Home » Boekrecensies » Algemene boeken » Handboek reizen met kinderen
Handboek reizen met kinderen
Yvonne Verboeket
Jonge ouders zitten vaak met vragen met betrekking tot het meenemen van hun kinderen op vakantie. Kun je die kleine wel meenemen naar een tropisch regenwoud? Is wandelen in de bergen wel veilig voor een kind van 8 jaar? Kun je een wereldreis maken met jonge schoolgaande kinderen? Op deze en andere vragen krijg je in dit boek dus het antwoord.
Yvonne Verboeket is behoorlijk grondig te werk gegaan om zoveel mogelijk praktische tips bij elkaar te verzamelen over het reizen met jonge (0-12 jaar) kinderen. De meest uiteenlopende bestemmingen en vakantie-soorten worden besproken. Niet allemaal door elkaar heen, maar op een geordende en gemakkelijk te doorzoeken manier. Daardoor is deze gids ook makkelijk om als naslagwerk te gebruiken.
Naast de vakantie zelf wordt (uiteraard) ook de voorbereiding van de vakantie uitvoerig besproken. Hoe maak je plannen? Hoe betrek je kinderen bij het plannen maken? Etc. Vervolgens komt de reis zelf aan de orde, waarbij onderscheid is gemaakt per vervoermiddel. In een trien hebben kinderen en ouders immers meer bewegingsvrijheid dan in de auto of een vliegtuig. Daarna worden de verschillende soorten accomodaties besproken. Er wordt antwoord gegeven op vragen als: 'Wat kun je doen tijdens een boerderijvakantie?', 'Waar moet je aan denken bij berghutten?' en 'Hoe maak je een vakantiebungalow veilig voor de kleine ontdekkingsreiziger(s)?' Tot slot komen de verschillende soorten vakanties aan de orde.
Uiteraard is er aandacht voor wandelvakanties in het boekje. Wandelen is immers een prima manier om kinderen zelfstandig de omgeving te laten ontdekken. Aan de orde komen onder andere hoeveel gewicht kinderen zelf mogen dragen en hoe ver/lang ze per dag kunnen lopen. Maar ook worden er tips gegeven om de wandelvakantie interessant te maken en te houden (zowel voor de kinderen als de ouders).
Over de auteur
'Yvonne Verboeket heeft drie kinderen met wie ze reizen maakt binnen en buiten Europa. Ze studeerde in 2002 af aan de Nederlandse Hogeschool voor Toerisme en Verkeer. Daarvoor werkte ze een aantal jaren als leerkracht op een basisschool, een L.O.M school en op een school voor meervoudig gehandicapten. Haar eigen ervaringen aangevuld met die van andere ouders en adviezen van deskundigen zijn de leidraad van het boek.'
Praktische informatie
Titel: Handboek reizen met kinderen
Auteur(s): Yvonne Verboeket
Aantal pagina's: 280
ISBN: 9038914318
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Het vroege vogelpad (Ontdek de nulmeterlijn) (Alphons van Winden en Keesjan van den Herik)
- Adventure Armenia (Carine Bachmann en Jeffrey Tufenkian)
- De 15 mooiste huttentochten in de Pyreneeën (Ton Joosten)
- A Walk in the Woods (Bill Bryson)
- Wandelboek Ardense bossen (Julien van Remoortere)
- Overleven op de K2 (Wilco van Rooijen)
- Italian Lakes (Step by Step) (Susie Boulton)
- Handboek alpiene gevaren (Robert Steenmeijer)
- Wandelen in Värmland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Lekker wandelen (Hanneke te Giffel (coördinatie))
- De wereld in 27 vakantiedagen (Johannes Keuning)
- Die Dolomieten (Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler)
- Handboek knopen (Des Pawson)
- Sicherheit und Risiko in Fels und Eis (Band III) (Pit Schubert)
- Shorter Walks in the Dolomites (Gillian Price)
- Het weer (Snel-zoek Natuurgids) (Eleanor Lawrance)
- San Sombrèro (Santo Cilauro, Tom Gleisner en Rob Sitch)
- Garmin GPS Gids (Peter Gielen)
- The Coast to Coast Walk (Martin Wainwright)
- Revanche in de Andes (Frank van Rijn)
- Walking Italy (Gillian en John Souter)
- Scotland (Chris Townsend)
- Trekking in Slovenia (The Slovene High Level Route) (Justi Carey en Roy Clark)
- Zuidwaarts met de zon (Lynne Cox)
- De 25 mooiste beklimmingen (In het spoor van de profs) (Richard Plugge)