Home » Boekrecensies » Leesboeken » De wildernis in
De wildernis in
Jon Krakauer
In dit boek beschrijft journalist en klimmer Jon Krakauer het relaas van de 24-jarige Chris McCandless. Het lichaam van Chris werd in de zomer van 1992 gevonden in een oude bus midden in de wildernis van Alaska. Rondom zijn dood waren er nog al wat vragen, vooral omdat Chris in april van dat jaar zelf er voor had gekozen om de wildernis in te trekken met niet veel meer dan een geweer en een zak rijst.
Krakauer beschrijft de tocht van Chris en bezoekt de mensen en plaatsen die hij aandeed tijdens zijn reis. Zo vormt hij beetje bij beetje een beeld van wat Chris allemaal doormaakte en hoe hij uiteindelijk belandde in de oude bus in de wildernis.
Ook de ouders en vrienden van Chris komen aan het woord, waardoor ook een idee wordt gegeven over de persoon Chris McCandless zelf. Hierdoor leeft de lezer zich steeds meer in in de situatie waar Chris zich uiteindelijk in aantreft.
Het waar gebeurde verhaal van Chris McCandless heeft veel stof doen opwaaien in de Verenigde Staten. Krakauer schreef er eerst een kort artikel over in het blad Outside, waarop er een stortvloed aan reacties binnenstroomde bij de redactie. De reacties waren erg uiteenlopend, van mensen die het dom vonden dat mensen als Chris helemaal in hun eentje en zonder enige ervaring de wildernis in trokken, tot mensen die juist veel meer wilden weten over deze jongeman en erg met zijn familie meeleefden. Daardoor gestimuleerd ging Krakauer op pad om het hele verhaal te achterhalen.
De kleine pocket is goed leesbaar, maar wordt hier en daar wat langdradig. Mensen die Krakauer alleen kennen van zijn bestseller 'De ijle lucht in' komen er bedrogen uit. 'De wildernis in' kan naar mijn mening niet eens in de schaduw van deze bestseller staan.
Over de auteur
Jon Krakauer is vooral bekend geworden om zijn relaas over de ramp die zich op bij de top van Mount Everest afspeelde in mei 1996. Zijn boek 'De ijle lucht in' werd wereldwijd een bestseller en is inmiddels in vele talen vertaald.
Praktische informatie
Titel: De wildernis in
Auteur(s): Jon Krakauer
Aantal pagina's: 285
ISBN: 9057135337
Uitgeverij: Uitgeverij Ooievaar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- De grote bocht (Peter Delpeut)
- De Nationale Parken van Nederland (Michiel Roscam Abbing)
- Van hier naar nergens met Lonely Planet (Don George (red.))
- Puur presteren (Hans van der Meulen en Wilco van Rooijen)
- Wandelen door de mooiste dorpen van Wallonië (Jacques Maget)
- De naakte berg (Reinhold Messner)
- De weg naar Santiago de Compostella (Kathryn Harrison)
- Heb jíj die gemaakt? (Digitale fotografie op reis) (ANWB)
- Zuid-Limburg (Wat&Hoe wandelgids) (Claudia Dekkers, e.a.)
- North Pole - Arctic Challenge (Kari Poppis Suomela)
- Pappenheimers en Pandoeren (Evelien Kousemaker)
- Groene vakantiegids Nederland, België en Luxemburg (ANWB)
- Tour du Mont Blanc (Noes Lautier)
- Trekking in the Atlas Mountains (Karl Smith)
- Met uitzicht op de Écrins (Noes Lautier en Robert Eckhardt)
- Voettochten door Nepal (Hans de Clercq en Mirjam Letsch)
- Groot wandelboek Ardennen (Julien van Remoortere)
- Bayerische Hausberge (Heinrich Bauregger)
- Wandelgids Twente, Salland, Achterhoek (Quinten Lange (Coörd.))
- Sicilië (Elmar Reishandboek) (Dr. Arnold Schaper)
- Noord-Engeland (De 99 favoriete plekken van Dirk Musschoot) (Dirk Musschoot)
- Wandelboek Ardense natuur (Julien van Remoortere)
- Touwtechnieken voor de bergsport op rugzakformaat (Robert Steenmeijer)
- Slovenië (David Robertson en Sarah Stewart)
- Walking in Italy (Lonely Planet)