Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Antarctica, het blauwe continent
Antarctica, het blauwe continent
David McGonigal en Dr. Lyn Woodworth
Antarctica heeft sinds diens ontdekking een enorme aantrekkingskracht op de mens gehad. Niet alleen vanwege de schitterende omgeving van zwarte bergen, wit/grijze sneeuwvelden en blauwe ijsbergen, maar waarschijnlijk vooral ook vanwege de ontzettend grote voorraad aardschatten die hier te vinden zijn. Dit boek geeft je op schitterende wijze inzicht in wat die aantrekkingskracht nu precies voedt.
Het boek is geschreven door wetenschappers die zelf jaren op het ijs van de Zuidpool hebben geleefd. Dat moet ook wel, want op Antarctica gelden geheel andere natuurwetten en gebruiken dan in de rest van de wereld. En wil je er dus over kunnen schrijven, dan moet je er (lange tijd) geweest zijn. En dat de auteurs weten waar ze het over hebben is wel duidelijk als je eenmaal begint te lezen in het boek.
Bij het doorlezen voel je de enorme aantrekkingskracht die het continent heeft op de mensheid, maar ook de liefde die de auteurs voor dit blauwe continent koesteren. De teksten zijn levendig geschreven en zeer ruim voorzien van schitterende foto's en zeer duidelijke kaarten.
Het boek is in principe opgedeeld in vier delen: deel I gaat over Antarctica in z'n algemeenheid, waarbij onder andere aandacht besteed wordt aan het weer, de omgeving en het ontstaan ervan. Deel II bespreekt de verschillende gebieden en geeft een goed beeld van de verschillen tussen deze gebieden. Vervolgens gaat deel III verder in op de natuur van het continent en komen dus onder andere de pinguïns, walvissen en robben ruim aan bod. Tot slot besteed deel IV aandacht aan de verkenning van Antarctica. Daarbij passeren de eerste ontdekkingsreizigers en de wetenschappers de revue.
Voor een ieder die interesse heeft in natuur in z'n algemeenheid of Antarctica in het bijzonder is dit boek een absolute aanrader.
Praktische informatie
Titel: Antarctica, het blauwe continent
Auteur(s): David McGonigal en Dr. Lyn Woodworth
Aantal pagina's: 224
ISBN: 9052105278
Uitgeverij: Uitgeverij Tirion
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- De naakte berg (Reinhold Messner)
- Moveable Feasts (Amy-Jane Beer en Roy Halpin)
- Was ik maar nooit de deur uitgegaan! (Roger Rapoport, e.a.)
- Mountain Skills (SAS Active Library) (Barry Davies BEM)
- Travel Photography (Steve Davey)
- Walking Italy (Gillian en John Souter)
- Een vrijgevochten doorzetter (Ab ter Haar)
- Medisch handboek voor de Buitensporter (Peter Steele)
- Wandelen door de mooiste dorpen van Wallonië (Jacques Maget)
- Meer grenzeloos leedvermaak (Dan Hiscocks (red.))
- De langste boswandeling van Nederland (Menno Faber en Ad Snelderwaard)
- Vestingsteden (Nina van den Broek ea)
- How to shit in the woods (Kathleen Meyer)
- Groot wandelboek Ardennen (Julien van Remoortere)
- Wandelwegwijzer Auvergne (Gjelt de Graaf)
- Andalusië (Elmar Compact gidsen) (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- De twee scherven (Frank van Rijn)
- Sicilië (Elmar Reishandboek) (Dr. Arnold Schaper)
- Met uitzicht op de Mont Blanc (Noes Lautier en Robert Weijdert)
- Voettochten door Nepal (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- Wandelatlas Nationale Parken (Michiel Hegener)
- ANWB/VVV Wandelgids Veluwe (Michiel Hegener e.a.)
- De 75 mooiste fiets- & wandelroutes van België (Julien van Remoortere, e.a.)
- Wandelgids Aostadal (Frank Rainer Scheck)
- Fietsen langs brouwerijen (Rutger van den Hoofdakker)