Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Handboek reizen met de hond
Handboek reizen met de hond
Pythia Dekker en Liesbeth van Weelden
Mensen die een hond in huis hebben weten wat het betekent om op reis te gaan met het dier: altijd weer even wat extra moeilijkheden om te zien of er extra zaken geregeld moeten worden. Mag de hond wel mee naar dat land? Zijn er speciale papieren en/of inentingen nodig? Wat moet ik aan extra zaken meenemen tijdens de reis?
Op deze en een hele reeks andere vragen geeft dit boekje de antwoorden. Nagenoeg alle facetten van het reizen met een hond komen aan bod. Van de voorbereiding van de reis en de verschillende douane-bepalingen tot aan het vinden van onderdak en het omgaan met de verschillende regels en wetten per land. Voor tijdens de vakantie is er uiteraard informatie over de verschillende activiteiten die je met de hond kunt doen (wandelen, fietsen, zwemmen, etc.)
Wat het boek, naast de algemene informatie, erg makkelijk maakt voor hondenbezitters, zijn de overzichten van plaatsen waar de hond mee naartoe kan. Hierbij wordt onderscheid gemaakt tussen de verschillende provincies in Nederland, landen van Europa en landen buiten Europa. Hierdoor is een handig naslagwerk ontstaan dat enorm kan helpen bij het vinden van een leuke bestemming waar ook de hand mee naartoe kan.
Eigenlijk zou elke hondenbezitter die op reis (hoe kort ook) gaat de inhoud van dit boek gelezen moeten hebben. Het voorkomt niet alleen mogelijke problemen met douane en/of plaatselijke autoriteiten, het maakt de vakantie des te leuker als er onbezorgd kan worden genoten.
Praktische informatie
Titel: Handboek reizen met de hond
Auteur(s): Pythia Dekker en Liesbeth van Weelden
Aantal pagina's: 336
ISBN: 9038912838
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Het wilde Oosten (Jill Lawless)
- Berg- en Poolgebied (SAS Survivalgids) (Barry Davies BEM)
- Travel Photography (Steve Davey)
- Handboek alpiene gevaren (Robert Steenmeijer)
- Bergtochten in Noorwegen (Jolanda Linschooten)
- The Andes, a trekking guide (John en Cathy Biggar)
- The Thule incident (Frank van Zwol)
- Het Worst-Case Scenario Survival Handboek (Joshua Piven en David Borgenicht)
- Trekking (Wat&Hoe praktisch) (Gunter Schramm)
- De gouden capuchon (Frank van Rijn)
- Garmin GPS Gids (Peter Gielen)
- De 75 mooiste fiets- & wandelroutes van België (Julien van Remoortere, e.a.)
- Daar ging m'n string (Jennifer L. Leo (red.))
- Historische route De Ardennen (Lans de sporen van het Ardennenoffensief) (Aad Spanjaard)
- Andalusië (Elmar Compact gidsen) (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- West-Provence en Languedoc-Roussillion (John en Pat Underwood)
- Gare du Nord (Philip Freriks)
- Noord-Portugal (Roel Klein en Bert Stok)
- Zomer Zin. Verhalen voor in de strandstoel (Désanne van Brederode e.a.)
- Stads- en dorpswandelingen Toscane (Martha Fay)
- Bergwandelen in de Italiaanse Alpen (Henk Filipp)
- Wandelvakanties in Noord-Frankrijk en Henegouwen (Luc Vanneste)
- De kunst van het vinden (Geocaching in een notendop) (Ronald Cremers)
- De 15 mooiste huttentochten in de Pyreneeën (Ton Joosten)
- Let my people go surfing (Yvon Chouinard)