Lois Pryce: Lois onderweg
ISBN: 9789058313799
335 pagina's
Uitgeverij: Uitgeverij Sirene

Bestel dit boek bij:
Bol.com


Affiliate-links:


Lois onderweg
Lois Pryce

Wat doe je als je je suffe baan helemaal zat bent en het kantoor waar je werkt in gedachten inmiddels al een varkenshok noemt? Dan ga je zitten dromen over verre oorden en wensen dat je ergens anders bent. Precies hetgeen Lois Pryce deed, met dit kleine verschil dat Lois het niet bij dagdromen alleen liet: zij pakte haar motor en vertrok voor een enorme rit, vanaf het uiterste puntje van Alaska helemaal naar het zuidelijke Ushuaia in Argentinië.

Dit reisverslag is echt heerlijk om te lezen: een heerlijke vrouw die er op uit trekt om weer wat avontuur in haar saaie leven te brengen en daarbij onderweg een groot aantal leuke en minder leuke ontmoetingen heeft met locals en mede wereldreizigers. Het boek leest dan ook lekker weg en dankzij de paar foto’s die het boek rijk is kun je je een redelijk beeld vormen van hoe Lois er op haar motor uitgezien moet hebben.

Juist ook het feit dat ze geen blad voor haar mond neemt en precies zegt wat ze denkt –negatief of positief- zorgt voor de nodige afwisseling in het boek. Ze maakt haar tocht niet helemaal alleen, hoewel ze pijnlijk duidelijk maakt hoe belangrijk het is dat je een tochtgenoot hebt die op dezelfde golflengte zit. Het feit dat één van haar tochtgenoten zelfs niet eens in het dankwoord achterin genoemd wordt zegt wel voldoende.

Als er verder iets te leren valt uit het verslag van Lois dan is het wel dat je niet altijd moet luisteren naar alle doemscenario’s die sommige zogenaamde ‘wereldwijzen’ je te vertellen hebben. Over het algemeen komt Lois steeds goed weg, hoewel ze niet ontkomt aan de sterke arm van de Canadese arm der wet en de veel te sterke wind tegen het eind van haar reis. Daar tussenin beleeft ze de vreemdste avonturen bij grensovergangen met regelneven, wereldsteden met overhitsige mannelijke bewoners en een lichaam dat de lokale keuken niet altijd even goed weet te waarderen.

Al met al is het een schitterend boek, niet alleen voor de verstokte motorrijders, maar zeker ook voor mensen die houden van een vermakelijk boek over reizen in het algemeen. Lois maakt namelijk wel heel duidelijk dat een reis niet zozeer door de bestemming, maar zeker ook door je eigen instelling wordt vorm gegeven.

De avonturen van Lois zijn overigens te volgen op haar website: www.loisontheloose.com.

Over de auteur
Lois Pryce (1977) woont in Londen, alweer terug van haar volgende avontuur – met de motor door Afrika – en schrijft artikelen voor diverse motor- en muziekbladen.

Over Uitgeverij Sirene
Uitgeverij Sirene bv is gevestigd aan de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam en geeft ongeveer 30 boeken per jaar uit voor mensen die van lezen houden, en voor wie ontspanning en herkenning voorop staan in de boeken die ze lezen. Boeken voor mensen die iets willen weten over de wereld, die maatschappelijk betrokken zijn. Boeken afkomstig uit de hele wereld: spannende boeken, literaire romans, levensverhalen, grenzeloze reisboeken, culinaire boeken en hippe boeken voor de moderne vrouw: Sirene verleidt tot lezen! Bekende schrijvers van Sirene zijn bijvoorbeeld Waris Dirie, Mike Gayle, Erica Jong, Patricia Highsmith, Julia Navarro, Yoyo van Gemerde en Nina Killham.

De meningen van anderen over dit boek

Anderen gaven dit boek gemiddeld een score van 9.00.
Er zijn 5 inzendingen, bekijk ze hier of geef direct jouw mening over 'Lois onderweg' van Lois Pryce.

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
Trekking in Slovenia (The Slovene High Level Route) (Justi Carey en Roy Clark)
Glockner-Region (Walter Mair)
SAS Survival Guide (John Wiseman)
Oost-Provence, Alpes - Côte d'Azur (John en Pat Underwood)
Overleven op de K2 (Wilco van Rooijen)
Wereldwijzer China (Eugene Law)
Tussen Orinoco en Amazone (Redmond O'Hanlon)
Wandelen op Corfu (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
Up Shit Creek (Joe Lindsay)
501 natuurwonderen (Miranda Barran ea)
Mountains of the mind (Robert Macfarlane)
Handboek knopen (Des Pawson)
Wild China (Phil Chapman e.a.)
Daar ging m'n string (Jennifer L. Leo (red.))
Aan de voet van de Tour de Madeloc (Frank van Rijn)
De 100 mooiste dagwandelingen in de Pyreneeën (deel 1) (Ton Joosten)
Poollicht (Jolanda Linschoten)
Vanishing World (Mireille de la Lex en Fredrik Granath)
Knipoog van het Nijlpaard (Frank van Rijn)
Op pad met rugzak en tent (Sjef van de Poel)
Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)
Nordic Walking in de praktijk (Marco Maas)
Adventure Britain (Demi Taylor)
Lois onderweg (Lois Pryce)
Wandelen met je hond (Nicky Gootjes)


Hiking-site.nl op Twitter




Share/Bookmark
homezoeken op deze sitetop van de pagina
Vertel vrienden over deze pagina

Laatste wijziging: 22-02-2025

Hiking-site.nl is een site voor actieve buitensporters, wandelaars en hikers die op zoek zijn naar informatie over materiaal, routes, navigatie, EHBO, tips en tricks, avontuur, wandelen, outdoor en buitensporten. Nieuw op deze site?
Lees dan eerst eens rustig deze pagina met informatie over Hiking-site.nl!
[home] [linken naar Hiking-site.nl] [adverteren op Hiking-site.nl]
"; } if(lC>2400) { rightAd3.innerHTML = "
"; }