dit omvangrijke boek van Julien van Remoortere. En een standaardwerk mag het ondertussen wel genoemd worden. We zitten namelijk al bij de zevende (herbewerkte) druk van dit dikke boek vol met leuke, korte en makkelijke wandelingen in de Belgische Ardennen.
Het boek opent met een overzichtskaart van de 100 lus-vormige wandelen en een kort hoofdstuk met algemene informatie over de Ardennen en aangrenzende gebieden, het gebruik van de gids en een verwijzing naar adressen waar je meer informatie kunt aanvragen. En vervolgens barst het los met een keur aan wandelingen, allemaal volgens een vast stramien beschreven zodat je na één wandeling het principe/systeem van het boekje snapt en dus makkelijk andere routes kunt lopen.
Elke route-beschrijving begint met een korte inleiding over de route waarna puntsgewijs de belangrijke feiten op een rijtje worden gezet (lengte, route-aanduiding, benodigde kaart, aard van de wegen, vertrekpunt, etc.). Daarna volgt de eigenlijke beschrijving: de wandeling. En ook hier beperkte Van Remoortere zich niet alleen tot het feitelijk beschrijven van de route maar wordt er ook extra informatie gegeven over de omgeving waar de wandelaar zich begeeft. Op die manier kan het voorkomen dat je over een route van slechts 8 kilometer al snel een hele dag doet, nieuwsgierig gemaakt naar dat kleine museum waar in de tekst over wordt verteld. Uiteraard worden alle routes vergezeld door een eenvoudig kaartje, dat in veel gevallen zelfs al voldoende is om de route te kunnen volgen. Op deze kaartjes zijn enkele belangrijke punten uit de beschrijving nog eens extra duidelijk aangegeven met een nummer.
Met dit standaardwerk geeft de auteur je een boek in handen waar je een heel jaar lang elk weekend mee vooruit kunt, ervan uitgaande dat je twee wandelingen per weekend loopt. In de praktijk kun je echter jaren vooruit met dit handboek, om de simpele reden dat je in zoveel nieuwe dorpjes en gehuchtjes komt dat je vanzelf nieuwe routes gaat ontdekken die je ook wilt lopen.
Één enkel minpuntje is wellicht het gemis aan foto's van de gebieden waar de wandelingen je brengen, maar daarmee zou het (toch al zwaarlijvige) boek waarschijnlijk te dik zijn geworden.
Over de auteur
Julien van Remoortere heeft zichzelf inmiddels al onsterfelijk gemaakt als het gaat om wandelgidsen voor de Belgische Ardennen. Hij heeft dan ook al duizenden kilometers gelopen en heeft vele, zeer vele gidsen op zijn naam staan. Naast het bovenstaande boek is zeker ook zijn serie met wandelnetwerk-gidsen de moeite waard.
Praktische informatie
Titel: Groot wandelboek Ardennen
Auteur(s): Julien van Remoortere
Aantal pagina's: 515
ISBN: 9020942719
Uitgeverij: Uitgeverij Lannoo
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Daar ging m'n string (Jennifer L. Leo (red.))
- Wandelen in Nieuw-Zeeland (Zuidereiland) (Hans Wismeijer en Marijke Sarneel)
- Walking Italy (Gillian en John Souter)
- De basis (SAS Survivalgids) (Barry Davies BEM)
- Actief genieten in de Ardennen (Julien van Remoortere)
- Het treintje van de weemoed (Rudolf Bakker)
- Sicherheit und Risiko in Fels und Eis (Band III) (Pit Schubert)
- Wandelboek Ardense bossen (Julien van Remoortere)
- Hiking in Japan (Lonely Planet)
- Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)
- Handboek reizen met kinderen (Yvonne Verboeket)
- Normandië (Trotter-gids)
- Fotograferen onderweg (Frank Muller)
- De Groote Zijderoute (Marc Helsen)
- Voettochten door Nepal (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- Nooit meer Frankrijk (Herman Koch e.a.)
- Slovenië (David Robertson en Sarah Stewart)
- De wereld in 27 vakantiedagen (Johannes Keuning)
- Walking Artist (Hamish Fulton)
- Wandern mit Kindern Mallorca (Wolfgang Heitzman)
- Groene vakantiegids Nederland, België en Luxemburg (ANWB)
- Zuid-Limburg (Wat&Hoe wandelgids) (Claudia Dekkers, e.a.)
- Stappen tellen naar de top (Rozemarijn Janssen)
- Wandelvakanties dicht bij huis (Paul Maes (red.))
- Diersporen (Klaus Richarz en Alfred Limbrunner)