Home » Boekrecensies » Leesboeken » Niemandsland
Niemandsland
Frank van Zwol
Frank van Zwol combineert zijn kennis en ervaring op het gebied van de natuur en winters buitensporten met zijn vaardigheden om een spannend verhaal neer te zitten. Deze keer tegen de achtergrond van Spitsbergen en een waar gebeurd ongeval met een vliegtuig op dit eiland. Het resultaat: een spannende thriller waarin je als lezer mee wordt gesleurd over het eiland en naar de verdachte omstandigheden waaronder het ongeluk plaatsvond.
Feiten en fictie
Het mooie van dit boek is dat Van Zwol feiten en fictie vrijwel naadloos in elkaar laat overlopen. Je weet dus niet altijd wat nu precies feiten zijn en wat hij voor het verhaal heeft moeten toevoegen, maar daardoor is het boek nu juist zo interessant. Het trekt je als lezer het verhaal in en maakt je nieuwsgierig. Daarbij uiteraard geholpen door het plot dat zich gaandeweg ontwikkelt en toch wel verscheidene keren een behoorlijk verrassende wending neemt. Feit is overigens dat er daadwerkelijk een Russische Toepolev neerstortte op Spitsbergen in 1996. Een ongeval dat ook vandaag de dag nog steeds veel vragen opwerpt.
Nauwkeurige beschrijvingen
Tijdens het lezen merk je goed dat Van Zwol zeer uitgebreid research heeft gedaan voor zijn boek. De omgeving wordt tot op detail beschreven en gebouwen en locaties zijn getrouw aan de werkelijkheid op hun plek gelaten. Dit maakt het boek leuk voor mensen die zelf al eens op Spitsbergen zijn geweest, maar tegelijkertijd geeft het ook een bijzonder goed beeld over hoe alles er op het eiland uitziet. Persoonlijk houd ik wel van dergelijke nauwkeurige en gedetailleerde beschrijvingen, maar ben me er ook van bewust dat sommige lezers het wellicht als storend ervaren. Simpelweg omdat het verhaal daardoor soms lijkt onder te sneeuwen in gedetailleerde beschrijvingen van de omgeving.
In één ruk uit...
Dat gezegd hebbende moet ik bekennen dat ik zelf het boek in één ruk heb uitgelezen. Een heerlijke manier om een weekend te spenderen, zeker als je net als ik de combinatie van feiten en fictie weet te waarderen en het bovendien prettig vindt als de omgeving en setting van het verhaal tot in detail wordt beschreven. Net als zijn voorgaande boeken is ook deze thriller dan ook een aanrader wat mij betreft. Spannend, vermakelijk en behoorlijk realistisch!
Praktische informatie
Titel: Niemandsland
Auteur(s): Frank van Zwol
Aantal pagina's: 303
ISBN: 9789045204062
Uitgeverij: Karakter Uitgevers BV
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Nooit meer Frankrijk (Herman Koch e.a.)
- Wandel weg in Nederland (deel 2) (Haro Hielkema)
- Vogels in hun landschap (Monica Wesseling ea)
- Oost-Provence, Alpes - Côte d'Azur (John en Pat Underwood)
- Geen plek om een koe kwijt te raken (Tim Brookes)
- Hiking in Japan (Lonely Planet)
- Hooked on hiking Northern California (Ann Marie Brown)
- Zuidwaarts met de zon (Lynne Cox)
- Topografische Atlas België (Nationaal Geografisch Instituut)
- Alles over GPS (Jaap van Raffe en Tineke de Boer)
- Handboek Dieren en Planten (Wilhelm Eisenreich, e.a.)
- Sicilië (Elmar Reishandboek) (Dr. Arnold Schaper)
- Top-Inspiratie (Levenslessen van een bergbeklimmer) (Katja Staartjes)
- Central and Eastern European Wildlife (Gerard Gorman)
- Het wilde Oosten (Jill Lawless)
- Wandelwegwijzer Auvergne (Gjelt de Graaf)
- Up Shit Creek (Joe Lindsay)
- Isle of Skye (Chris Townsend)
- ANWB Natuurgids (André J. van Loon (red.))
- Hiking in the Sierra Nevada (Lonely Planet)
- Lois onderweg (Lois Pryce)
- Het grote ANWB Reisboek Europa (Els Andriesse(Coörd.))
- Wandelgids Nederland (Pieter-Paul van Laake)
- Wandelen door de mooiste landschappen van België (Gunter Hauspie en Daniël Leroy)
- Cotswold Way (Tricia en Bob Hayne)