Home » Boekrecensies » Leesboeken » The Mammoth book of Mountain Disasters
The Mammoth book of Mountain Disasters
Hamish MacInnes (ed)
'Een schitterende verzameling van succesvolle en minder succesvolle reddingen in bergen op bijna alle continenten van deze planeet.' Zo zou je dit boek ongeveer wel kunnen samenvatten. Het is een niet alledaags boek over de bergsport, waarin Hamish MacInnes, zelf lid van een bergreddingsdienst, op zoek ging naar de verhalen achter de verschillende bergreddingen in de afgelopen decennia. Daarbij maakte hij gebruik van interviews met de redders en hen die gered moesten worden, waardoor er steeds korte spannende waargebeurde verhalen worden voorgeschoteld waar bergsport-liefhebbers zeker van kunnen genieten.
Meer dan 30 verhalen verzamelde MacInnes om zijn boek te vullen en eigenlijk zijn ze stuk voor stuk spannend om te lezen. Met oog voor detail, maar zonder door te draven tot in té technische kreten, verhaalt MacInnes wat er gebeurde met zijn makkers op de Eigerwand, collega's in de Tatras en (uiteraard) met Joe Simpson op verschillende van zijn beklimmingen (geen wonder dat het verhaal 'Lucky Joe' is genoemd).
Het boek is eigenlijk ideaal om mee te nemen op pad tijdens een meerdaagse trekking. Het leest zoals gezegd lekker weg en je kunt gewoon telkens een verhaal kiezen. En mocht het dan een keer mis gaan tijdens je tocht, dan kun je moed putten uit de vele postief aflopende reddingen die worden besproken. Maak echter niet de fout om het boek achter te laten voor de thuisblijvers. Zij zouden door de titel nog wel eens van slag kunnen raken.
Over de auteur
Hammish MacInnes (1930) heeft zijn sporen als klimmer al lang verdiend. Hij klom onder andere in de Alpen, de Caucausus, Nieuw Zeeland, Zuid Amerika en de Himalayas (drie keer naar de Everest). Daarnaast is hij van grote betekenis voor bergredding. Zo was hij leider en mede-oprichter van het Glencoe Mountain Rescue Team, richtte hij de Search and Rescue Dog Association op en is hij tegenwoordig nog altijd lid van de Mountain Rescue Committee of Scotland. Bovendien heeft hij de uitvinding van diverse klimmaterialen op zijn naam staan (waaronder de 'Terrordactyl' ijspickel en de MacInnes stretcher).
Praktische informatie
Titel: The Mammoth book of Mountain Disasters
Auteur(s): Hamish MacInnes (ed)
Aantal pagina's: 500
ISBN: 1841196754
Uitgeverij: Constable & Robinson
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Aan de voet van de Tour de Madeloc (Frank van Rijn)
- Historische route De slag om Arnhem (Aad Spanjaard)
- De 100 mooiste dagwandelingen in de Pyreneeën (deel 2) (Ton Joosten)
- Mexico (Cultuur bewust!) (Guy Mavor)
- Kaleidoscope Sky (Tim Herd)
- By any means (Charley Boorman)
- De kunst van het vinden (Geocaching in een notendop) (Ronald Cremers)
- Vestingsteden (Nina van den Broek ea)
- De basis (SAS Survivalgids) (Barry Davies BEM)
- Wereldwijzer Canada (Ronald de Lange)
- Wandelgids Picos de Europa (Hendrike Geessink en Ton Valk)
- Tramping in New Zealand (Lonely Planet)
- Wandelgids Noorwegen (Gerard Dielessen<)
- De wereld in 27 vakantiedagen (Johannes Keuning)
- Wild China (Phil Chapman e.a.)
- Walking in Scotland (Lonely Planet)
- Hoge toppen vangen veel wind (Ronald Naar)
- Go Slow Frankrijk (Alastair Sawday en Ann Cooke-Yarborough)
- Mountain Skills (SAS Active Library) (Barry Davies BEM)
- Naar nieuwe hoogte (Wilco van Rooijen)
- Buitensporig koken (Bernard Bakker, Karin van der Horst en Dionni de Vré)
- ANWB Natuurgids (Ursula Stichmann-Marny (red.))
- Dagstappergids Vlaams-Brabant (Herman Baert, e.a.)
- Kilimanjaro (Henry Stedman)
- Bergtochten in Noorwegen (Jolanda Linschooten)