Home » Boekrecensies » Route-boeken » Wandelvakanties in Noord-Frankrijk en Henegouwen
Wandelvakanties in Noord-Frankrijk en Henegouwen
Luc Vanneste
De grensstreek tussen België en Frankrijk staat niet direct bekend als ideaal wandelgebied, maar deze gids laat zien dat er wel degelijk veel moois is te zien in de provincie Henegouwen van België en de departementen Nord en Aisne van Frankrijk. In totaal worden er 18 wandelroutes besproken, 5 in elk gebied en daarnaast 3 extra routes die de grenzen overschrijden.
Voor de wandelaar die niet al te veel tijd kwijt wil zijn (of tot diens beschikking heeft) om een meerdaagse wandeltocht te plannen is deze gids ideaal. Je kiest hoeveel dagen je wilt wandelen en het gebied en je hebt genoeg aan de informatie die in het boek wordt geboden. Er zijn routes van één tot vijf dagen en de dagetappes variëren van 15 tot bijna 30 kilometer. Lang genoeg dus om minimaal een halve dag te wandelen, maar niet direct uitputtend zodat je niet meer van het landschap kunt genieten.
En juist dat landschap komt ruimschoots aan bod in het boek. Zowel de auteur (Luc Vanneste) als de fotograaf (Daniel Leroy) beschrijven en vertonen het landschap zoals je het tijdens het wandelen zult tegenkomen. Daarbij wordt er veel extra informatie gegeven, over zowel de ontstaansgeschiedenis als ook de huidige stand van zaken met betrekking tot flora en fauna.
Zoals gezegd neemt het boek je veel planning uit handen. Praktische informatie is er dan ook in overvloed, het enige dat je zelf moet doen is de telefoon pakken om je overnachtingadressen te reserveren en je kunt op pad. Bovendien worden er veel emailadressen en internetadressen gegeven zodat je ook op die manier al in de stemming kunt komen of extra informatie aanvragen.
De routebeschrijvingen zijn voorzien van goede kaarten, beknopte informatie over praktische zaken als afstand, bevoorrading, etc. En bovendien veel kleurenfoto's. De beschrijvingen zelf zijn duidelijk en lijken goed te volgen. Belangrijke punten op de route staan zowel in de tekst als op de kaarten gemarkeerd, zodat verdwalen haast onmogelijk is en je ook direct weet waar de informatie die je leest betrekking op heeft.
De wandelingen zelf zijn eenvoudig van aard (qua moeilijkheidsgraad), maar toch zeer divers en afwisselend. Het is verbazingwekkend hoe divers een landschap kan zijn waar je in één enkele dag doorheen kunt lopen. Juist dat is waarschijnlijk ook het grote pluspunt van het boek: het toont opnieuw aan dat je niet eens zo heel ver van huis hoeft te gaan om mooie meerdaagse wandeltochten te doen.
Praktische informatie
Titel: Wandelvakanties in Noord-Frankrijk en Henegouwen
Auteur(s): Luc Vanneste
Aantal pagina's: 335
ISBN: 9020962132
Uitgeverij: Lannoo
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Barcelona, de grote verleidster (Robert Hughes)
- Bergtochten in Schotland, Wales en Engeland (Jolanda Linschooten)
- Hiking trails of South Africa (Willie en Sandra Olivier)
- Hooked on hiking Northern California (Ann Marie Brown)
- Bed & Breakfast in Nederland (Hanny Arens)
- Van hier naar nergens met Lonely Planet (Don George (red.))
- Andalusië (Elmar Compact gidsen) (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- Wandelen in Devon (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Mountains of the mind (Robert Macfarlane)
- Puur presteren (Hans van der Meulen en Wilco van Rooijen)
- Niemandsland (Frank van Zwol)
- How to shit in the woods (Kathleen Meyer)
- The Coast to Coast Walk (Martin Wainwright)
- Wandelgids La Palma (Klaus en Annette Wolfsperger)
- ANWB Natuurgids (André J. van Loon (red.))
- Revanche in de Andes (Frank van Rijn)
- Acht kilometer boven NAP (Menno Boermans en Mijntje Klipp)
- In het spoor van Hemingway (Michael Palin)
- België voor beginnelingen (Bert Kruismans en Peter Perceval)
- Op pad met rugzak en tent (Sjef van de Poel)
- De wildernis in (Jon Krakauer)
- Treks in the Dolomites (Martin Collins en Gillian Price)
- Wandelvakanties dicht bij huis (Paul Maes (red.))
- Het wilde Oosten (Jill Lawless)
- Trekking in Slovenia (The Slovene High Level Route) (Justi Carey en Roy Clark)