Home » Boekrecensies » Leesboeken » De wildernis in
De wildernis in
Jon Krakauer
In dit boek beschrijft journalist en klimmer Jon Krakauer het relaas van de 24-jarige Chris McCandless. Het lichaam van Chris werd in de zomer van 1992 gevonden in een oude bus midden in de wildernis van Alaska. Rondom zijn dood waren er nog al wat vragen, vooral omdat Chris in april van dat jaar zelf er voor had gekozen om de wildernis in te trekken met niet veel meer dan een geweer en een zak rijst.
Krakauer beschrijft de tocht van Chris en bezoekt de mensen en plaatsen die hij aandeed tijdens zijn reis. Zo vormt hij beetje bij beetje een beeld van wat Chris allemaal doormaakte en hoe hij uiteindelijk belandde in de oude bus in de wildernis.
Ook de ouders en vrienden van Chris komen aan het woord, waardoor ook een idee wordt gegeven over de persoon Chris McCandless zelf. Hierdoor leeft de lezer zich steeds meer in in de situatie waar Chris zich uiteindelijk in aantreft.
Het waar gebeurde verhaal van Chris McCandless heeft veel stof doen opwaaien in de Verenigde Staten. Krakauer schreef er eerst een kort artikel over in het blad Outside, waarop er een stortvloed aan reacties binnenstroomde bij de redactie. De reacties waren erg uiteenlopend, van mensen die het dom vonden dat mensen als Chris helemaal in hun eentje en zonder enige ervaring de wildernis in trokken, tot mensen die juist veel meer wilden weten over deze jongeman en erg met zijn familie meeleefden. Daardoor gestimuleerd ging Krakauer op pad om het hele verhaal te achterhalen.
De kleine pocket is goed leesbaar, maar wordt hier en daar wat langdradig. Mensen die Krakauer alleen kennen van zijn bestseller 'De ijle lucht in' komen er bedrogen uit. 'De wildernis in' kan naar mijn mening niet eens in de schaduw van deze bestseller staan.
Over de auteur
Jon Krakauer is vooral bekend geworden om zijn relaas over de ramp die zich op bij de top van Mount Everest afspeelde in mei 1996. Zijn boek 'De ijle lucht in' werd wereldwijd een bestseller en is inmiddels in vele talen vertaald.
Praktische informatie
Titel: De wildernis in
Auteur(s): Jon Krakauer
Aantal pagina's: 285
ISBN: 9057135337
Uitgeverij: Uitgeverij Ooievaar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- De 100 mooiste dagwandelingen in de Pyreneeën (deel 1) (Ton Joosten)
- Medisch handboek voor de Buitensporter (Peter Steele)
- Allgäuer Wanderberge (Herbert Mayr)
- Trekking in the Karakoram & Hindukush (Lonely Planet)
- By any means (Charley Boorman)
- Aktivreisen mit Kindern (Jürgen Schmied)
- Wereldwijzer China (Eugene Law)
- Wandelgids GR-10 (Ton Joosten)
- Buitensporig koken (Bernard Bakker, Karin van der Horst en Dionni de Vré)
- In het spoor van Hemingway (Michael Palin)
- Wandelen in Nieuw-Zeeland (Zuidereiland) (Hans Wismeijer en Marijke Sarneel)
- Zuidelijke Peloponnesos (Michael Cullen)
- Wandelen met je hond (Nicky Gootjes)
- Wandelen op Mallorca (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Bakvissen met ballen (Janna Overbeek en Lean Baas)
- No shitting in the toilet (Peter Moore)
- Het SAS handboek (John Lofty Wiseman)
- Het Weer (Wat&Hoe praktisch) (Friederike Vogel)
- België voor beginnelingen (Bert Kruismans en Peter Perceval)
- Top-Inspiratie (Levenslessen van een bergbeklimmer) (Katja Staartjes)
- De kunst van het vinden (Geocaching in een notendop) (Ronald Cremers)
- Navigator Normandië (ANWB)
- Wandelen met je hond (Nicky Gootjes)
- The essential hillwalker's guide (Kevin Walker en Peter Steele)
- Wereldwijzer Bosnië Herzegovina (Menno Weijs)