Home » Boekrecensies » Route-boeken » Met uitzicht op de Écrins
Met uitzicht op de Écrins
Noes Lautier en Robert Eckhardt
Deze compacte gids over wandelen in de Franse Alpen, of het Écrins-massief om meer precies te zijn, beschrijft meer dan 70 tochten. De verscheidenheid is groot, zowel voor wat betreft afstand als zwaarte van de beschreven routes. Stuk voor stuk zijn het echter juweeltjes. Want dat wandelen in dit gebied de moeite waard is, is in één oogopslag te zien aan de vele mooie foto's die zijn opgenomen in de gids.
Drie deelgebieden/hoofdstukken
Als uitvalsbasis van de beschreven routes is de vallei van de Haute-Durance. Deze is immers goed bereikbaar, ook met openbaar vervoer, en biedt toegang tot de drie beschreven deelgebieden van het massief: de oostelijk Écrins, de Cerces met de Vallée de la Clarée en de Queyras. Elk van deze drie deelgebieden heeft een eigen hoofdstuk gekregen in de gids. En elk oofdstuk begint niet alleen met een informatieve inleiding, maar bovendien met een handige overzichtskaart van de routes. Daarbij is in verschillende kleuren de moeilijkheidsgraad van de routes weergegeven, zodat direct is te zien welke route wel of niet geschikt is voor de lezer.
Zeer beknopte beschrijvingen
De beschrijvingen in deze gids zijn zeer beknopt gehouden. Dat leest misschien niet zo lekker weg bij de open haard, maar als je de gids in de hand hebt op een smal paadje langs een diepe afgrond weet je dat juist wel te waarderen. Ze zijn dan ook zeker niet té beknopt, maar geven juist heel exact alle info die je als wandelaar nodig hebt. De inleidingen en fotobijschriften zijn er voor de sfeerbeschrijvingen, de daadwerkelijk routebeschrijvingen zijn gewoon to-the-point. Mede daardoor kan zo'n kleine gids als deze dan ook meer dan 70 dagtochten en 5 meerdaagse trektochten beschrijven zonder in te leveren op duidelijkheid en compleetheid.
Tijdschema's en andere hulpmiddelen
Erg prettig zijn de tijdschema's die bij alle routes zijn opgenomen. Deze geven overzichtelijk weer hoeveel tijd je kwijt bent per deel van de route. Zo kun je tijdens het wandelen zien of je nog een beetje op schema ligt of dat aanpassing van het tempo of de route gewenst is. Daarnaast wordt elke routebeschrijving voorgegaan met een informatiebalk waarin de moeilijkheidsgraad, duur, hoogtemeters (zowel stijgend als dalend) en geschiktheid voor kinderen is weergegeven. In de beschrijvingen zelf zijn soms waypoints voor de GPS opgenomen als dat handig zou kunnen zijn. Overigens is er bij elke route ook een blok met praktische info opgenomen, maar daarin onder andere het routekarakter, hoe bij het beginpunt te komen en welke kaarten je nodig hebt. Als dat zinvol is, staat er tevens een kopje 'Let op' bij met informatie die erg relevant is met betrekking tot bijvoorbeeld het weer of de bijzondere omstandigheden van de route.
Schitterende foto's
Ondanks het compacte formaat van de gids en het feit dat er veel informatie in staat beschreven, is het de auteurs toch gelukt om een groot aantal schitterende foto's op te nemen. Niet alleen laten die direct zien hoe mooi het gebied is, maar laten bij veel routes ook duidelijk zien wat voor soort paadjes je kunt verwachten. Prettige bijkomstigheid is dat alle foto's zijn voorzien van een goed bijschrijft, iets wat in veel andere (wandel)gidsen nog wel eens wordt vergeten.
Complete wandelgids
Mensen die de Écrins op het oog hebben voor een wandelvakantie hebben met dit boekje een complete wandelgids in handen. De beschrijvingen, foto's, praktische informatie, overzichtskaarten en handige adressen bieden de mogelijkheid om thuis alvast de vakantie te plannen om vervolgens tijdens het wandelen de plannen om te zetten in een onvergetelijke ervaring. Een aanrader dus!
Praktische informatie
Titel: Met uitzicht op de Écrins
Auteur(s): Noes Lautier en Robert Eckhardt
Aantal pagina's: 208
ISBN: 9789080602007
Uitgeverij: Uitgeverij Robert Weijdert
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- België voor beginnelingen (Bert Kruismans en Peter Perceval)
- Buitensporig koken (Bernard Bakker, Karin van der Horst en Dionni de Vré)
- Het geheim van de Peña Collarada (Ton Joosten)
- Wereldreisgids Thailand (Renate Loose)
- Sibirien (Peter Eichenberger)
- Het ultieme navigatie handboek (Lyle Brotherton)
- De 25 mooiste beklimmingen (In het spoor van de profs) (Richard Plugge)
- Sicilië (Elmar Reishandboek) (Dr. Arnold Schaper)
- De backpack-trail (Jonathan Evans)
- Casanova's reizen (Giacomo Casanova)
- Travel Photography (Steve Davey)
- Costa Brava, Catalunya East - Pyrenees to Barcelona (Roger Büdeler)
- Go Slow Frankrijk (Alastair Sawday en Ann Cooke-Yarborough)
- Knipoog van het Nijlpaard (Frank van Rijn)
- Walking Artist (Hamish Fulton)
- Tussen Orinoco en Amazone (Redmond O'Hanlon)
- Wandelen door de mooiste landschappen van België (Gunter Hauspie en Daniël Leroy)
- De 10 geboden van de wereldreiziger (Tyron van Hee)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- In het spoor van Hemingway (Michael Palin)
- Naar nieuwe hoogte (Wilco van Rooijen)
- Handboek Kaart Kompas GPS (Frans Welkamp)
- West-Provence en Languedoc-Roussillion (John en Pat Underwood)
- Wandelwegwijzer Auvergne (Gjelt de Graaf)
- Noord-Engeland (De 99 favoriete plekken van Dirk Musschoot) (Dirk Musschoot)