Home » Boekrecensies » Route-boeken » Lekker Wandelen
Lekker wandelen
Hanneke te Giffel (coördinatie)
De ANWB bracht onlangs dit boekje uit met daarin '20x Wandelen, eten en logeren in Nederland'. Verspreid over heel Nederland zijn er 20 wandelen gekozen waarin genieten het belangrijkste is. En dan bedoel ik genieten in alle facetten, dus niet alleen van het wandelen zelf, maar ook van lekker eten onderweg en na afloop heerlijk slapen in een goed pension of hotel.
Voor de echte genieters
Dit is een boekje voor de echte genieters. De makers hebben bij het samenstellen namelijk hun uiterste best gedaan om de routes zo uit te stippelen dat er steeds bijzondere eetgelegenheden onderweg zijn. Denk daarbij overigens niet alleen aan restaurants waar je heerlijk kunt eten, maar bijvoorbeeld ook een biologische boerderij waar het lastig kiezen is uit alle lekkere kazen of een bakkerij die heel bijzondere broodjes bakt. Je komt onderweg van alles tegen, maar duidelijk is dat de makkers het genieten boven alles hebben geplaatst.
Zeer afwisselende routes
De routes die je in dit boekje tegenkomt zijn zeer afwisselend. Niet alleen onderling om ook tijdens elke route zelf. Polders, dijken, bossen, heides, echt alles komt aan bod. Verbazingwekkend daarbij is om steeds weer te zien hoe verrassend mooi Nederland is. Plaatsen waar je misschien al vaker bent geweest blijken toch nog schoonheden te hebben die je eerder nooit zijn opgevallen: dat ene uitzicht, die oude boerderij, dat bruine café, noem maar op. Prettig is overigens dat er nagenoeg bij elke route meerdere opties voor wat betreft overnachtingadressen worden gegeven. Zo kun je precies kiezen wat er bij je past.
Overzichtelijke beschrijvingen
De routes worden zeer overzichtelijk beschreven. Niet alleen staan er ruim voldoende foto's bij elke route, maar kun je dankzij cijfers ook direct zien wat er getoond wordt op de foto. Dat is bij andere gidsen wel eens anders, zodat je dan nog geen idee hebt waar dat mooie uitzicht nu precies te vinden is in de route. De beschrijvingen zelf zijn opgedeeld in duidelijke clusters en beginnen steeds met een kort lijstje met informatie over lengte, begin- en eindpunt, parkeermogelijkheden en OV-bereikbaarheid. Uiteraard wordt elke route duidelijk getoond op een kaartje en wordt elke routebeschrijving afgesloten met een compleet lijstje van alle te bezoeken gelegenheden in de route, inclusief contactgegevens.
Een aanrader voor Bourgondiërs
Dit boekje is een absolute aanrader voor de Bourgondiërs onder ons, de levensgenieters die graag een stuk wandelen willen combineren met lekker eten, uitbuiken en romantisch of gewoon luxe overnachten.
Praktische informatie
Titel: Lekker wandelen
Auteur(s): Hanneke te Giffel (coördinatie)
Aantal pagina's: 144
ISBN: 9789018027216
Uitgeverij: ANWB Media/Boeken
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Mountains of the mind (Robert Macfarlane)
- China (Trotter-gids)
- Nepal (Elmar Reishandboek) (Ronnie Rokebrand)
- Van hier naar nergens met Lonely Planet (Don George (red.))
- Fietsen langs brouwerijen (Rutger van den Hoofdakker)
- Complete Lakeland Fells (Bill Birkett)
- Wandelgids Picos de Europa (Hendrike Geessink en Ton Valk)
- Trekking in the Nepal Himalaya (Lonely Planet)
- De Groote Zijderoute (Marc Helsen)
- Een Grens van Steen (Herman Vuijsje)
- Cotswold Way (Tricia en Bob Hayne)
- De Haute Randonnée Pyrénéenne (Ton Joosten)
- De weg naar Santiago de Compostella (Kathryn Harrison)
- The Andes, a trekking guide (John en Cathy Biggar)
- Trekking in Slovenia (The Slovene High Level Route) (Justi Carey en Roy Clark)
- Antarctica, het blauwe continent (David McGonigal en Dr. Lyn Woodworth)
- Insight City Guide: Barcelona (Onbekend)
- Vanishing World (Mireille de la Lex en Fredrik Granath)
- Finland (ANWB Actief) (Henk Filippo)
- Maas-Niederrhein pad (Keesjan van den Herik en Silke Weich (teksten))
- Het SAS handboek (John Lofty Wiseman)
- De 100 mooiste dagwandelingen in de Pyreneeën (deel 1) (Ton Joosten)
- National Geographic Survivalgids (Michael S. Sweeney e.a.)
- Het ultieme navigatie handboek (Lyle Brotherton)
- Walking the French Alps: GR5 (Martin Collins)