Home » Boekrecensies » Route-boeken » Costa Brava, Catalunya East - Pyrenees to Barcelona
Costa Brava, Catalunya East - Pyrenees to Barcelona
Roger Büdeler
Voor veel toeristen staat de Costa Brava voor lange stranden en woeste golven. Roger Büdeler laat in deze compacte 'Rother Walking Guide' echter zien dat de Costa Brava veel meer heeft te bieden. Daarbij neemt hij de Costa Brava overigens wel vrij ruim, want sommige van de 50 besproken tochten bevinden zich ver in het Catalaanse binnenland of zelfs in de Pyreneeën.
Achterop de gids staat een handige overzichtskaart waar je direct kunt zien waar de 50 besproken tochten zijn gesitueerd. Daarbij valt ook direct ook op dat de nadruk op drie gebieden ligt: de omgeving van de tot de verbeelding spreken Monserrat (ten noord-westen van Baarcelona), het kustgebied rond Palamós en Sant Feliu de Guíxols en de meest noord-oostelijke punt van Spanje rond het natuurgebied van Cap de Creus en grens met Frankrijk.
De routes variëren sterk in lengte en moeilijkheidsgraad en daarom wordt in de index al direct een onderverdelng gemaakt naar kleur: blauw, rood en zwart. De bluawe routes zijn het makkelijkst en vormen voor geen enkele wandelaar een probleem. Voorbeelden zijn de tocht door het natuurpark Aigamolls en enkel van de kustwandelingen in Baix Empordà. Rood staat voor iets zwaardere routes, waarbij enige ervaring en een redelijke conditie toch wel gewenst is. Voorbeelden van rode routes zijn de beklimming van de Matagalls in het natuurpark van de Montseny en de tocht naar het schitternde klooster Sant Pere de Rodes. En dan zijn er ook nog een paar zwarte routes: zware tochten die veel ervaring vereisen en waarbij een goede conditie noodzakelijk is. Meest avontuurlijke voorbeeld is hier de route bij de Mont Clar, waarbij je diverse keren in de kettingen hangt om steun te vinden tijdens het klauteren.
In het boekje zelf zijn de routes gegroepeerd naar omgeving, waarbij je telkens ook informatie krijgt over die omgeving. Op die manier krijg je een beetje inzicht in het soort tochten dat je er kunt maken, maar ook welke bezienswaardigheden je kunt bezoeken. De beschrijvingen zelf zijn eenvoudig en kort, maar duidelijk genoeg om met een goede kaart te volgen. Ze zijn welliswaar elk voorzien van een kleine overzichtskaart, maar deze is puur ter oriëntatie. Dat is ook de reden dat in het blokje met praktische informatie bij elke route ook staat aangegeven welke kaart je het beste kunt gebruiken.
Mede dankzij de vele foto's die er in het boekje zijn opgenomen krijg je een goed beeld van de routes en hun omgeving. Zeker voor mensen die de Costa Brava enkel kennen van strandvakanties is de gids dan ook zeker een eye-opener. Ideaal dus om de strandvakantie zo af en toe eens af te wisselen met een dagje actief wandelen, waarbij je de zee overigens nooit echt uit het oog verliest.
Praktische informatie
Titel: Costa Brava, Catalunya East - Pyrenees to Barcelona
Auteur(s): Roger Büdeler
Aantal pagina's: 144
ISBN: 3763348336
Uitgeverij: Bergverlag Rother
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Kilimanjaro (Henry Stedman)
- Vestingsteden (Nina van den Broek ea)
- Wandelgids Nederland (Pieter-Paul van Laake)
- Tramping in New Zealand (Lonely Planet)
- Wandelgids Twente, Salland, Achterhoek (Quinten Lange (Coörd.))
- De Groote Zijderoute (Marc Helsen)
- Nepal (Elmar Reishandboek) (Ronnie Rokebrand)
- 123 Natuurgids Paddenstoelen (Ewald Gerhardt)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- Het wilde Oosten (Jill Lawless)
- Mountain Biking Europe (Rowan Sorell, Chris Moran en Ben Mondy)
- Knipoog van het Nijlpaard (Frank van Rijn)
- Wandelatlas Nationale Parken (Michiel Hegener)
- Bomen (Bruno P. Kremer)
- ANWB Wandelgids Stadswandelingen (ANWB)
- Het mysterie Jeanne Immink (Harry Muré)
- Wandelen in Västernorrland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Marokko (Elmar Actief) (Daniela Schetar en Friedrich Köthe)
- Overijssel (Reisgids) (ANWB)
- Shorter Walks in the Dolomites (Gillian Price)
- Insight City Guide: Barcelona (Onbekend)
- Wandelgids Noorwegen (Gerard Dielessen<)
- Op Reis! (Craig Doyle (red.))
- Kaleidoscope Sky (Tim Herd)
- Finland (ANWB Actief) (Henk Filippo)