Home » Boekrecensies » Route-boeken » Walking Italy
Walking Italy
Gillian en John Souter
Voor veel mensen die naar Italië gaan houdt het land op na Gran Paradiso, Lago di Como (het Como-meer) en de Dolomieten. Toch heeft Italië veel meer te bieden voor wandelaars: Toscanië, Umbrië, Chianti, de eilanden Sicilië en Sardinië en nog veel meer mooie routes in kleine en grote dorpen en steden. Met dit boek willen de Souters ook die gebieden aan de wandelaars voorstellen.
En dat gaat ze prima af: het boek is zeer rijkelijk geïllustreerd met schitterende kleuren-foto's en eenvoudige kaartjes. Naast tips over algemene zaken als openbaar vervoer, overnachtingsmogelijkheden en moeilijkheidsgraad van de routes wordt er snel een begin gemaakt met de eerste routes. Bij elke routes staat meer dan genoeg informatie over de omgeving en nabij gelegen dorpen en steden om je een duidelijk beeld te kunnen vormen van wat er te beleven valt. Ook handig: van alle steden wordt er steeds in een apart blok praktische informatie gegeven over het lokale VVV-kantoor, marktdagen en bijzonderheden.
De routes zelf zijn zeer uitnodigend. Niet in de laatste plaats uiteraard door de schitterende foto's die het boek rijk is. Aan de hand van de kaartjes kun je zien wat je te wachten staat tijdens de tocht. Ook worden belangrijke of bijzondere plaatsen aangegeven met een cijfer welke weer makkelijk terug zijn te vinden in de tekst.
Als met al dus een mooie verzameling wandelroutes voor mensen die Italië nu eens echt vanuit het hart willen zien in plaats van alleen de bekende (toeristische) plaatsen.
Over de auteurs
De Souters houden ervan om niet alleen te wandelen, maar vooral ook iets van de cultuur en de historie te weten te komen van de streek waar ze wandelen. Dit is niet alleen goed terug te zien in bovenstaand boek, maar bijvoorbeeld ook in hun boek 'Classic Walks in Western Europe'.
Praktische informatie
Titel: Walking Italy
Auteur(s): Gillian en John Souter
Aantal pagina's: 288
ISBN: 1843301229
Uitgeverij: New Holland Publishers
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- West Highland Way (Charlie Loram)
- Vestingsteden (Nina van den Broek ea)
- Medisch handboek voor de Buitensporter (Peter Steele)
- SAS Survival Guide (John Wiseman)
- Trekking in the Karakoram & Hindukush (Lonely Planet)
- How to shit in the woods (Kathleen Meyer)
- 100 spirituele reizen (Michael Ondaatje, e.a.)
- Het wilde Oosten (Jill Lawless)
- South Eastern Europe Rock Climbing Atlas (Wynand Groenewegen & Marloes van den Berg)
- Walking in Scotland (Lonely Planet)
- Survival medicine (Christo Motz)
- Wandelwegwijzer Auvergne (Gjelt de Graaf)
- Wandelgids Aostadal (Frank Rainer Scheck)
- Wandelen op Mallorca (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Stappen tellen naar de top (Rozemarijn Janssen)
- De meest onvergetelijke reiservaringen (Steve Watkins en Clare Jones)
- Corsica Trekking GR20 (David Abram)
- Wandelgids Architectuur (Sietske de Vet (red.))
- Europe's highest points (Carl McKeating en Rachel Crolla)
- Het Worst-case scenario Survival handboek Extreme Edition (Joshua Piven en David Borgenicht)
- De backpack-trail (Jonathan Evans)
- In het spoor van Hemingway (Michael Palin)
- North Pole - Arctic Challenge (Kari Poppis Suomela)
- Tibet - Escape from the roof of the world (Dieter Glogowski en Franz Binder)
- Tribe (Bruce Parry)