Home » Materialen » Materiaal-besprekingen
Primus Onja Duo brander
Ingezonden door: Bas Evers
Gepubliceerd op: 08-05-2025, 13:22

De Primus Onja Duo is voor ons bij uitstek de ideale brander voor als we op een andere manier kamperen dan lichtgewicht met de rugzak of op de fiets. Deze brander hebben we al een aantal jaren in gebruik, dus tijd voor een review.
Compact, maar krachtig
Deze brander bestaat uit een opbergtas/koffer, onderzetter/plank en kooktoestel op hoogte in één. Wat wij zo fijn vinden aan deze brander, is dat hij supersnel is op te zetten en erg prettig op hoogte staat, waardoor koken een fijne bezigheid is op de camping. Wij nemen deze brander mee als we bijvoorbeeld met onze neefjes en nichtjes op pad zijn met de grote Lavvu. De brander weegt, inclusief gasflesjes, iets meer dan drie kilo. Door de constructie is hij zeker niet supercompact te noemen, zoals bijvoorbeeld een Primus Mimer Duo. Maar daar staat tegenover dat hij enorm gebruiksvriendelijk is.
Zeer gemakkelijk in gebruik
Net als de Primus Mimer Duo (in deze brander lijken er wat ons betreft twee van verwerkt te zijn) werkt deze brander op vrijwel ieder soort gasflesje dat onder de lichtgewicht branders valt. Dus zowel schroef- als klikflesjes passen, net als bij de andere Duo-gasbranders van Primus, prima op deze brander. Het fijne aan deze brander is dat de gasflesjes na installatie en gebruik gewoon kunnen blijven zitten. Dat is echt erg handig: als je wilt koken, klap je de regelknoppen uit, maak je het spanbandje los en klap je de brander open. Hij staat superstabiel en doordat elke branderkop zijn eigen gasbus heeft, haal je echt veel meer kookuren uit je brander dan bij een tweepitsbrander met een losse gasbus.
Deze brander is niet uitgerust met een piëzosysteem, dus een aansteker of een doosje lucifers heb je wel nodig. En als het moet, kun je hem ook aansteken met een firesteel als je je aansteker kwijt bent. De brander laat zich erg gemakkelijk regelen, van sudderstand tot vol open, al moet je wel wat gevoel opbouwen voor de knoppen. En ben je klaar en is de brander afgekoeld, dan klap je hem eenvoudig dicht en zit alles netjes opgeborgen.
Voor het schoonmaken kun je de pannendrager redelijk eenvoudig losschroeven, al had ik zelf een andere constructie bedacht om dat nog eenvoudiger te maken. Maar het werkt verder prima.
Vooral voor kamperen met vervoer
Als we lichtgewicht op pad gaan (met rugzak of fiets), gaat deze brander zeker niet mee. Maar als we relaxed gaan kamperen met de auto en we willen makkelijk koken zonder al te veel gedoe, dan nemen we deze brander zeker mee. Ook als we bij het chalet lekker buiten willen koken, gebruiken we hem graag. Je kunt er prima mee koken, ook met wat grotere pannen. Voor een groepje van vier à zes personen is hij goed bruikbaar.
Conclusie
Prima brander voor relaxed koken op de camping, als je op een vaste plek kampeert met vervoer. Zeer eenvoudig in gebruik en lekker stabiel. Thuis een paar gasbussen eronder steken en je kunt zo een week vooruit. Wel is deze brander door zijn hoogte en het ontbreken van een windscherm wat gevoeliger voor wind.
Pluspunten
- Zeer gemakkelijk te gebruiken
- Compleet pakket
- Erg fijne hoogte en stabiliteit
Minpunten
- Gewicht
- Iets meer windgevoelig
Meer foto's bij deze materiaalbespreking
Klik op de onderstaande foto's om ze groter te zien...
Meer informatie?
Voor meer informatie: https://primusequipment.com/
Meepraten op het prikbord?
Wil je meepraten over deze materiaal-bespreking op het prikbord?
Doe dan dat dan hier: Bespreking/review Primus Onja Duo brander
Andere recente materiaal-besprekingen met betrekking tot dit merk:
- Bespreking van Primus EtaPower EF Trail (28-10-2012, 13:54)
- Bespreking van Primus EtaPackLite (01-07-2009, 05:55)
- Bespreking van Primus EtaPower Pot 1L (23-02-2009, 02:55)
- Bespreking van Primus Filling Adapter (24-07-2008, 03:19)
Andere recente materiaal-besprekingen van dezelfde productgroep:
- Bespreking van Optimus Crux Lite brander (31-03-2025, 12:54)
- Bespreking van Alpkit Koro (04-11-2017, 06:31)
- Bespreking van Edelrid Hexon (31-05-2013, 06:16)
- Bespreking van Primus EtaPower EF Trail (28-10-2012, 13:54)
- Bespreking van Solhuma Vital Stove (01-07-2009, 06:14)
Andere recente materiaal-besprekingen van Bas Evers:
- Bespreking van Julbo Camino (06-06-2024, 14:29)
- Bespreking van Tierra Mens Back Up Hybrid Pants (05-01-2024, 12:10)
- Bespreking van Rab Downpour Eco Waterproof Jacket (05-06-2023, 06:14)
- Bespreking van Cat Phones S31 (09-03-2022, 14:47)
- Bespreking van Garmin Instinct Solar (17-01-2022, 01:52)